Pērciet Latvijas preci !?

pece
pece 18. oktobris 2016 20:13
1300

Mūsējie sasparojušies – TV un lielveikalu reklāmās skandina – “Pērciet Latvijas preci!”. Šobrīd gan vairāk reklamē preces, kuras marķētas ar Zaļo un Bordo karotīti. Kaut kā jau to Latvijas preci jāreklamē.

Savas iedzimtās ziņkārības dēļ, palasīju kritērijus, kā šīs karotītes piešķir un secināju, ka apraksti ir tādi, ka normāls cilvēks to saprast nemaz tik vienkārši nevar, tāpēc vien nākas ticēt kopsavilkumam, ka Zaļā karotīte nozīmē to, ka 75% no izejvielām ir ražotas Latvijā, bet Bordo karotīte – pilns ražošanas cikls ir noticis Latvijā, bet izejvielas var nebūt vietējās.

Tikai šo marķēto produktu jau nav nemaz tik daudz! Bet apkārt vien skandina – Latvijā patērētājs negrib izvēlēties Latvijas preci!

Tā nu sāku aizdomāties – kas tad ir šī Latvijas prece? Kā es kā patērētājs varu zināt un paļauties uz sacīto, neveicot padziļinātu izpēti.

Ir nosacījums, ka uz preces jābūt norādītai ražotājvalstij – bet daudzviet ir norāde “ražots ES”! Ej un uzmini, kur tas mistiskais ES dzīvo!

Vēl viena lieta – it kā Latvijas prece, bet reāli tiek ražota kaut kur citur – tā piem., liela daļa Staburadzes cepumu ir ražoti Polijā, arī populārie cepumi Selga, par cepumu sastāva maiņu laikam labāk muti vaļā nevērt. Tā Spilvas marinētie gurķi ir manīti gan turku izcelsmes, gan Indijas izcelsmes! Uzņēmums ir it kā Latvijā, pieder sazin kam un uz vietas neražo – tā ir Latvijas prece vai nav?

Papildus demotivācija iegādāt Latvijas preci, man ir izmainītais iepakojuma svars, visi tie neapaļie cipariņi! Tracina, ja pērku sviestu kūkai, kur vajag 200 g, bet paciņā 175 g vai 180 g, līdzīgi ar biezpienu. Zinu, ka ir norādes cena par kg, bet kāpēc man būtu jāpērk 2 vai vairāk paciņas, ja varu nopirkt vienu? Piedodiet, štrunc ar vietējiem ražotājiem, kas manu dzīvi grib sarežģīt!

Mīļie Latvijas preču ražotāji, es Jūs tiešām mīlu, bet nelieciet man vienlaikus nodarboties ar jogu un krustvārdu mīklu minēšanu, lai saprastu, kas ir Latvijas prece un kas nav!

Oktobra beztēmas konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.


 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ofelija 19. oktobris 2016 15:47

Es ,aizbraucot ciemos uz Latviju ,peerku tikai Latvijas preci ,un diivainaa kaartaa ,pat neiecikleejos tajaa "organic",jo man visu laiku ir taada sajuuta,ka viss ir loti garsiigs un veseliigs-saakot no biezpiena un beidzot liidz alinam!
Loti augstu noveerteeju "mammas plantaacijaa" audzeetos labumus.Nespeeju briiniities ,ka jaunie biezi peerk veikalos ievestos aabolus utt.

pece 19. oktobris 2016 09:40 chika

Vecāku dārzs un lauki manā izpratnē arī ir draoša vieta dārzeņiem un augļiem :)

chika 19. oktobris 2016 09:27

Man ir tikai viena dzīves patiesība - eko-šmeko ir tikai manā un mammas dārzā augošais, jo zinu, ka ķīmiju ne es, ne viņa nelietojam. Un tas Latvijas produkts - arī neticu, ja neredzu uz vietas kā to iegūst vai novāc no lauka. Punkts un viss! (Y)

pece 18. oktobris 2016 21:13 Kerstyna

Bio, Eko, šmeko - tas ir īpašs stāsts. Šajā jautājumā es neuzticos nevienam! Īpaši pēc tekstiņiem, kamēr kaimiņi neredz, pa nakti....

pece 18. oktobris 2016 21:10

Interesanti, ka šovakar vietējā RIMI ievēroju, ka ir preces, kas atzīmētas apzīmētas redzami ar LV karodziņu un ir preces ar LT karodziņu pie cenas.

Kerstyna 18. oktobris 2016 20:49

Ō jā... to nekad nevar zināt ... Tāpat kā ar Latvijas zemenēm, kas augušas Spānijā, bet fasētas Polijā :D Tas tāpat kā ar "piekabēm" - Bio... Eko.... kas automātiski paaugstina cenu visam.

Linduchy 18. oktobris 2016 20:30

Un vēl - cena! Latvijas ražojumiem automātiski tiek pielikts cenas bonusiņš, jo pie mums viss ir dārgāks :D