Mākslīgās kažokādas tīrīšana

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. janvāris 2017 20:26
1306

Pēdējā laikā mākslīgās kažokādas izstrādājumi ir kļuvuši īpaši populāri modes dāmu garderobē, tāpēc aktuāls arī kļūst jautājums, kā mākslīgās kažokādas izstrādājumus tīrīt. 

Visvienkāršākais veids ir mākslīgās kažokādas izstrādājumus aiznest uz ķīmisko tīrītavu, bet, protams, tas nozīmē papildus izmaksas.

20170122202713-65752.jpg

Mājas apstākļos tu vari pati iztīrīt savu kažociņu ar ziepju šķīdumu. Bļodā ielej siltu ūdeni (maks. 30 grādi), pievieno veļas pulveri (mazgāšanai ar rokām), šķidrās ziepes vai šampūnu. Attiecība - 2 ēd.k. pulvera uz 1 l ūdens. Kārtīgi saputo šķīdumu.

Kažokādu izkārto uz līdzenas virsmas vai uzkar uz drēbju pakaramā. Ar maigu birsti vai sūklīti uzklāj putas uz kažokādas. Putu paliekas notīri ar mitru lupatiņu. Nosusini lieko mitrumu ar papīra vai auduma dvieli.

Kažoku jāžāvē istabas temperatūrā. Nekādā gadījumā neturi kažoku atklātas liesmas un sildelementu tuvumā.

Kad kažoks ir nožuvis, to ir nepieciešams izķemmēt. Izmanto ķemmi ar retiem sariņiem.

Baltas kažokādas ar laiku var kļūt dzeltenīgas vai pelēcīgas. Baltu kažokādu vari iztīrīt, izmantojot ūdeņraža pārskābes (10 ml) un ūdens (500 ml) šķīdumu -  ar pulvelizatora palīdzīnu apsmidzini kažoku un iznes to uz balkona izvēdināties (ieteicams, lai būtu saulains laiks). Kad kažoks ir izžuvis, tas ir jāizķemmē.

Baltu kažokādu vari iztīrīt arī ar sodas (15 g), spirta (5 ml) un ūdens (300 ml) šķīdumu. Ar šķīdumā samitrinātu sūkli notīri kažokādas virsmu. Sajauc spirtu un ūdeni attiecībā 1:1, pievieno 5 pilienus glicerīna, pārlej šķīdumu pulvelizatorā un apsmidzini kažoku. Kažoka tīrīšanu veic ar birsti.

Mākslīgās kažokādas apkakles visātrāk kļūst netīras. Tīrīšanai vari izmantot ūdens, sāls un spirta šķīdumu ar attiecību 50:3:1. Ar sūkli apstrādā kažokādas apkakli, samitrini to ar drāniņu un tad izklapē.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies