Patiesība par maģistra darba rakstīšanu

banderoso
banderoso 19. jūnijs 2013 00:00
883

Tā kā pavisam nesen pabeidzu rakstīt savu pirmo ievērības cienīgo gara darbu, kurš tika arī iesiets skaistos sarkanos vākos un oficiāli novērtēts. Tad vēlos padalīties kas tad manuprāt ir svarīgs un kāda tad patiesībā ir maģistra darba rakstīšanas ABC.


Pirmkārt, maģistra darba rakstīšanai nekad nav īsti laika. Protams ir tādi studenti, kuri šo darbiņu sāk darīt ļoti laicīgi, bet realitātē vairums tam ķeras klāt februāra beigās vai aprīļa sākumā. Tāpēc ir tā saucamie „dead line”, kuri sapurina. Man tie bija – pirmā nodaļa uzrakstīta, otrā uzrakstīta, anketai savākts nepieciešamo respondentu skaits, atlikuši tikai secinājumi un priekšlikumi. 

Oriģinālam darbam ir vajadzīga aktuāla tēma. Daudzi pēta jau bakalaura laikā iesākto tēmu vai arī izvēlas kaut ko vieglu un garlaicīgu, jo baidās, ka uz kaut ko vairāk nav spējīgi. Tāpat iestaigāta taciņa ir droša taciņa, tomēr  - garlaicīga.

Tavs darba vadītājs ir tavs Draugs! Tici vai nē, bet šim cilvēkam vajag uzticēties, uz viņu vajag paļauties un ar viņu vajag draudzēties. Draudzības pamatā ir kontaktēšanās, kurai ir jāveido atgriezeniskā saite un tai jābūt abpusējai. Ja brīžiem liekas, ka vadītājs kaut kur pārāk piekasās, aizrāda vai pat jums ir domstarpības, padomā, vai šādus aizrādījumus gribētu dzirdēt no sava recenzenta. Visticamāk, NĒ!

Nepažēlo spēkus un piestrādā pie labas literatūras. Izmantotajai literatūrai ir nozīme. Manuprāt lielākā kļūda ir literatūras atsauču nepārbaudīšana un copy paste taisīšana no citiem darbiem. Šāda aplama darbība var novest pie ļoti nepatīkamas iztaujāšanas aizstāvēšanā. Tā sanāca vienam no maniem kursa biedriem, kuram recenzents bija pārskaitījis neatbilstošas atsauces un neesošu literatūru. Tāpat wikipedia un gudriem.lv NAV literatūra, kuru uzrāda atsaucēs. 

Pētnieciskā daļa, kas ietver sevī aptauju ir klupšanas akmens visiem. Es pati nepildu un pat neveru vaļā aptaujas, kuras sākas ar tekstu – Tas aizņem tikai 5min! -   Kļūda! Cieni savus respondentus un iepazīstini ar tēmu un aktualitāti jau aptaujas sākumtekstā, lai viņam nav vilšanās par sev neinteresējošu tēmu un iztērēto laiku. Tāpat, ja nepārzini SPSS, tad nelien šajā lauciņā, labāk apkopo datus ar excel, jo ikviena datu interpretācija tev būs jāmāk paskaidrot komisijai.

Secinājumiem un priekšlikumiem jābūt no darba izrietošiem un reāli izpildāmiem. Atceries – kam – ko – kāpēc. Konkrēts priekšlikums, konkrētai personai un kā šo priekšlikumu izpildīt un ko tas dos.

 

Maģistrs ir kā noskriet maratonu, kura laikā gribas daudzas reizes izstāties, neticēt saviem spēkiem un finiša līnija ir kā tāla mirāža. Tas nav viegli paveicams darbs un galā negaida zelta medaļa. Tomēr vajag saņemt visus spēkus un apstāties tikai tad, kad darbs ir paveikts, nevis, kad jūtamies noguruši.

 

P.S. Tā izskatās maģistra darba rakstīšana studentu stilā :D

 

http://banderoso.blogspot.com/

 

Iesūti arī tu savu blogu Sieviešu klubam un piedalies ikmēneša konkursā. (Par konkursu lasi ŠEIT )

 

                                                            

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 19. jūnijs 2013 22:41

banderoso apsveicu ar aizstāvēšanu (F) (party)

vecsprofils 19. jūnijs 2013 22:36

ahā, varu tikai piekrist - bargās autoritātes ir studenta trumpji un nav jābīstās rakstīt darbu pie tiem, tieši otrādak, šādas personas visvairāk arī palīdz studentam atrast savu nišu. Ja darbs ir ļoti labs, to iesaka konkursiem, izdod publikācijas utt.

Nu, es laikam biju no tiem studentiem un esmu tāds cilvēks, kuram nav saprotams, kāpēc diplomdarbam var nebūt laika un visu jādara pēdējā brīdī, kaut ko sagrābsta, uz ķap ļap sacep.... Atklāti sakot, slinkums nevis laika trūkums ;)

VIT@ 19. jūnijs 2013 17:45

Par vienu gan varu teikt, vienmēr rakstot vai bakalauru, vai maģistru , gāju pie tā vadītāja, kas bija pats pats bargākais un spēcīgākais savā jomā un autoritāte augstskolā, tā ir teju nolikta aizstāvēšana, viss pārējais, centība un vēlme iegūt vēl labāku atzīmi :)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam