Pavasaris nāk – laiks māju spodrināt!

Autors: pece, 2012. gada 7. maijs, 13:30:00
Pavasaris nāk – laiks māju spodrināt!

Pavasaris liek sarosīties ne tikai dabai, bet arī man. Vispirms jau pavasari mājās ienes pavasara puķes, kuras mūsu bodēs no citām zemēm ierodas vēl tad, kad pašmāju puķes vēl tikai mostas un pumpurus raisa.

Pēc tam pamanu, ka saulītei iespīdēt mājā, traucē noputējušie logi. Tos tad ar beržu pirms lielās mājas pucēšanas. Izmantoju gan mikrošķiedras pucējamās lupatiņas, gan tīru siltu ūdeni, gan reizēm arī kādu logu mazgājamo šķidrumu no bodes – pēc tābrīža iedvesmas. Šogad pasteidzos un izskatās, ka logu pucēšanu nāksies atkārtot, jo putekļu kārtas vietā šobrīd ir koku ziedputekšņu zaļgandzeltenā kārtiņa.

Kā nākamais ir ziemas drēbju sakopšana - mazgāšana un ķīmiskā tīrīšana, lai noliktu tās uz vasaras snaudu un no skapja dziļumiem izvilktu pavasara/vasaras sezonas drēbes. Šogad iepirku vakuma maisus un saliku tur ziemas drēbes, lai kompaktāk savietotos skapja plauktos.

Redzēs ar ko tas beigsies šoreiz, jo iepriekšējā mēģinājumā vakuma maisi beigās pārvērtās par maisiem parastajiem. Dzīvosim – redzēsim. Sakopu arī ziemas apavus un koridora apavu plauktā savu kārtu gaida vasaras sandales.

Pie reizes pārskatu skapja saturu un likvidēju visu lieko, mazliet cīnos ar kāmja sindromu – tas nekas, ka nav kādu laiku vilkts varbūt tieši šogad būs tā reize. Daži maisi ar lietotām drēbēm nokļuva miskastē, bet daži citi aizceļoja pie nākamajiem valkātājiem (īpaši jau bērnu drēbes). Dodot drēbēm otro dzīvi, mēs darām labu arī dabai un pasaulei kopumā.

Vismaz reizi sezonā man patīk izpucēt visus kaktus un plauktus, rūpīgi izdzenājot putekļus. Smalki palīglīdzekļi man nav, bet arī sakopjamā un pucējamā teritorija nav liela. Toties cik forša sajūta, tāds kā svaigums ienāk.

Un jā, kad tīrīšana pabeigta, salieku vāzēs plaukstošus koku zarus un sev un bērniem par prieku uzcepu kādu kārumu! Man patīk, ka māja smaržo, jo tās ir arī manas bērnības atmiņas!

Piedalies lielajā blogu konkursā "Mosties kopā ar pavasari" arī tu! Lūk, 3.uzdevums!

Savu trešās nedēļas stāstu iesūti šeit!