Nozares eksperti iesaka aktuālās tendences dažādu izmēru vannas istabu iekārtošanā.

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 10. oktobris, 15:52:58
Nozares eksperti iesaka aktuālās tendences dažādu izmēru vannas istabu iekārtošanā.

Kāds ir ilgstpējīgs dizains dažādu izmēru vannas istabas iekārtošanā – uz šo un citiem jautājumiem atbildēja vienkopus sanākušie arhitekti un interjera dizaineri Baltijas valstu vadošā santehnikas tirdzniecības centra Komfortsun zīmola Villeroy & Boch rīkotajā prezentācijā. Par jaunākajām nozares aktualitātēm industrijas pārstāvjiem dalījās veikalu tīkla "Komforts" vadītāja Lidija Neimane, uzsverot, ka šobrīd vannas istabas izveidē un iekārtošanā klienti vadās ne tikai pēc dizaina tendencēm, bet arvien vairāk novērtē ilgtspējību un izturību, tādējādi ieguldot vairāk līdzekļu. Savukārt Villeroy & Boch un Gustavberg tirdzniecības pārstāvis Latvijā Mārtiņš Bērziņš dalījās ar zīmola novitātēm triecienizturīgas keramikas ražojumiem jebkāda izmēra vannas istabai. 

Vienota koncepcija dzīvojamai videi un vannas istabai. 

“Steidzamajā un dinamiskajā laikmetā, kurā dzīvojam, aktuāli dzīvojamo telpu veidot tā, lai visa māja, sākot no ieejas mezgla līdz  vannas istabai, būtu vienotā koncepcijā un sajūtā par māju, tādēļ klientiem ir svarīgas visas detaļas un piedāvātie materiāli.” Stāsta  daudzsološā interjera dizainere Anda Ozoliņa, kura jau veiksmīgi startējusi ar plaši atpazīstamiem un ievērojamiem projektiem kā tikai pirms gada atvērtais restorāns Italissimo, Riviera un The Catch Klusajā centrā, Vairāk saules, Muusu un Ogle, virkne izsmalcinātu ēdināšanas vietu Maskavā, kā arī privātmāju dizaina veidošana. Anda uzsver, ka mūsdienās vannas istaba nav tikai funkcionāls sanitārais mezgls, bet gan telpa atpūtai un vieta personīgā mājas SPA zonai un relaksācijai. Tādēļ santehnikas ražotāji savas kolekcijas veido ar niansētu dizainu – iebūvēto izlietņu virsmas kļuvušas par gluži kā centrālo elementu, ar smalkām, plānām malām un plašu toņu izvēli, lai saskaņotu ar pārējo mēbelējumu.  “Pašreiz ir ļoti aktuāli ir kombinēt dažādu krāsu santehniku gan mierīgos pasteļtoņos, gan spilgtākos toņos kā melns. Protams, balta santehnika vienmēr būs pieprasīta klasika, kas nekad nezaudēs aktualitāti, tai pat laikā ir bezgalīga iespēja kombinēt dažādu izmēru un formu  izlietnes ar mēbelējumu, radot gluži kā dzīvojamās un atpūtas telpas efektu vanas istabā.” 

20191010155157-43158.jpg

Izlietne kā vannas istabas vizītkarte.

Dizainere aicina mājas viesiem paredzēto  sanmezgla telpu veidot kā savas  mājas vizītkarti. “Pārsteidziet ar kādu dizaina risinājumu, lai tas kalpo kā akcents šai telpai! Vannas istaba ir pieejama arī mājas viesiem, tādēļ aicinu kā galveno akcentu izvēlēties interesanta dizaina izlietne ar formu, krāsu un novietojumu, veidot pārdomātu flīzējumu vai dekoratīvas apdares sienas un ieviest apgaismojuma paneļus un elementus, kas piešķirs telpai stilu un noskaņu.”

Savukārt, veidojot SPA zonu vannas istabā, Anda iesaka izvēlēties klusinātus, matētus pasteļtoņus santehnikai, miksējot ar efektīga dizaina jaucējkrāniem, kuriem mūsdienās ir bagātīga toņu izvēle. “Pašreiz aktuāla tendece ir dažādu krāsu metāla apstrāde, kas rada atturīgu un tai pat laikā elegantu koptēlu,” piebilst dizainere.            

20191010155218-19753.jpg

Mūžīga klasika un triecienizturīga unikālas formulas keramika.

“Šī brīža aktuālajās savās vannas istabas kolekcijās Collaro un Memento 2.0 ražotājs Villeroy & Boch īpašību vērību piešķir uz izlietņu dizainam,” stāstīja Villeroy & Boch un Gustavberg tirdzniecības pārstāvis Latvijā Mārtiņš Bērziņš. “Izlietnes apveltītas ar plānām malām, smalku dizainu un ir triecienizturīgas, jo ražotas no vairāk kā simt gadu laikā pārbaudītas keramikas un īpaši patentētā TitanCeram materiāla, kur laukšpata, kvarca un māla sastāvdaļām pievienots titāna dioksīds, sniedzot ražojumiem šaurākas, plānākas malas un dažādas formas, tai pašā laikā saglabājot īpašu mehānisko izturību pret skrāpējumiem un triecieniem. Savukārt dažādie izlietņu izmēri un uzstādīšanas risinājumi ļaus viegli integrēt dažādu izmēru telpās.” 

Piekrītot dizaineres teiktajam,Villeroy & Boch pārstāvis akcentēja, ka plašā krāsu izvēle ļaus pielāgot kolekciju savai vannas istabā plānotajai tonalitāti. “Precīzas kontūras un plānās malas piešķir šo izlietņu dizainam patiesi smalku pievilcību, kamēr augstās kvalitātes materiāli un praktiskā funkcionalitāte nodrošinās patiesi izsmalcinātu, tomēr joprojām mājīgu eleganci vannas istabā.”

20191010155242-57490.jpg

Komforts – 100% Latvijas uzņēmēju radīts vadošais santehnikas tirgotājs. 

Veikalu tīklu "Komforts" pārstāv uzņēmums "EVA - SAT" , kas dibināts 1989. gadā kā 100% vietējo uzņēmēju īpašums. Uzņēmuma galvenais darbības virziens ir augstas kvalitātes sanitāras un apkures tehnikas mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība. Savā pastāvēšanas laikā uzņēmums kļuvis par vienu no vadošajiem santehnikas un apkures tehnikas tirgotājiem Latvijā.

Villeroy & Boch  vairāk kā 270 gadus pasaulē un Latvijā.                                                           

Villeroy & Boch, viens no pasaulē vadošajiem premium klases vannas istabas iekārtu ražotājiem, jau kopš tā pirmsākumiem tālajā 1748. gadā ir izcēlies ar izteiksmīgiem dizainiem, aktuālām krāsu gammām, izcilu kvalitāti un atjautīgām funkcijām un inovācijām. Laika gaitā Vācijas pilsētā Mettlahā, radītais ģimenes bizness kļuvis par pasaulslavenu dzīves stila zīmolu, kas aktīvi darbojas 125 valstīs, tai skaitā Latvijā, un piedāvā patiesi plašu produktu klāstu – sākot no visa vannas istabai un labsajūtas radīšanai nepieciešamā līdz pat galda piederumiem.