Pavasara lielā tīrīšana...

sniedzins24
sniedzins24 4. marts 2016 08:39
1283

Pirmaispavasara mēnesis.  Arī dabā lielāko tiesu ir pavasarīgs skats, kaut ir vietas, kur vēl sniegs klāj zemi biezā kārtā! Kā pie manis. 

Bet, kad uzspīd saulīte, uzreiz prāts laimīgāks un gribas sākt lielo pavasara tīrīšanu. izdzenāt visus putekļus, zirnekļu tīklus utt. kas sakrājušies pa ziemu. 

Gribēju parunāties, dzirdēt, kā jūs veicat un vai veicat lielo ģenerāltīrīšanu savās mājās? Un kā jūs to darat? Veltat dienu, nedēļas nogali? 

Man plānā sākt ar drēbju skapja izrevidēšanu. Gribu atdot tās drēbes, kuras stāv jau ilgi skapī un nav vilktas sen. Ieveist kārtību bērnu rotaļlietās, kuras ir tīk daudz... Un ar lielāko daļu jau viņi nespēlējas. 

Un tad protams, putekļi, grīdas, paklāji, gultas, virtuves skapīši utt. 

Kā jūs veicat lielo pavasara tīrīšanu? 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Inleila 5. marts 2016 22:21

Man kārtot, tīrīt, mazgāt sanāk katru dienu, neplānoti, pārsvarā, jo savādāk nevar ar diviem maziem bērniem:D Pagaidām tas ir divistabu dzīvoklis, bet tuvākā nākotnē būs divstāvu māja, tad gan laikam būs trakākROFL:^)

Kerstyna 5. marts 2016 21:37 Catwoman

Nu tie jau tādi prastu ļaužu... aristokrāti puķuvāzēs dzīvo :D

Linduchy 5. marts 2016 20:41 Kerstyna

Man zirnekļi šķūnī var mierīgi dzīvot :D

Kerstyna 5. marts 2016 15:59 Catwoman

Tad Tu esi zirnekļu populācijas naidniece. Es savus iztramdu tikai tad, kad man vāzes vajag :D

Linduchy 5. marts 2016 15:31

Man lielās ģenerāltīrīšanas mēdz uznākt bieži, negaidot pavasari :D

Shalako 4. marts 2016 14:49

Man līdzīgi kā Kerstyna, ka nav kā tādas ģenerāltīrīšanas, jo katru dienu tiek piekopts. Tiesa, mēs esam divi bez bērniem, tāpēc gluži salīdzināt tā nevar kā ir piem. ar vairākiem bērniem. No tādiem sezonāliem darbiem, tā ir logu mazgāšana, bet arī to es daru pēc vajadzības, kaut kad pirms 2 nedēļām no iekšas logus jau nomazgāju, dažus no āras arī, lai svaigāks skats, jo saulīte pie mums sāk nākt biežāk. Tā cītīgāk visus logus mazgāšu pirms Lieldienām jau, jo pagaidām vēl pārāk agri. Pirms Lieldienām arī sākšu rušināties kaut ko pa dārzu, tagad arī vēl ir par agru, jo laiks mānīgs, kas zin, varbūt vēl sniegs uzkrīt. Drēbju skapi principā nezinu, vai vajadzēs revidēt, jo pēdējos pāris gados intensīvi nodarbojos ar skapja satura maiņu un "upgrade", kā rezultātā skapī man ir tas, kas man patīk un vēl nav nonēsātas tās drēbes tik ļoti, lai mestu ārā. Vienīgais, revīziju varētu uztaisīt zeķubikšu/zeķu plauktā.

Emmy 4. marts 2016 14:43

Nedzīvoju muižas tipa mājā, lai būtu tāda nepieciešamība Galvenais ikdienā sekot līdzi tīrībai. Ja runa par drēbju skapi, tur jau tā diži daudz nekā nav...Neesmu apaugusi ar mantām un mēbelēm, tāpēc nav liela nepieciešamība pēc mega tīrīšanas. Logus mazgāju pēc vajadzības.
Pavasarī man vairāk gribas pašu sevi "uzspodrināt" pēc ziemas guļas un ēšanas :D

pece 4. marts 2016 09:58

Man ģenerāltīrīšana ir kampaņveida - ir laiks un iedvesma - izrevidēju skapi, izņemu drēbes, kas bērnim pa mazu, nomainu skapī drēbju sezonu. Tāpat virtuves skapīšus/plauktiņus pucēju kampaņveidā pēc iedvesmas.

sniedzins24 4. marts 2016 09:26 Kerstyna

Man lielā tīrīšana skaitās pavasarī, kad gribas izmēst katru stūrīti, kur iekdienā mazāk pievērš uzmanību.
tā jau protams ikdienā ari slauku,mazgāju utt.
ar meitu vēl reizēm cīnos par to, ka ja apēd, papiru nenomet, bet izmet miskastē, ka trauki vismaz jaieliek izlitne, drebes jānoliek, nevis janomet mana gultā. reizem pat pauika,kuram tulit divi gadi saprot labak ka meita ka papirs jaizmet :D

Kerstyna 4. marts 2016 09:10

Kas ir "ģenerāltīrīšana"? Kas ir "pasvasara lielā tīrīšana"? Manā leksikā tādi neeskistē ;)
Mājā ar slotu palidoju katru dienu, ja vajag, pārmazgāju grīdas. Reizi nedēļā un tā ir parasti piektdiena, ja neesmu darbā - pucēju padziļināti -paklāji, flīzes, grīdas utt.
Ikdienā vadāmies pēc šādiem principiem - izlēji/izbēri - saslauki/uzmazgā, aiztaisi/noliec kur paņēmi, izēdi - izmet, netīri trauki - nomazgā. . Netīrās drēbes grozā utt. tas attiecas uz mani, manu lielo bērnu un mazo arī.
Puikas no putekļsūcēja nebaidās, azartiski sūknē visu ko vajag. Kā arī neieviešu bardaku mājās, ja ir palikuši pašaudzināšanā.
Neesmu čaklīte, slinkums virza progresu. Māju uzkopjot neveicu nekādas liekas darbības. Mērķtiecīgi virzos no istabas uz istabu. 2,5 stundas intensīva darba. Man ir trīs istabas, virtuve ( liela), vannas istaba , koridors un trepes uz pirmo stāvu

Logus mazgāju pēc vajadzības, bet tradicionāli pavasarī un rudenī, skapi kārtoju tad, kad uznāk fīlings. ;)
Manā mājā nav perfekta kārtība, tā ir māja, kurā dzīvo cilvēki, bērni, dzīvnieki.
Nu, baidos, ka mans piemērs nav tas ideālākais.