Nē,man nevajadzēs ielikt maisiņā....zaļā pietura.

hiperkeri
hiperkeri 10. aprīlis 2016 18:13
1722

....bet,patiesībā es nodomāju,atkal liksi tajā papildus musurā?

heh,man jau liek domāt pozitīvi,bet dažkārt esmu priekš tā par nogurušu.

Šī būs zaļā tēma.

Par tiem pārdevējiem,kuri,no laika gala ir ietrenēti darīt konkrētas lietas,ar laiku nespēj vairs domāt patstāvīgi! (ou,un es nemaz nesākšu par tām pārdevējām kosmētikas veikalos,par kurām,šķiet,es labāk zinu,kas kam ir paredzēts un kur tas stāv...)

Labi.Es jau desmit reižu esmu novirzījusies no tēmas.Koncentrējies,Kero!

Tā. Es pēdējā laikā esmu sasūkusies daudz informācijas par tēmu- stāsti par lietām (to izcelsme,kā sistēma strādā,un kur tam ir mērķis).((ja vairāk interesē,vienkārši nogūglē Story of Stuff, vienkārši un spēcīgi- un paskaties filmiņas:)es neesmu pētnieks, to dara citi,tāpēc aplausi un visa pateicība viņiem par šīm īsfilmām,kurām es biju kādu laiku izkritusi virsū),un pašlaik manā garā ir liels nemiers ar to vidi,kurā jādzīvo. Tīri,nu,mazās jomās runājot- plastikas kalni apkārt,kā tas ietekmē to saturu,kurš tiek dāsni sapakots plastikā( un tā beidzas mūsu pasaules naftas produkti) un,90% gadījumu es pat necenstos dziedāt pakaļ,metot laukā kārtējo gaļas maisiņu (nu neiesi jau tādu mazgāt un lietot otrreiz!)

Pašlaik mani tiešām māc baltā skaudība par tiem,kuriem ir savs dārzs un komposta kaudze! Ziniet,es būtu ļoti laimīga,ja mūsu sabiedrībā būtu pieņemti komposta konteineri,kas tiktu tālāk sadraudzēti ar pilsētas parkiem un apzaļumošanas filmām,kas tālāk realizētu mūsu veikumu. Pilsētās taču dzīvo tūkstoši- kāpēc tik maza domāšana?

Bet man arī teica- nu beidz cepties par to,ko es nevaru ietekmēt?

Kā,nevaru ietekmēt??

Labi. es aizrakstīju Maximai,Rimi un LaTS pārstāvjiem vēstuli- visiem vienu un to pašu-ar domu- nu samazināsim to izmešu daudzumu- lūdzu,veikalā ielieciet nevis plastmasas maisiņus,bet auduma(vai papīra!bet,bez tiem plastmasas ielaidumiem..jo tie taču arī nepārstrādājas,kaut ir tehniski-papīra maisiņi..) un ,vai var ko darīt ar gaļas un piena produktiem? Bija reiz piena automāti-pats ar savu pudeli nāci,nevienam skādi nedarīji.... Izstāstīju savus eksperimentus ar daudzlietojamas,drošas plastmasas kārbām un sterilizētajām burkām,ar kurām veiksmīgi gāju uz tirgu pēc gaļas un ribiņām- tur nevienam problēmas nebija.

Atbildi vēstulei es saņēmu tikai no Maximas. Nu labi,citiem ,teiksim,nav laika komunicēt. Kā nekā,lielas kompānijas.Bet,tiešām- nu,paldies Dievam,saņēmu arī no Maximas sabiedriskās daļas pārstāvja atbildi- un re,kā tas viss sanāk!

Stāstu- man tagad reāli būtu jāaizsāk kustība! Šīs kustības ietekmē tad arī šie lielo veikalu ķēžu pārstāvji tad taisītu savas analīzes un uz tām balstītu piedāvājumu! Jo,neizpētot tirgu,redz,ir riskanti tā uz fikso ko uzsākt!

Vai tad man grūti? nu labi,protams, neesmu ne Napoleons,ne Freids,lai aizsāktu armiju vai skolu, bet tomēr,ja ik pa laikam kaut kur dzirdēšu pie tiem `pīīīp,pīīp,pīīīp- vai ....kartiņa ir? - arī- nē,lūdzu,nelieciet to maisiņā- tad jau būs mazs smaids:)

Mīlīši,turpmāk centīšos brīvajā laikā rakstīt tādus pazaļus blogus ar to,kā man pašai veicas- kaut mazas izmaiņas lielā dienā,bet ceru,ka tomēr kādu izdosies aizraut un ieraut mazāk krāmu,vairāk pārdomātā dzīvesveidā:)

Vai jūs ar mani?

Iesākumam- mazs,mazs skatlodziņš- re,uzšuvu no sava vecā linu-kokvilas galdauta maisiņus veikalošanai (nu vienkārši nopirkt jau nav grūti,bet,ja pēc tam šitādu,teiksim,vienkārši mestu laukā(kā parasti),tas nebūtu ļoti gudri no manas puses. Jā,mazliet darbiņš(precīzi- veselu sestdienu un vēl pāris darbdienu rīti. Jo man nav šujmašīnas un visu šuju ar roku)  un ir gatavs,pilnīgs eko un arī smuki:) Pa manai gaumei vismaz.

20160410180858-62684.jpg

šie ir prototipi,hihi:) uzšuvu katram izmēram vēl vienu,lai,tikko viens bijis ar melniem kartupeļiem,burkāniem vai vienkārši-gribas izmazgāt,lai otrs ir vietā. (jā,man jau parādās domubiedri! Mīļā Vizma no VIZILINEN feisbukā domā piedāvāt šūt šādus kādiem veikaliem- tas tik ir forši! Ir doma- ir domubiedri! Feisbukā ieliku savu bildi ar pastāstu,kā man gāja vienreiz rimītī,un tā mums sākās saruna :) Un ļoti jauki aizgāja:):)) tas tā- bezkaunīga reklāma no manas puses,ja kāds ir par slinku vai vienkārši nemāk šūt..Ja grib,tad visu var,ka es saku!

Nu labi,stāstu laiks nākošreiz, šoreiz beigšu.Man ir tendence daudz runāt:D

Ātrais beztēmas blogu konkurss!

20160404111721-85938.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
hiperkeri 12. aprīlis 2016 07:52 pece

nepiedal'ijos gan:D:D:D

hiperkeri 11. aprīlis 2016 09:58

Ai,par šito nav jāiespringst:D Viņiem algu maksā par to,lai tik sver! tā teikt,`klientam vienmēr taisnība`:D Man nav problēma aiziet ar 3 burkāniem,2 sīpoliem,ķiploku,pāris lemoniem un apelsīnu-lai tik sver.

pece 11. aprīlis 2016 09:54 thezeezee

Jā es ar šito mēdzu piekopt, bet man šķiet aizvien vairāk ļaužu par šo aizdomājas. Vismaz manā piemājas rimi jau vairs nebrīnās, ka kāds savus 3 ābolus bez kules nolicis uz letes.

thezeezee 11. aprīlis 2016 09:40

Man patīk Tava zaļā domāšana.. :) Es arī cenšos liekus maisiņus neņemt, bet parasti veikalā pie kases pārdevējas ļoti grib iebāzt visus augļus katru savā maisiņā, un pat apvainojas, ja saku - man maisiņu nevajag. Es uzskatu, ka banānu ķekars toč nav jāliek atsevišķā plastmasas maisā, tāpat kā viens vai divi greifrūti. Protams, pērkot 1 kg mandarīnus - nemocu pārdevējas ar tekstu "maisiņu nevajag"! :)

pece 11. aprīlis 2016 09:19 hiperkeri

Un man šķiet (slinkums netu pārrakt un pārbaudīt), ka tajos papīra maisiņos ar caurspīdīgajiem lodzeņiem, tas caurspidīgais arī ir papīrsveidīgais, ko var pārstrādāt. Kaut kā līdzīgi kā tetrapakas.

pece 11. aprīlis 2016 09:16 hiperkeri
hiperkeri 11. aprīlis 2016 08:35

sarkangalvīne- wooooooooooooow!!! Tas tik ir šedevrs!!!!!
pece- he he! Nē,bet es zinu,ka rīt došos tiem pakaļ;) paldies:)
nu re,tā jau tas bariņš aug- dodiet tādas fīčas,kādas es nezināju,tā jau tas notiek:)

Aggie 11. aprīlis 2016 00:19

Apsveicu, pareiza domāšana (Y) bet man kā rokdarbniecei ir šāda taša

LosOjosVerdes 10. aprīlis 2016 23:54

Super! Patiešām apsveicami, ka kāds ne tikai domā zaļi, bet arī dara, dzīvo. (L)

Linduchy 10. aprīlis 2016 19:59

Cepums no manis par apņēmību! Tu esi kārtīga malace! Novēlu, lai izdodas, lai domubiedru pulks aug augumā! :) (Y) Es ar tevi 100% :)

VesmaSk 10. aprīlis 2016 19:41

Auduma maisiņi laikam ir "zaļākie" iespējamie. Papīra nē. Jo tam papīram kokus vajag. labāk, lai necērt tomēr. Iztiksim.

pece 10. aprīlis 2016 19:20

Man patīk mazliet traki cilvēki, kuriem ir vēlme un spēks mācīt pasauli. Es mācu tikai savas draudzenes un kolēģes, ja tās vēlas :)

Ja nu kāda vēl vēlas tikt pie smukām lina kulēm, tad varu ieteikt šo bodi http://latvijastekstils.lv/collections/auduma-maisini .

Zaļā beibe - vai tev ir pieredze ar šo http://www.fold.lv/2016/01/izglab-sieru-ar-bee-in/ ?