Mazo pūkaiņu karstā vasara būrītī

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. jūnijs 2016 16:03
2531

Vasara uzņem apgriezienus. No lielā karstuma cieš ne tikai cilvēki, bet arī mūsu mazie mājas mīluļi. Istabas kaķis vai suns var mēģināt atrast vēsāku un tumšāku vietu, kur paslēpties, bet par komfortabliem apstākļiem būrīšos dzīvojošiem dzīvniekiem ir īpaši jāpiedomā. Esi atbildīga, parūpējies par to, lai mazajiem pūkaiņiem būtu vieglāk izturēt vasaras svelmi.

Vasara ir ogu un augļu laiks. Iepriecini mazo pūkaini ar svaigām ogām un augļiem. Vari iedot arī kādu sasaldētu ogu vai augļa gabaliņu, bet pārāk neaizraujies, lai zvēriņš nesaaukstējas. Pieskati, lai neapēstās ogas un augļi nesāk pūt. Ieteicamais biežums – reizi nedēļā, lai neizraisītu šķidru vēdera izeju.

Svaigs ūdens. Parūpējies par to, lai būrītī būtu svaigs ūdens. Ja nepieciešams, nomaini ūdeni gan no rīta, gan vakarā.

Vēsa paslēptuve. Ievieto saldētavā alumīnija vai māla trauku (nelielu bļodiņu, krūzi vai ko tamlīdzīgu). Īpaši lielā karstumā atdzesēto trauku vari ielikt būrī, lai mazais mīlulis var tajā patverties un atvēsināties.

Neturi būri tiešos saules staros. Atrodi telpā ēnaināku un vēsāku vietu, kur novietot būrīti. Atceries, ka stikla būri uzkarst īpaši ātri. Vasaras tveicē uzturēšanās tiešos saules staros šādā būrī nozīmē mokošu nāvi dzīvniekam.

Palutini mazo mīluli ar brīvību. Sēdēt iespundētam būrītī nevienam nepatīk. Palutini mazo zvēriņu, ļaujot tam paskraidīt salīdzinošā brīvībā – piemēram, sausā vannā.

Sasaldē pudeli ar ūdeni un novieto to būrī. Atdzesētā pudele kalpos kā vēsuma avots mazajam pūkainim.

Parūpējies par savu mazo mājas mīluli vasaras tveicē!

Foto: www.acuteaday.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies