Mani virtuves "verķīši" - vēlmes, piepildījumi un vilšanās.

VesmaSk
VesmaSk 13. oktobris 2014 21:47
6421

Pēdējā laikā mani ir pārņēmusi sajūta, ka jau atkal gribas iegādāties kārtējo „verķīti” savai virtuvei .  Nu labi, divus „verķīšus”. Piparu dzirnaviņas un plauktiņu/paliktnīti garšvielu trauciņiem. Pēdējam gan nāksies pagaidīt, jo tāds, kādu vēlos, ir gana dārgs. Bet gribu es kaut ko šiem līdzīgu –

20141013211832-70518.jpg20141013211847-95169.jpg

Piparu dzirnaviņas noskatīju šādas –

20141013212144-63399.jpg

Šobrīd man ir parastas rokas – tādas, kuras ir jāpagriež, lai no gala birtu sasmalcināti pipari. Diemžēl, tās jau ir savu laiku nokalpojušas un pagalam nodilušas, un arvien grūtāk paliek no tām izdabūt kaut jel kādu piparu kriksīti. Iztikt bez dzirnaviņām nevaru, jo kopš esmu sākusi piparus lietot svaigi maltus, nespēju pirkt veikalā to saslauku pulverīti, kas garšo ne pēc kā.  

Pirms kāda laika, iegādājos ebay.com šādas silikona mafinu/keksiņu formiņas:

20141013212352-26925.jpg

Tās ir labas, kā jau silikona formiņas, vilties nelika un izskatās gana labi, lai pasniegtu kēksiņus pa taisno no krāsns ar visām formītēm.

Toties krietni vīlos šajā verķī –

20141013212657-11740.jpg

Burkānu un kabaču gali tajā iesprūda (tajā vidiņā) un ik pēc gabaliņa nācās tos ķeksēt ārā, bez tam, ļoti daudz no burkāna vai kabača palika pāri, jo līdz galam to „ieskrūvēt” tajā uzpariktē nevar. Tomēr, nav sliktuma bez labuma – cīnoties ap neriktīgo spirālverķi, izdomāju pamēģināt parasto rīvi, un jā – ir! Vienkārši, ja gribas spageti veida  cukīni, burkānu vai gurķu salātiņus, tad tos var dabūt ar parasto rīvi, vienkārši gurķi/burkānu vai kabaci rīvējot gareniski – vienkārši visā garumā novelkot pār rīvi. Te drusku var redzēt rezultātu –kabači ar burkāniem ir tādā veidā meistaroti (tie, priekšplānā pa kreisi):

20141013212734-17976.jpg

Man ļoti mīļas ir „Tupi un vāri” jeb „Tuperware” bļodiņas, kuras neesmu pirkusi, bet kuras man ir dāvinātas. Zinu, kādas cenas ir Tuperware traukiem, tādēļ  pašai tās pirkt roka neceļas, bet tās tiešām ir lieliskas – ērtas, iekšpuse gluda un no tās var dabūt ārā visu līdz pēdējai pilītei (mīklu, piemēram) un nekas nepiekalst, pat ja mīklas bļoda neizmazgāta stāvēs pāris dienas, viss nomazgāsies viegli un bez beršanas.  Ja jādomā, ko dāvināt draudzenei, tad ziniet – šīs bļodas būs laba dāvana. (Paldies, tev, Olitiņ!). Manas bļodiņas jūs jau esat redzējuši manos blogos, te viena no tām:

20141013212849-65206.jpg

Vēl man mīļa lieta virtuvē un tai jābūt katras raganas, piedodiet, sievietes virtuvē – piestiņa. Savējo izmantoju, lai sadrupinātu garšvielas vai lai atraisītu viņām garšu, ja jāliek pie sautējumiem, kotletēm vai zupās. Un vai zinājāt, ka piestu nekad nevajag mazgāt? Tādejādi tā bagātinās ar smaržu un kļūst ar katru lietošanas reizi arvien mīļāka.

20141013213010-13746.jpg

Un kādi ir tavi mīļākie virtuves „verķīši”?

 

 

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē jaunos Timotei šampūnus

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 15. oktobris 2014 21:06

Nažu magnētiskā plāksne-lente ir Krūzā, depo un vēl šur tur manīta. Zinu, jo kārojas, bet īsti ne līdz galam esmu izlēmusi man to vajag vai nē.

Viena no top figņām ir konservu burku atvērējs - plastmasas štrumts, kas dikti labi noder, īpaši pārlieku cītīgi aizvērtu burku atvēršanai pēc pašas konservēšanas priekiem.

Linduchy 14. oktobris 2014 18:52 makvins

Jā, znu tādas, bet man virtuvē nav sienas, pie kuras tādu plāksni varētu pielikt :S

mazaa raganina 14. oktobris 2014 16:12 Catwoman

Ir tādas magnēta plāksnes,pie kurām naži ,,pielīp".Redzēju Ikea, man gan tāds neder,jo negribu,lai bērniem naži acīs rēgojas.

VesmaSk 14. oktobris 2014 11:55

Oi, kārdinātājas ar saviem podiņiem.... Nu labi, tagad es arī tādus gribu...:D

Linduchy 14. oktobris 2014 10:56

Man šādi, protams, vēl vāciņš pa virsu :)

Noelle 14. oktobris 2014 10:41 Catwoman

Man pašai ir tie keramikas/porcelāna (?) zilie trauciņi no iepriekšējās Rimi uzlīmju akcijas - arī kolosāli (sestdienas rīta omlete, kas pagatavota podiņā cepeškrāsnī - ņammmm), bet šie māla man šķiet tā vairāk piemēroti tieši ilgstošai gatavošanai (sautējumiem ar gaļu, piemēram). :)

Linduchy 14. oktobris 2014 10:33 Noelle

(party)(Y)
O jā, pievienojos par māla podiņiem - mums tādus vedēji uzdāvināja, tik gardas ņammas sanāk tajos :) (Y)
Un par nažu statīvu, jā, man arī tagad tā ir aktuāla lieta :D

Noelle 14. oktobris 2014 10:24

Vakar revidējot pieliekamo kambari jaunajā dzīvoklī (vīra vecāku atstātais mantojums), atradu superlabas lietas "biezā slānī" - tiešām sajutos aplaimota ar katru jauno atradumu. Nu manu virtuves aprīkojumu papildinās divas piestas, lērums ar karstumizturīgajiem stikla traukiem, gaļas āmurītis un kartupeļu spaidāmā vālīte, 6 mazi māla podiņi cepeškrāsnij :) un vēl vis kaut kas :) Laime pilnīga!
Mans virtuves aprīkojums patiesībā tikai lēnu garu top (tiek atjaunots), jo lielāko daļu savu super lietu atstāju šķiroties no sava ex-vīra... Tai skaitā mans absolūtais favorīts - nažu statīvs, kas pēc būtības ir koka kaste, kura piepildīta ar tādiem kā grafīta stienīšiem. Var salikt daudz nažus dažādu izmēru un nav jāsamierinās ar ražotāja izgrebtajiem caurumiem, kas ne vienmēr atbilst faktiskajiem nazu izmēriem. Tā arī neesmu šādu sev iegādājusies atkārtoti, jo tā manta maksā daudz (jau toreiz, pirms gadiem 7 to pirku pa 28 latiem...). Bet, ja man kāds tādu uzdāvinātu... (inlove)

Vēl viena manas virtuves superlieta - virtuves kombains. Vienīgais tā trūkums ir īsti nestrādājošā miksera/maisītāja funkcija, bet viss pārējais ļoti atvieglo dzīvi (6 litrus cidoniju sasmalcina 3 minūtēs) :D

Linduchy 14. oktobris 2014 09:58

Mans virtuves labākais draugs ir multifunkcionālais kombains (inlove)
Vēl virtuvē nespēju iztikt bez sava smukā priekšautiņa lillīgajos toņos ar lavandām :)
Un pēdējā laika prieks - nažu komplekts rozi-violetā krāsā ar angļu rožu printu, pagaidām griež kā Samuraja zobens, bet gan jau tas nebūs uz ilgu laiku...bet nu dāvātam zirgam zobos neskatās- mammuks ieraudzīja veikalā un nodomāja, ka tieši man tādi naži piestāvētu :D
Protams - silikona formiņas, cepampapīrs, lielie stikla trauki cepeškrāsnij, wok panna un īpaši pastas vārīšanai paredzēts katliņš :) (Y)
Un garšvielas es arī glabāju mazās burciņās :)

hiperkeri 14. oktobris 2014 09:57

ooo,man vajag piestu!!!!

VesmaSk 14. oktobris 2014 09:02 makvins

Man arī bija tā burciņa-dzirnaviņas, bet viņas ilgi neiztur, tie plastmasas zobiņi ātri nodilst un tad spēj tik griezt, bet nekas prātīgs tur ārā nenāk. Esmu piekususi, gribu tādas, kas man piemals tik, cik vajag un pa taisno tur, kur vajag. kanēli smalcinu savā MagicBullet, bet pipari zaudē aromātu, kad pastāv sasmalcināti, tādēļ vairumā malt nav vērts.

mazaa raganina 13. oktobris 2014 22:29

Mans vislabākais draugs virtuvē nu jau laikam trešo nedēļu ir Philips elektriskā rīve, es nesaprotu kā varēju iztikt bez šī pasakainā palīga visu šo laiku. Tagad es visu rīvēju,smalcinu,putoju, šķēlēju un mīklu kuļu tikai šajā uzpariktē.Es to mīlu, nopietni! Sestdien es atvedu mājās otru topo
so labāko draugu, elektrisko Stollar gaļas maļamo mašīnu! Izmēģināšu to nākamnedēļ, kad man atvedīs gaļu. Vēl ar tās palīdzību iespējams gatavot desiņas,ko noteikti pamēģināšu. Garš'vielām man ir atsevišķs plaukts,tās es pērku sveramās9dažādās kombinācijās mazā veikaliņā) un salieku mazās burciņās ar smukiem vāciņiem.Burciņas ir no Nākotnes pastētēm...Piparu maļamais ir vienkāršs-nopirku piparus tādās kā dzirnaviņās, atliek tikai piepildīt ar pipariem un uz priekšu.Es pat nezinu ko vēl man vajadzētu no virtuves piederumiem, varbūt kādreiz maizes mašīna...?