Mājsaimniece = Mājas saimniece!

pece
pece 15. februāris 2012 00:00
931

Nez vai mūsdienās ir daudz tādu sieviešu, kuras var apgalvot, ka ir 100% mājsaimnieces. 21.gadsimta mājsaimniece Latvijā noteikti ir savas Mājas Saimniece, arī tad, ja piedalās „mamutu” stiepšanā mājās.

Kārtīga Mājas Saimniece, kura, protams, vienlaikus ir ideāla sieva, māte un karjeras sieviete, dienu sāk ar plānošanu. Kā gan citādi, jo ir beigusi vismaz pārīti biznesa un laika menedžementa kursus un labi apguvusi pašu galveno – visa pamatā ir pareiza darba organizācija, kas ietver sevī arī pienākumu deleģēšanu citiem, t.sk. mīļotajam un bērniem.

Lai Mājas Saimniece labi justos, viņai ir jāsaņem pietiekams atbalsts it visā no sava mīļotā. Tā kā dzimumu pienākumu maiņa evolūcijas rezultātā ir notikusi un zinātnes un tehnikas progress soļo lieliem soļiem uz priekšu, nenoliedzami ikdienu atvieglo dažnedažādas sadzīves tehnikas ierīces un mīļotā iesaistīšanās mājas dzīves organizēšanā.

Savi ikdienas rituāli ir ikvienā mājā. Tā kā Mājas saimniece visbiežāk arī ir iesaistīta mamutu medībās, tad rīta pienākumi ir godīgi sadalīti ar mīļoto, kurš rūpējas par smaržīgu kafiju un brokastīm, bet Mājas saimniece rūpējas par bērnu modināšanu un sagatavošanu dienai. Lai gan laika uzskaite katrai no ikdienas aktivitātei ir būtiska, lai uzlabotu shēmošanu un plānošanu, tomēr pagaidām hronometrēšana mūsmājās nav likta lietā. Man ir svarīgi no rīta pusstundiņu veltīt tikai sev, lai noskaņotos dienai, mamuta medības diemžēl paņem ievērojamu dienas daļu, tāpēc vakaros vairāk laika cenšos veltīt sev, mīļotajam un bērniem, tai skaitā kopīgās mājkopības aktivitātēs, kas pieder pie pareizas un efektīvas darba organizācijas labās prakses.

Un nakts tumšajās stundās, kuras veltu atpūtai un ne tikai, patīk ierutināties azotē savam mīļotajam, lai izbaudītu mīļotā pieskārienu sniegto patīkamo sajūtu. Raizēm apsveru likt lietā mājas darbu hronometrēšanu un apsveru domu ieviest kvalitātes vadības sistēmu mājas darbiem!

Romantiskās vakariņas un romantiskais vakars ir divas dažādas lietas, lai gan abiem piederas sveces, forša mūzika sirdij un liderīgs noskaņojums. Tomēr romantiskam vakaram piederās erotika un sekss, bet kāds gan sekss pēc kārtīgi pieliktiem vēderiem un vīna? Tāpēc es labāk izvēlos vai nu vienu vai otru, lai gan reizēm var mēģināt apvienot virtuvē pavedinot mīļoto, kamēr tas gatavo vakariņas. Tas gan draud ar palikšanu bez vakariņām un piedegušu trumuļu mazgāšanas, bet ko gan savu reizi neizdarīsi? Varbūt šeit ir vieta jaunām tehnoloģijām – vakariņu gatavošanas stop pogai, kamēr nododamies romantiskām izpriecām uz vai zem virtuves galda?

Reizēm ilgojos vismaz uz kādu laiku kļūt par īstu mājsaimnieci, visklasiskākajā izpratnē, lai gan apzinos, mūsdienu pienākumu sadalījums man patīk labāk, jo tas man pašai dod vairāk iespējas būt pašai un darīt to, ko sirds kāro.

Novēlu ikvienai Mājas saimniecei justies kā mīlētai un lolotai sievietei savās mājās!

 

Kādu tu redzi 21. gadsimta mājsaimnieci? Piedalies Sieviešu Kluba stāstu konkursā un iespējams tieši tu saņemsi dāvanā vērtīgo pannu ar Ballarini Keravis WhiteStone pārklājumu. Vairāk par konkursu lasi šeit>>


Sieviešu Kluba stāstu konkurss notiek sadarbībā ar Rito un Ballarini.

 

Jau pamanīji, ka Sieviešu Klubs 25. februārī rīko Mūsdienu mājsaimnieču olimpiādi t/c Spice Home? Lai pieteiktu savu dalību Mājsaimnieču Olimpiādē, spied šeit>>

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kintijasieviesuklubslv 15. februāris 2012 08:57

(Y) (Y) (Y)