Mans mīlulis

thezeezee
thezeezee 6. novembris 2018 18:21
582

Pelēks. Mīļš. Skaists. Pūkains. Cēls. Mīlēts. Draisks. Apķērīgs. Izzinošs. Rotaļīgs. Mīksts. Gudrs. Aizrautīgs.

…šie un vēl daudzi citi ir īpašības vārdi, kas raksturo manu mīluli – Barona jaunskungu. Mēs satikāmies kādā Ziepniekkalna rajonā, kur biju aizbraukusi pēc sludinājuma. No vairākiem britu kaķēniem, šis bija visdraiskākais, visuzmācīgākais un visviesmīlīgākais. Tā bija abpusēja mīlestība no pirmās satikšanās reizes. Tā mūsu ceļi krustojās pirmo reiz..

Šķiet pirmo reizi 5.klasē biju uz kaķu izstādi un ieraudzīju, manuprāt, skaistāko kaķi, kādu līdz tam biju redzējusi – īstenu britu īsspalvainās šķirnes pārstāvi, kas dižojās ar samtainu kažoku. Jau toreiz nodomāju, cik glīts kaķis un ka kādreiz gribētu sev tādu mīluli. Redz, kā.. Domas tomēr materializējas.

Kad pirmo reizi pārvedu Baroniņu mājās, tad aktuāls bija vārda jautājums. Skaidrs, ka britu īsspalvainajam kaķim vajadzēja tādu cēlu vārdu. Jāsaka gan, ka necik tālu ar vārdiņa domāšanu netiku, jo mājās, kur Barons piedzima, tas tika nodēvēts par Baronu, jo viņam bija tāda daba – nedaudz jāizrādās, nedaudz kundziņš jāpatēlo… Pēc pirmajām divām kopā pavadītajām dienām sapratu, ka Baronam iedotais vārds TIIIKK ļoti piestāv, ka nolēmu to atstāt, kā ir.

Kas tik nav pieredzēts mūsu raibajā kopīgi pavadītajā laikā daudzu gadu garumā? Esam gan mīlējušies, gan ķīvējušies, bet vienu gan zinu – man ļoti patīk kaķi!!! Daudzi gan apgalvo, ka kaķim neviens nav vajadzīgs, taču es gribētu oponēt, jo varu pierādīt tieši pretējo. Barona jaunskungs vienmēr sagaida mājās pie durvīm un priecājas saimniekus sagaidot, lai arī viņš ir nedaudz atturīgs (britiem ierasta daba), tomēr viņam arī ik pa brīdim patīk pasēdēt klēpī. Turklāt mājās esot, viņš ne brīdi neatstāj saimniekus bez uzraudzības – ja kāds no mums dodas uz citu telpu, tad Barona jaunskungs uzskata par pienākumu pieskatīt, kas viņa teritorijā tiek darīts un bez kontroles un uzraudzības nepaliek nekas. Un ar “nekas” es burtiski domāju – neviens plauktiņš, neviena atvilktne, skapis vai kāda cita vieta. Tikai kaķu īpašnieki zina, ko nozīmē atstāt vaļā durvis uz kādu ieraksti noslēgtu vietu.

20181106182058-41657.jpg

Jā, protams, kāda puķe ir tikusi apēsta un kāda vāze saplēsta, dīvāns papluinīts, taču mīlestība pret mīluli atsver visu. Mantas var nopirkt jaunas, taču tas mīļums, kas staro no kaķa, ir neatsverams. Jāmīl ir dzīvas būtnes nevis mantas! Šķiet kaķis arī iemāca to īsto beznosacījumu mīlestību, ka neraugoties uz kādu blēņu vai palaidnību, kaķis tāpat tiks mīlēts un aprūpēts.

Murrr!

Jauns konkurss: mana mazā mīluļa rudens piedzīvojumi

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 7. novembris 2018 15:20

Smukulītis :)

thezeezee 7. novembris 2018 09:30 Linduchy

Paldies :)!

Linduchy 7. novembris 2018 08:13

(inlove) Mīļš blogs! Ļoti skaists tev runčuks!