Mazs dzīvoklis? Talkā nāk skandināvu funkcionalitāte un praktiskums

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. februāris 2019 14:02
894

Vairumam Latvijas iedzīvotāju, izvēloties savu mājokli, svarīgāka ir funkcionalitāte, nevis greznība, noskaidrots dzīvojamo namu projekta “Krasta kvartāls” veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā*. Funkcionalitāti nosaka ne tikai mājokļa plānojums, bet arī tas, kā mēs paši to iekārtojam. Ar padomiem, kā viegli un ērti savu dzīves telpu iekārtot, balstoties uz skandināvu funkcionalitātes un praktiskuma principiem, dalās “Krasta kvartāla” projekta eksperti. 

20190205140125-68387.jpg

Virtuve

Lieliska un ļoti vienkārša iespēja, kā nepārslogot galda virsmas virtuvē, ir izmantot magnētiskās joslas. Tās ir ļoti praktiskas un ērti pieliekamas pašu spēkiem. Ar to palīdzību ir iespējams pie virtuves sienas piestiprināt nažus, kā arī sakārtot garšvielas, kas tādējādi vienmēr atradīsies rokas stiepiena attālumā. 

Praktiski un funkcionāli ir virtuves skapīši uz ritentiņiem – ērti pārvietojami un tos var izmantot kā galdu, pie kura ieturēt maltīti. Skandināvu dzīvesveidu raksturo praktiskums, tāpēc eksperti iesaka izmantot arī skapīšu ārsienas, pieliekot tiem papildu stieplīti vai magnētisko lentu, radot  iespēju tur novietot arī pannu un katlu vākus. Tas izskatās moderni un, kas ir svarīgākais, šādi tos sakārtojot, iegūstam pārredzamu iekārtojumu. 

20190205140139-20962.jpg

Viesistaba

Viesistaba ikdienā kalpo kā atpūtas zona dzīvoklī. Lai ietaupītu telpu, iesakām arī izmantot griestus. Tieši tā – griesti ir telpas daļa, kas ikdienā netiek praktiski izmantota, bet tai piemīt potenciāls. Griestos mēs izbūvējam vai iekarinām gaismas objektus, kas ir ļoti svarīgi mazā dzīvoklī, lai darītu telpu vizuāli lielāku.

Ērti istabā būs galdiņi, kurus var ievietot vienu zem otra – ikdienā tos var izmantot kā vienu galdu, bet, kad ir nepieciešamība pēc papildu virsmas, galdiņus var komplektēt tik lielus, cik tīk – ikdienā neaizņemot daudz vietas. 

Ja viesistaba ir apvienota ar koridoru, griestos var arī iekarināt drēbju pakaramo, kas nepieskaras zemei, atvieglojot telpas uzkopšanu, kā arī piešķirot telpai modernu elementu.

20190205140208-75732.jpg

Guļamistaba

Lielākoties guļamistabu izvēlamies nepārslogot ar mēbelēm, tai jābūt praktiskai. Sienas skapji ar spoguļiem padara telpu plašāku, bet noteikti var izmantot arī brīvo vietu zem gultas, tur ievietojot manu glabāšanas kastes. 

Kā papildu mantu glabāšanas iespēja kalpo krēsli, kuros ir iebūvēta kaste, lai tur glabātu apavus, drēbes un visu citu, kam citur vietu nevar piemeklēt. 

20190205140247-81887.jpg

Vannas istaba

Mazu vannas istabu lielākā bēda ir vietas trūkums – kur novietot visu ģimenes locekļu higiēnas preces un elektroierīces? Visbiežāk kā virsmu mantu novietošanai  izmantojam veļas mazgājamo mašīnu, ja tā atrodas vannas istabā. Lai strukturētu savus kosmētikas un sadzīves piederumus talkā nāk mazie plauktiņi, kuru piestiprināšanai nav vajadzīgas skrūves, kā arī tie ir viegli kopjami. 

Ja šķiet, ka veļas grozs vannas istabā aizņem daudz vietas, tad var izmantot veļas glabāšanas maisus, kurus ar magnētisko lentu iespējams pievienot pie vannas istabas sienas, atbrīvojot papildu vietu telpā. 

*“Krasta kvartāla” projekta attīstības ietvaros pērnā gada septembrī tika veikta aptauja ar mērķi noskaidrot Latvijas iedzīvotāju vērtības un kritērijus, kas ir īpaši būtiski izvēloties savu mājokli. Aptaujas rezultāti parādīja, ka 91% Latvijas iedzīvotāju kā būtiskāko faktoru mājokļa izvēlē norādījis mājīgumu, savukārt 88% aptaujāto atzina, ka mājokļa izvēlē svarīga ir funkcionalitāte nevis greznība. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā