Manas dārza dienas un nedienas

nosiguldas
nosiguldas 10. jūnijs 2014 10:31
2192

Kādu brītiņu biju pazudusi. Tas ir saistīts ar daudzām un dažādām aktivitātēm, to starp arī ar cīņu ar nezālēm. Tām šogad pieteicu karu, un katru nedēļu raujos tā, ka muguru nevar atliekt. Bet tagad par visu sīkāk.

Pie mums šogad būs ābolu gads. Tā kā manas ābeles ir vismaz piecus metrus augstas, ābolu retināšana nav priekš manis.

Līdz ar to gaidīšu Jūsu pieteikumus uz āboliem.


Šogad tomēr diezgan daudz augu ir gājuši bojā. Manā dārzā ir nosaluši visi šķirnes Īrisi, daļa zemenes, monbrēcijas , par ko man ir vislielākā bēda, bet nu jau ir sastādītas pa jaunu un gaidu, kad beidzot tās parādīsies virs zemes.


 Nosalušas ir arī abas ūdensrozes, kas visus gadus ļoti labi ziemoja dīķītī. Bet tas viss ir labojams. Ar ko arī nodarbojos. 

Mana lielākā nelaime ir baltais vītenis ( Ipomeja), kas ieradies pie manis no kaimiņiem. Jo vairāk ravē, jo labāk aug. Cīņā tika likts arī Raundaps.
http://www.vaad.gov.lv/files/tblaal_pamatdati/261/markejums/raundapsklasiks2.3.kl.1.pdf

Visas citas nezāles iznīkst, bet šis nedraugs aug. Protams aizmirsu piebilst, ka Raundaps tiek izmantots tikai vietās, kur netiek audzētas ēdamās kultūras.

Ar katru gadu manas dobes man rada arvien mazāk problēmu, jo saaug krūmiņi un daudzgadīgās puķes, tagad mēģinu visu pārvietot tā, lai katrā gadalaikā dobē kaut kas ziedētu.

 


 Gadu atpakaļ ziemas aukstumā ļoti cieta iepriekšējo saimnieku kadiķis, bija doma, ka viņš ir nosalis, Apaudzēju viņu ar Saldo mīlu un kadiķim ir dota otra dzīva . Un šogad pamanīju, ka kadiķa zaru galiņi un galotne krāsojas zaļa. Tāpēc ne vienmēr visu uzreiz vajadzētu izraut no dobes.

 

Esmu palikusi bez etiķkoka, tie pie mums nosaluši visiem. Tagad meklēju alternatīvu, lai vieta nepaliek tukša. 

Tagad īsumā par to, kas notiek dārzeņu dārzā. Par bietēm un burkāniem runājot, ko sēju ar lentām, teikšu tā, bietes uzdīga nevienmērīgi un tās nācās piestādīt.
Par burkāniem, ravējot dobi pie sevis nodomāju, ka kaut kam tādam ir jāiziet cauri, lai nesētu burkānus. Es to daru katru otro gadu, jo nezāles parasti aug ātrāk nekā burkāni un tad sēdi un meditē pie tās dobes.

Maisos stādītie tomātiņi un paprika aug labi, bet gurķu pirmos stādus nosaldēju, bet sēklas nekādi negribēja dīgt, tāpēc nopirku stādus tirgū un sastādīju. Skatīsimies, kas notiks.

 Par puķu sēšanu dārzā gribu piebilst, ka šogad viss dīkst  ļoti lēni. Zeme tomēr ir ļoti auksta. 
Esmu izmēģinājusi jaunu sistēmu puķu podu laistīšanā. Vēlāk pievienošu arī bildes, bet īsumā princips pavisam vienkāršs. Noskatījos video, kur tiek stāstīts par to, ka pie katra tomāta var ierakt plastmasas pudeli ar vieglu mēslojuma ūdeni. Iedomājos pamēģināt, jo ticības nebija nekādas. Tā kā es mājā no darba esmu vēlu, bet puķu podi izžūst ļoti ātri, bija vajadzīgs risinājums, jo tāpat laistot viss ūdens iztek pa poda apakšu. 
Ņemu plastmasas minerālūdens ( mazo)  pudelīti, pieleju ar šķidrumu. Iepriekš poda vienā malā izveidoju bedrīti, lai pudele turētos un būtu tuvāk saknēm, tad apgriežu apkārt ar kakliņu uz leju un ieskrūvēju to podā. Man par izbrīnu ūdens patiesi ļoti lēnām sūcās podā un nelīs pa poda apakšu. Tā kā šis laistīšanas veids ir sevi attaisnojis, IESAKU IZMĒĢINĀT. Zeme pudeles kakliņā izveido tādu kā korķi un ūdens ļoti lēnām iztek no pudeles.


Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 10. jūnijs 2014 15:48 Catwoman

es atkal nojaušu, ka man atliek tikai viena iespēja, nopirkt stādu un tad mēģināt to nosargāt

nosiguldas 10. jūnijs 2014 15:47 Cerīte

(Y)

Linduchy 10. jūnijs 2014 14:56

Par etiķkoku runājot, man dārzā nav, bet gribētu... un pēdējās apgaitas laikā pa ciematu jau noskatīju, kur var doties ar mazo lāpstiņu rakšanas darbos (devil)

Linduchy 10. jūnijs 2014 14:41

Kā es tevi saprotu, man ar šogad dārzā tik daudz kas nosala un iznīka. It kā rušinos, rušinos, bet kaut kā īsti nav tas, kā vajadzētu un kā gribētos. Nezinu, šogad laikam nav mans gads. Izņemot zemenes un lavandas - tās tik ir saaugušas un savairojušās. Un rododendri priecēja gan mani, gan viesus ar 120% uzviju (inlove)

Cerīte 10. jūnijs 2014 14:14

Tas viss jau zināms-šopavasar šķīros no 14?????rozēm,gandrīz visiem ķiplokiem,etiķkoks tagad sāk dzīt jaunās lapas,daļa īrisu un lielais vairums /lasi 99 proc/ vasaras mārtiņrozes izsala.Pilnīgi visas narcises un hiacintes.Bet es kā Čapeka dārznieki-viss kas zudis dod viertu kam jaunam.Šodien nesīšu nājās hortenziju un un jaunu baltu sīkziedu rozi.Trakākais eksperiments-sabāzu izsalušo ķiploku viet'\a sadīgušos no ziemas krājumiem.Ieauga labi,pat lieli jau.

nosiguldas 10. jūnijs 2014 12:28

sarunāts:)

murce 10. jūnijs 2014 11:56

Paldies par piedāvājumu, bet man visvairāk žēl etiķkoka;( zemenes man tāpat neko daudz negrib dzīvot, nav ko materiālu izniekot, monbrēcijas gan, ja Tev pašai saaugsies, labprāt paņemtu;) Pati no dusmām uz salu esmu iestādījusī sibīrijas grimoni- tam NAV jāizsalst!!!! ja ieaugs - varēšu padalīties- ļoti interesants, manuprāt:)

nosiguldas 10. jūnijs 2014 11:34 murce

varbūt es varu padalīt ar to, kas tev gājis bojā. :)

murce 10. jūnijs 2014 10:59

Sveika! Paldies par rakstu! Nedaudz nomierinājos par sava dārza augu likstām- arī man nācās šķirties no dažiem no tiem, bet tagad vismaz nevainoju notikušajā tikai sevi- vienkārši ir lietas, kas ir jāpieņam tādas, kādas tās ir, kaut gan tas nemaz nepriecē:( Vēlu veiksmi Tavā cīņā par skaistumu un no sirds ticu, ka mums viss, viss izdosies!