Pērciet Latvijas preci !?

Autors: pece, 2016. gada 18. oktobris, 20:13:29
Pērciet Latvijas preci !?

Mūsējie sasparojušies – TV un lielveikalu reklāmās skandina – “Pērciet Latvijas preci!”. Šobrīd gan vairāk reklamē preces, kuras marķētas ar Zaļo un Bordo karotīti. Kaut kā jau to Latvijas preci jāreklamē.

Savas iedzimtās ziņkārības dēļ, palasīju kritērijus, kā šīs karotītes piešķir un secināju, ka apraksti ir tādi, ka normāls cilvēks to saprast nemaz tik vienkārši nevar, tāpēc vien nākas ticēt kopsavilkumam, ka Zaļā karotīte nozīmē to, ka 75% no izejvielām ir ražotas Latvijā, bet Bordo karotīte – pilns ražošanas cikls ir noticis Latvijā, bet izejvielas var nebūt vietējās.

Tikai šo marķēto produktu jau nav nemaz tik daudz! Bet apkārt vien skandina – Latvijā patērētājs negrib izvēlēties Latvijas preci!

Tā nu sāku aizdomāties – kas tad ir šī Latvijas prece? Kā es kā patērētājs varu zināt un paļauties uz sacīto, neveicot padziļinātu izpēti.

Ir nosacījums, ka uz preces jābūt norādītai ražotājvalstij – bet daudzviet ir norāde “ražots ES”! Ej un uzmini, kur tas mistiskais ES dzīvo!

Vēl viena lieta – it kā Latvijas prece, bet reāli tiek ražota kaut kur citur – tā piem., liela daļa Staburadzes cepumu ir ražoti Polijā, arī populārie cepumi Selga, par cepumu sastāva maiņu laikam labāk muti vaļā nevērt. Tā Spilvas marinētie gurķi ir manīti gan turku izcelsmes, gan Indijas izcelsmes! Uzņēmums ir it kā Latvijā, pieder sazin kam un uz vietas neražo – tā ir Latvijas prece vai nav?

Papildus demotivācija iegādāt Latvijas preci, man ir izmainītais iepakojuma svars, visi tie neapaļie cipariņi! Tracina, ja pērku sviestu kūkai, kur vajag 200 g, bet paciņā 175 g vai 180 g, līdzīgi ar biezpienu. Zinu, ka ir norādes cena par kg, bet kāpēc man būtu jāpērk 2 vai vairāk paciņas, ja varu nopirkt vienu? Piedodiet, štrunc ar vietējiem ražotājiem, kas manu dzīvi grib sarežģīt!

Mīļie Latvijas preču ražotāji, es Jūs tiešām mīlu, bet nelieciet man vienlaikus nodarboties ar jogu un krustvārdu mīklu minēšanu, lai saprastu, kas ir Latvijas prece un kas nav!

Oktobra beztēmas konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.