Mana sapņu profesija - gids!

sandrulish
sandrulish 3. oktobris 2011 13:22
1098

Vai Tev ir sava sapņu profesija? Man ir! Un es pat teiktu nevis sapņu profesija, bet gan nākotnes profesija, jo ticu, ka nakotnē šī profesija atnāks pie manis vai arī es aiziešu pie viņas! Izklausās smieklīgi, bet es tā domāju.

 

 

Nevajag kaut ko mistiski gaidīt, sapņot vai cerēt, ir palēnām, pamazām, pašas spēkiem jārīkojas un jāgrib. Jā, galvenais ir kaut ko ļoti gribēt un tad visi ceļi Tev ir vaļā!

 

Jau no mazotnes esmu gribējusi būt un ilgi domājusi par arheologa profesiju, kas ir kaut kas neparasts, bet man saistošs.

 

Vidusskolas laikā biju ierakusies vēstures grāmatu lasīšanā, pētīju bildes, senus faktus, pat rakstīju gada darbu par Septiņiem pasaules brīnumiem (kuri tagad jau noteikti ir krietni vairāk) un saņēmu augstāko novērtējumu visu skolnieku vidū, gada noslēgumā vēl atzinības diplomu par iedziļināšanos pētāmajamā tēmā :)

 

Jā, tad biju kā traka ar visādām kapenēm, senajiem tempļiem, mūmijām, Bermudu trījstūriem un tad vēl NLO- ooo, tā vēl būtu atsevišķa tēma par kuru stāstīt un stāstīt!

 

Bet stāsts ir par to, ka pabeidzot vidusskolu vel joprojām mani bija pārņēmusi šī arheologu būšana, kamēr es apjēdzu, ka gribētu būt cilvēks, kurš ne tikai pēta vai lasa dažādus dokumentus, rokas pa zemi, taisa dažādas analīzes zemes un kaulu paraugiem, bet es vēlējos arī apskatīt to visu dzīvē!

 

Tātad man gribējās ceļot, daudz daudz ceļot un kurš tad ir tas mūžīgais ceļotājs? Jā uzminējāt, tas ir gids!

 

Un gids, manuprāt ir lieliska profesija, jo apvieno visu to, kas man patīk no sirds - vēstures fakti, ceļošana, dažādu apskates objektu apmeklēšana, daba, daba un velreiz daba - varētu stāstīt un stāstīt...

 

Jā, nenoliedzami gidam ir daudz un daudz jāmācās - visu mūžu! Visu laiku jātsvaidzina zināšanas un jāzin ir patiešām daudz, lai jebkurā brīdī spētu atbildēt visu par jebkuru valsti uz kurieni esi aizvedis savus tūristus.

 

Apzinos arī to, ka gids vienmēr ir ceļā un ģimenei laika nav nemaz, tāpēc pagaidām šis mans sapnis ir mazliet jāatbīda malā, bet pēc dažiem gadiem, kad mazā būs paaugusies, es metīšos iekšā tajā visā ar pilnu sparu un neviens mani neatturēs.

 

Pagaidām esmu izmācījusies profesiju ar mazlietiņ citu virzienu, bet viena no apakšgrupām studijās bija Ekskursiju mācība, kur apguvam pirmās iemaņas, jau pavadījām ekskursijas pa Vecrīgu, taisījām prezentācijas par dažādam valstīm, aizbraucu līdzi arī uz Igauniju, pasēdēju priekšā blakus šoferītim un pastāstīju ko tūristi var redzēt! Tā bija lieliska pieredze.

 

Te pāris kadri no Igaunijas ceļojuma, aprakstu varat lasīt manos blogos...:)

 

 

Jūs domājat, ha, kas tad tur tā Igaunija tāda ir, bet ja Jūs zinātu, cik gan daudz tur visa kā ir ko apskatīt un cik daudz ko jaunu uzzināt par mums- senajiem baltiešiem!

 

Tātad manam sapnītim pietrūkst tikai nedaudz- laiks, pieredze, zināšanas, noteikti vel kādi intensīvie kursi, bet mana vēlme mācīties un ceļot ir tik stipra, ka zinu, šo sapni noteikti nākotnē piepildīšu!

 

Un par ko Tu gribi kļūt?

 

Sandra

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 3. oktobris 2011 20:14

;)paldies!

nosiguldas 3. oktobris 2011 17:59

sandruliš, tāds pats konkurss ir pieteikts māmiņu klubā, lai veicas

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam