Pagatavo pats latviešu tradicionālo Ziemassvētku dekoru – puzuru!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. decembris 2017 15:40
1301

Ziemassvētkos ir svarīgi ne vien parūpēties par svētku galdu un dāvanām, bet arī radoši un pārdomāti iekārtot savu mājokli. Īpašu un latvisku noskaņu palīdzēs radīt viens no senākajiem tradicionālajiem telpu dekoriem – puzurs –, kas seno latviešu mājās bija iecienīts rotājums ziemas saulgriežos. Sekojot dārza instrumentu un virtuves piederumu ražotāja Fiskars eksperta Kristapa Brizgas ieteikumiem, šķietami sarežģīto dekoru pavisam vienkārši varēsi radīt pats.

Pateicoties puzura ģeometriskajai formai, tas ir ne vien lielisks dekors, bet tajā var iekārt arī augus, kuriem nav nepieciešama augsne, piemēram, tilandsijas (ja telpā ir pietiekami daudz gaismas un mitruma, būs nepieciešams apsmidzināt ar ūdeni vien reizi nedēļā), tādējādi izmantojot puzuru kā stilizētu piekaramo puķupodu. Lai gan puzurs veido sarežģītu formu, to pagatavot var pavisam vienkārši. Tev būs nepieciešamas vien šķēres, kokteiļu salmiņi (izmantot var arī dabas materiālus – salmus, niedres un citus augus, kuriem pa vidu ir caurulīte) un dažāda garuma diedziņi vai makšķerēšanas aukla.

  1. Sagriez 12 vienāda garuma salmiņus, apmēram 10–14 cm garumā. Jo garāki būs salmiņi, jo lielāks būs puzurs.
  2. Paņem trīs sagrieztus salmiņus un ver tos virtenē, atstājot apmēram 20 cm garu diegu vienā galā, ar kuru vēlāk varēsi nostiprināt puzuru. No salmiņiem izveido trīsstūri un uzsien mezglu.
  3. Pievieno vēl divus salmiņus uz atstātā diega, veidojot otru trīsstūri un to cieši sasienot.
  4. Turpini, pievienojot vēl divus salmiņus uz atstātā diega gala, lai izveidotu jaunu trīsstūri, un uzsien mezglu. Tāpat turpini ar ceturto un piekto trīsstūri. 
20171219153653-57704.jpg6.  Kad pāri ir palicis viens salmiņš, uzliec to uz garākā diega gala un savieno to ar īsāko diedziņu, veidojot mezglu. Saliec puzuru tā, lai uz abām pusēm izveidotos piramīda un divi trīsstūrveida spārni.
6. Lai izveidotu dimanta formu, izver garāko diega galu cauri garākajam salmiņam un pievieno to pie otra garākā salmiņa ar diega galu, lai izveidotos tādi kā spārni.Lai izveidotu dimanta formu, izver garāko diega galu cauri garākajam salmiņam un pievieno to pie otra garākā salmiņa ar diega galu, lai izveidotos tādi kā spārni.20171219153718-40586.jpg
6. Lai izveidotu dimanta formu, izver garāko diega galu cauri garākajam salmiņam un pievieno to pie otra garākā salmiņa ar diega galu, lai izveidotos tādi kā spārni.
7. Nostiprini puzuru ar dubulto mezglu. Lūk, mazais puzurs ir gatavs un vari to tagad izmantot kā dekoru vai papildināt ar augu, radot oriģinālu piekaramo puķupodu. Ja vēlies izveidot lielāku un sarežģītāku dekoru, pagatavo vairākus dažāda izmēra puzurus un sastiprini tos kopā.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies