Man sapņu profesija - modes dizaineris

velgucis
velgucis 3. oktobris 2011 11:46
2453

Sapni kļūt par modes dizaineri es loloju kopš kādiem 8 gadiem. Tanī laikā man bija neliela blonda lelle (mana vienīgā rotaļlieta) un es tai darināju dažādus tērpus, ar adatu šūdama detaļas viena pie otras.

 

 

Pats briesmīgākais, ka par izejmateriāliem kalpoja mammas drēbes, kuras es pa kluso čiepu no skapja. Ne jau kur kurās, bet tās, kuras, manuprāt, mammai vairs nebija vajadzīgas (netika redzētas viņai mugurā ilgu laiku).Ap divpadsmit gadiem sāku pa drusciņai šūt pati sev. Man no vecmammas bija palikusi ar roku šujāmā šujmašīna.

 

Kā es siekalojos, pētīdama netīšām manās rokās nonākušajās "Burda" žurnālos attēlotajās šujmašīnās! Man tas šķita kaut kas nereāls, ka man tāda varētu būt. Tad es skaidri apjautu to, ka gribu būt tāda kā Georgio Armani (par citiem es nemaz nezināju, tajos laikos vēl nebija interneta), gribu, lai manus tērpus izrāda modes skatēs......ahBet kā jau bieži dzīvē gadās-vēlmes nesakrīt ar iespējām.

 

Tā kā nācu no nelabvēlīgās ģimenes, iet mācīties šajā jomā iespējas man nebija, vajadzēja pēc iespējas ātrāk sākt strādāt, lai varētu pelnīt sev iztiku. Bez tam uzskatīju, ka bez zīmēšanas talanta man vispār nekas nespīd. Es tagad arī neprotu uzzīmēt tērpa skici, tas man ir galvā, turklāt radot tērpu citreiz mainu stratēģiju, tad sanāk savādāk nekā sākumā bija ieplānots.Arī tad, kad parādījās iespēja iet studēt 25 gados, nācās izvēlēties atkal izdevigāko variantu (aizgāju uz juristiem), jo vajadzīgās (dizaineru) fakultātes mūsu pilsētā nebija, uz citu pilsētu izbraukāt būtu nereāli (bērņuki, darbs). 

 

Gada sākumā ar interneta (vislabākais cilvēces izgudrojums) palīdzību atradu mājaslapu etsy.com, kurā ir iespēja tirgot savus rokdarbus. Atvēru tajā savu veikaliņu, ievietoju tajā kādus astoņus tērpus. Ja ir interese, varat apskatīties http://www.etsy.com/shop/velgacode.  Biju sajūsmā, nu tik ies. Kad sāku tā stiprāk iedziļināties, sapratu, ka nemaz viss nav tik vienkārši.

 

Bez pieredzes tur droši vien nav ko darīt, konkurence liela, pusi no pasniegtās informācijas nevar saprast, kas un kā. Liela nozīme ir fotogrāfijām, priekš manis tas arī tumšs mežs. Tikko sāku darboties pa etsy.com, radās iespēja strādāt valsts iestādē. Mūsu laikos atteikties no stabila atalgojuma būtu muļķīgi. Protams tērpu radīšanai laika vairs neatlika. Bet tagad sapratu, ka nevaru sēdēt ofisā 8 stundas, visu laiku tāda sajūta it kā daru kaut ko bezjēdzīgu, ka laiks aizrit bezjēdzīgi, bez prieka,bez piepildījuma, algas dienu gaidot. Rodas jautājums: vai tad esam radīti tam, lai vienīgā motivācija, lai ietu uz darbu, ir alga?

 

Savācu dūrē visu gribasspēku, entuziasmu, radošumu un sāku katru brīvu minūti knibināties gar jauniem tērpiem. Jāpapildina sortiments, jasameklē kārtīgs fotogrāfs.Cīnīšos! Viss taču ir manās rokās...Jūs nevarat iedomāties, kādu baudu man sagādā tērpu veidošana!

 

Tagad man 33 un ļoti skaidra vīzija ko es gribētu darīt.  Taisni šogad mūsu pilsētas augstskolā tika izveidota fakultāte - apģērbu projektētājs. Kā es gribētu tajā studēt!!!!! Tikai ar gribēšanu vien nepietiek, vajag atrast naudu, laiku.  

 

Internetā tveru katru vārdu, pētu, ko jaunu radījuši gan ārzemju, gan mūsmāju modes dizaineri. Es taču arī tā varu. Tikai atšķirība starp viņiem un mani ir tāda, ka viņi ir mācījušies šo arodu, es nē. Kaut arī tagad tendence gan pasaulē, gan pie mums, ka slavenības, kuri diez vai ir mācījušies šo specialitāti, rada savas tērpu kolekcijas (Viktorija Bekhema, Beijonsa, Linda Leen). Protams, viņu priekšrocība ir tā, ka viņas pašas saviem tērpiem ir kā staigājoša reklāma.

 

Bet, kā Jūs uzskatat, vai bez vajadzīgā diploma kabatā var gūt panākumus kādā jomā, ja ir talants un liela vēlme darboties tajā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandijasieviesuklubs 3. oktobris 2011 16:12

mana sapņu profesija no bērnības arī ir modes dizainere, tikai es ne par mata tiesu neesmu tuvojusies šim sapnim :D

Noelle 3. oktobris 2011 13:33

Lasu un domāju - vēl viena (vismaz pēc papīriem) juriste, kura sapņo kļūt par modes dizaineri no bērnības... laipni lūgta klubiņā! :)

kintijasieviesuklubslv 3. oktobris 2011 12:18

man jau liekas, ka papīram noteikti nav nozīmes! galvenais ir talants un vēlme! tev tie ir, tā ka - laiks īstenot sapni! :)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā