Pastaiga rudens dārzā- vēderam un veselībai

nosiguldas
nosiguldas 8. septembris 2015 11:37
1647
Šādu bļodiņu nolasu katru otro, trešo dienu. Izvēlējos sēklas ar F1 un esmu pat ļoti apmierināta. Dzeltenie tomāti ir ļoti saldi, bērni stāv rindā pēc viņiem.
Siltumnīcā gurķu ir nedaudz vairāk kā ārā, bet tāpat nevar teikt, ka to ir tik daudz, ka negribētos vairāk.
Šogad manā siltumnīcā ir dažādi pipari, tos man (sēklas) uzdāvināja kaimiņiene un darba kolēģi. Šo tradīciju uzsāka Vēsma SK, kas man uzdāvināja ļoti interesantus sīpolus, ko atveda no Vācijas. Tagad visi mani draugi zin, ka no ārzemēm jāved spraudeņi vai sēklas.
Lūk vēl viens eksemplārs. Vai ir salds vai ass, nezinu un ja godīgi nav drosmes izmēģināt.
Te lūk šāds, interesantas formas pipariņš
Par Irbeni jau esmu stāstījusi. To novākšu pēc pirmā sala un salikšu saldētavā kopā ar brūklenēm un pīlādžiem. Sanāk kārtīga vitamīnu bumba.
Lielogu dzērvenes manā dārzā ir jau trīs gadus, bet tik liela raža būs pirmo gadu.
Lūk viens no maniem skaistuļiem. Par otru rūpējās mani kaimiņi, jo tas viltnieks aug otrā sētas pusē.
Šis ir vēl viens atradums manam dārzam. Rožkāposti. Novākšu un salikšu pa maisiņiem saldētavā. Aug labi un aizņem maz vietas.
Šo brīnumu nopirku Stādu parādē Siguldā. Krūmiņi pilni ar ogām tieši tagad. Mātes augs ražo tikai vienu gadu.Nākošā gadā ogas dos bērni, bet mātes augs pavasarī jāatdala un jāiznīcina.
Lūk arī cidonijas
Un te mana paprika. Kā sauc šķirni neatceros, bet uz paciņas bija uzzīmēta gan zaļa, gan sarkana paprika.
Vīnogas manā dārzā vairāk irzpilda dekoratīvu funkciju, jo šī šķirne ir vīna vīnoga, kas nekad nepaspēj ienākties. Toties to audzējot esmu iemācījusies galotņot augu, lai ogas būtu lielas un skaistas. Tāpēc iestādīju vīnogu siltumnīcā ar cerību, ka tikšu ar to galā un kādreiz tikšu arī pie ogām.

Lai gan vasara mūs nelutināja ar karstumu, ziediem pat ļoti patika šāds gadalaiks. Ko nevar teikt par gurķiem. To manā dārzā šogad ir maz. Kabači ir, bet tikko paliek slapjš tie pūst. Toties šoreiz varu palepoties ar pasakainu tomātu un paprikas ražu. 

Visu pavasari braucot vilcienā skatījos dažādu dārzkopju padomus un nu varu teikt, ka ir izdevies. 

  • Siltumnīcu sadalīju pa zonām, atdalot dobes ar dekoratīvo maliņu, ar ko panācu, ka ūdens saglabājās tur, kur tam bija jābūt. 
  • Mulčēju visu vasaru ar nopļauto zāli. Zeme tik ātri neizžuva un bija dabiskais mēslojums.
  • Augustā visus tomātus nogalotņoju. Un veicu profilaktisko miglošanu ar Trihodermīnu ( pret pelēko puvi) 2. reizes.
  • Piparus galotņoju atstājot pipara aizmetnīti un vienu lapiņu. Piparu bija daudz, bet izrādījās, ka esmu iesējusi piparus, kas ir saldi jau zaļi, tapēc domāju, ka sarkanumu tie nesagaidīs, jo labi garšo salātos arī tādi kādi ir tagad.

Arī ķirbīši aug un nesūdzās, gan ne tik daudz, cik biju plānojusi, bet pārītis jau būs.

Šogad ir patiesi ogu gads. Gan aronijas, gan lielogu dzērvenes ir kā krelles. Tāpat ir ar cidonijām. Tas tikai nozīmē to, ka rudens būs ar darbiem bagāts un dažādu vitamīnu krājumus varēšu sagādāt neizejot no dārza.

KONKURSS: Septembra pastaiga manā dārzā

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 8. septembris 2015 16:48 Catwoman

:)paldies

Linduchy 8. septembris 2015 16:33

(Y) :) Garšīgs tev tas dārzs