Nesteidzieties izmest acāliju!

VesmaSk
VesmaSk 13. decembris 2013 09:25
7765
Manā darba vietā acālijas pagājušā gada decembrī tika nopirktas kā rotājums iestādes gaiteņa palodzēm. Tās bija bagātīgos ziedos un pumpuros, kas pamazām atvērās un priecēja mūs visus apmēram divus ar pusi vai trīs mēnešus. Acālijas tika rūpīgi pieskatītas, jo ziedēšanas laikā tās ir ļoti kāras pēc ūdens. Reizēm nesapratām, kur tas ūdens paliek, jo laistījām bieži. Tad pienāca laiks, kad acāliju ziedi izziedēja un nokrita, palika vien mazi zaļi krūmiņi, kuri izskatījās kā uz iznīkšanu. Mūsu iestādē parasti noziedējušās puķes izmet, jo nevienam nav spēka un vēlēšanās ar viņām auklēties. Tā nu tiku pie divām noziedējušām acālijām podiņos. Atnesu mājās un noliku uz palodzes. Pa retam laistīju, un skatījos, kā dienu no dienas krūmiņi paliek arvien nīkulīgāki un nīkulīgāki. Domās jau no viņiem atvadījos – ja nav lemts, tad nav, bet pienāca pavasaris un reizē ar tomātiem, vienu acāliju krūmiņu iestādīju siltumnīcā zem lielā vīnogulāja, bet otru – ārā, puķu dobes malā zem klajas debess. Vasarā acālijas atdzīvojas un ar lielu sparu stiepa garumā zarus, kurus, kā izlasīju internetā, ir spēcīgi jāapgriež. Tā arī izdarīju – aplīdzināju un nogarināju garākos, lai atkal krūmiņš būtu kompakts. Uz rudens pusi augšana apstājās. Līdz ar pirmajiem aukstumiem, abas acālijas pārstādīju atkal podiņos, kurus ņēmu mazliet lielākus par sākumā esošajiem, un abas puķes ienesu istabā uz palodzes.
Šajā fotogrāfijā varat redzēt zem klajas debess augušo acāliju, kura īpaši lieta netika, tai lapiņas izveidojās sīkas un bālas, tomēr tā uzziedēja Tomēr šī acālija uzziedēja pirmā, kaut arī ziedu nebija daudz.
Šajā attēlā redzat acāliju, kura tika audzēta siltumnīcā un laistīta reizē ar tomātiem. Šī izskatā krietni pārspēja pirmo – lapas lielas, koši zaļas, leknas. Šobrīd šī acālija mani priecē ar skaistiem ziediem, kuru ir diezgan daudz. Arī šogad mēģināšu acālijas saglabāt līdz pavasarim un vasarā izstādīt ārā, lai tās saņemtos un uzkrātu spēkus nākamajai ziemai.

Ieejot puķu veikalā, bieži vien uzreiz pamanām skaisto podiņpuķi acāliju. Tā ir kā skaists mazs krūmiņš vai kociņš ar bagātīgiem ziediem. Acāliju bieži vien izvēlas kā dāvanu griezto ziedu vietā, un tas ir saprotams, jo skaisti ziedošais krūmiņš turpina priecēt acis vēl labu laiku. Diemžēl, bieži vien, kad ziedi nobiruši un acālija sāk nīkuļot, daudzi to izmet. Bet – nesteidzieties no acālijas tik ātri atbrīvoties! Pastāstīšu savu pieredzi un eksperimentu ar acāliju saglabāšanu.

 

 

"Beztēmas blogu konkurss", piedalies arī tu!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
balletboy 15. decembris 2013 09:21 VesmaSk

esmu pamēģinājis. nesanāk! nemaldini cilvēkus, lūdzu!

VesmaSk 15. decembris 2013 08:44 balletboy

Vai esi pamēģinājis? Manas divas ir skaists pierādījums tam, ka ir iespējams acālijas saglabāt ne tikai vienu gadu vien. Ne velti no acālijām veido arī bonsai kociņus.;)

balletboy 14. decembris 2013 19:25

nu nevar tā atdzīvoties.

Noelle 13. decembris 2013 12:13

Super! Žēl, ka šo nezināju agrāk - izmetu laukā vienu acāliju, kura izskatījās patiešām pārak iznīkusi - neticēju, ka tā varētu atdzīvoties, bet izrādās, ka varēja mēģinat to iestādīt siltumīnā.
Bet nākamreiz zināšu :)

Linduchy 13. decembris 2013 10:07

Ļoti skaisti :)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā