Nedaudz par Lieldienām mūsmājās

nosiguldas
nosiguldas 22. aprīlis 2014 14:18
1351

Mūsu mājā no manas bērnības tiek īpaši atzīmēti trīs svētki. Ziemassvētki, Lieldienas un Jāņi.  Man pašai arī  šie svētki ir ļoti īpaši, katriem manā dzīvē ir cita nozīme. Vieni saistās ar ģimeni, otri ar īstām Latviskām tradīcijām. Bet Lieldienas man saistās ar manas bērnības siltākajām atmiņām.

Mana omīte nebija ticīga, bet Liedienas tas bija īpašs laiks arī mūsu mājā. Obligāti pūpoli un stingra mācība, ka zaļajā ceturdienā neko nedrīks nest mājā no meža, jo savādāk čūskas nāks uz māju.

Pēc tam Lielā piektdiena, tās nozīmi es uzzināju daudz vēlāk un klusā sestdiena un protams Lieldienas.  

Omīte atsevišķā maisiņā krāja sīpolu mizas un tagad to daru es, bet šogad to darīja mana Lielā meita. Tad katra oliņa ar mīlestību tiek ietīta miziņās un likta vārīties. Kad skaistas sarkanbrūnas skaistules ir saliktas uz šķīvja, katra tiek apsmērēta ar svietu un sakārtotas groziņā.  Lieldienu rīts sākas ar olu sišanu un to dara gan lieli, gan mazi. Šīs ir visjautrākās brokastis gadā. Pēc tam šūpošanās un mazākās māsas kaitināšana ar to, ka, ja ēdīs olas bez sāls visu gadu melos.  

Krāsojot oliņas, jau iepriekš izvēlamies, kuras tiks dāvinātas, jo ciemos jāiet pie omītes un arī kaimiņi parasti iegriežās paciemoties.  Pašā vakarā tiek secināts, ka tik daudz olu patiesi tiek apēsts tikai Lieldienās.

(attēli no interneta dzīlēm)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies