Mans zaļais plēsīgais draudziņš

VesmaSk
VesmaSk 12. oktobris 2015 10:10
6951

Kā jau katrai vidusmēra blondīnei, man ik pa laikam vispirms sanāk izdarīt un tikai tad domāt. Tā sanāca arī ar manu mazo, zaļo plēsonīgo draudziņu. Ieraudzīju (Depo, Šiguļdas šosejā šeši), nopirku (nocenotu) un tad, mājās sāku domāt – ko es vispār esmu nopirkusi un ko ar to darīt?

Tātad, iepazīstieties - Dionaea muscipula jeb Venēras mušķērājs jeb Dioneja. Tā teikt – divi vienā – gan zaļais augs, gan plēsoņa. Atvedot mājās, sāku ar to, ka uzsēdināju savu zaļo draudziņu uz palodzes un ņēmos art interneta plašumus un izmantot Google iespējas. Uzzināju, ka Dionejas dzimtene ir Amerikas purvi  Ziemeļkarolīnā, Dienvidkarolīnā un Floridā. Augiem patīk gaisma un mitrums, to ierastā temperatūra ir robežās no +9 līdz +26 grādiem, bet ziemā ne augstāk par +7 grādiem, gaisa mitrumam jābūt augstam. Svarīga nianse – auga podiņam pastāvīgi jāstāv ūdenī (1 – 2 cm), augsne nedrīkst izžūt. Vēlams izmantot lietus ūdeni vai avota ūdeni, ar to var augu arī apsmidzināt. Augu nepieciešams piebarot ar mušām un citiem kukaiņiem, jo no kūdras tas pietiekamā daudzumā neuzņem vajadzīgās barības vielas. Izrādās, ka Dionejas stāvokli var noteikt pēc tā, vai un cik ātri aizveras tās lapas-slazdiņi. Ja  lapas aizveras ātri, ar augu viss ir kārtībā. Ja “slazdiņi” neaizveras vai veras ļoti lēnām, tad vai nu lapiņas vēl ir ļoti jaunas vai augam trūkst gaismas. Ja augs mušas neķer pats, tam ir jāpalīdz un mušas nāksies ķert  auga saimniekam. Augu varot piebarot arī ar kaltētiem tārpiem, kurus var nopirkt makšķerēšanas veikalos – tie uz dažām minūtēm jāieliek ūdenī un tad jāieliek lapiņā. Katra šī  auga  dzīvojot vien dažus mēnešus, pēc tam tā sāk melnēt un nokalst. Tas ir pavisam normāli un tā tam jābūt. Vietā nemitīgi aug jaunas lapiņas, bet ja nu tās vairs neaug, tad ar steigu augs ir jāpiebaro. Lapas var izaug līdz pat  10 cm garas. Izrādās, ka Dioneja arī zied un to var pavairot gan ar sēklām, gan dalot lapotni. Augam ir arī ziemas jeb klusais periods, kad augs pārstāj augt vai pat pavisam pazūd no augsnes virspuses, bet par to nevajag uztraukties – tikko Venēras mušķērājmi iestāsies pavasaris, tas atkal izlīdīs no zemes. Pa vasaru to var audzēt ārā, protams, neaizmirstot sarūpēt tai attiecīgus apstākļus – daudz gaismas un mitruma.

Tāds, lūk, ir mans jaunais draudziņš –

20151012100914-70131.jpg

 Tas pie manis ir jau kādus 4 mēnešus un ir pieņēmies spēkā un apjomā. Pa kādai mušai tas ir noķēris pats, bet šo to arī mēs esam viņam sarūpējuši, jo ir diezgan aizraujoši ar viņu rotaļāties – skatīties, ka sakļaujas adatainās lapiņas.

Informācija plašā klāstā pieejama šajā lapā:

http://www.carnivorousplants.org/howto/GrowingGuides/Dionaea.php

Savukārt kustībā Venēras mušķērāju varat vietnē Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=Z522_PSUuU8

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 12. oktobris 2015 17:08 LosOjosVerdes

Nemaksāja dārgi. Augs bija nocenots. Ja nemaldos, dabūju par nepilniem 2 eiro.

Kerstyna 12. oktobris 2015 16:59

Ļoti jauka bērnudārza personāla relaksprocedūriņa - izbarot mušu mazajai plēsoņai :D

Nymph 12. oktobris 2015 14:28 LosOjosVerdes

Ap 5 EUR, ja pareizi atceros :)

LosOjosVerdes 12. oktobris 2015 13:58 VesmaSk

Mūs mušas regulāri patraucē, tāpēc šāds mājdzīvnieka būtu dikti noderīgs:D

LosOjosVerdes 12. oktobris 2015 13:57

Cik tas brīnums maksā aptuveni?

VesmaSk 12. oktobris 2015 13:02 Zane Zanīte

Tā kā mums ziemā ik pa laiciņam parādās kāda nelaikā pamodusies muša, tad, domājams, ar maltītēm manam mīlulim viss būs kārtībā.:D

Zane Zanīte 12. oktobris 2015 12:50

Bet izskatās riktīgi inčīgi ..:)

Zane Zanīte 12. oktobris 2015 12:50

Skaties, ka ziemā būs zirnekļi jāķer vai jākultivē mušas nabagam :D

nosiguldas 12. oktobris 2015 11:18

Izturību tev:D, man kādu laiku atpakaļ bija lielais mušķērājs, pēc pusgada viņš aizgāja bojā, pēc tam lasīju, ka viņam ir ļoti īss dzīvošanas laiks. Bet izskatās vienreizēji, man arī ļoti patīk.

Linduchy 12. oktobris 2015 11:12

Es vājuma brīdī pasūtīju sarkana mušķērāja sēklas...vēl aizvien neesmu iesējusi :D

Nymph 12. oktobris 2015 10:57

Man kādreiz tāds bija, trīs reizes arī ziedēja, bet tad laikam nosala (tā sanāca līdz ar dzīvesvietas maiņām). :( Tā jau ļoti foršs radījumiņš :)

LosOjosVerdes 12. oktobris 2015 10:53

Šis ir tieši tas, ko vajag manam vidējam bērnam. Viņš visu laiku dīc, ka grib aev istabā puķi- plèsoņu. Paldies par blogu, interesanti!

Nikte 12. oktobris 2015 10:51

OOoooo,interesanti (Y) Skaties,ka pirkstu "nenoknābā" :D