Mājas mīluļiem kaitīgie augi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 25. jūnijs 2017 16:00
2042
Uzpirkstītes var izraisīt nopietnus sirds darbības traucējumus un nāvi.
Japānas īve var izraisīt krampjus, būtiski kaitēt nervu un sirds darbībai, izraisīt urīnceļu iekaisumu, aknu mazspēju, traucēt nieru darbību, kā arī radīt tūsku. Indīgas ir visas īves auga daļas.
Oleandrs var izraisīt redzes traucējumus, halucinācijas un aklumu, sirds mazspēju, nopietnus gremošanas traucējumus un nervu sistēmas darbības traucējumus.
Saindēšanās ar acālijām mājas mīluļiem var izraisīt kustību traucējumus, koordinācijas zudumu, trīcēšanu un krampjus.
Rododendrs mājas mīluļiem izraisa nelabumu, spēcīgas sāpes, paralīzi un pat nāvi.
Hortenzija var izraisīt depresiju, caureju, cianīda intoksikāciju un kuņģa darbības traucējumus.
Maijpuķītes izraisa sāpes, nelabumu, vemšanu, krampjus un caureju, var izraisīt sirds aritmiju.
Rīcinaugs ir īpaši indīgs. Rīcinauga pupiņu apēšana apgrūtina elpošanu, izraisa atūdeņošanos, drudzi, asiņainus izkārnījumus, krampjus, halucinācijas, aknu un nieru mazspēju.
Amariļļiem, hipeastriem un lilijām visas auga daļas ir indīgas. Tās izraisa pastiprinātu siekalu izdalīšanos, vemšanu, caureju, vēdersāpes un apetītes zudumu.
Narcises, tulpes un hiacintes arī ir indīgas. Dzīvniekiem kaitīgas ir visas auga daļas, bet īpaši augu sīpoli. Izraisa depresiju, vemšanu, caureju (arī asiņainus izkārnījumus), vēdersāpes, trīcēšanu, krampjus, sirs aritmiju, apgrūtina elpošanu.
Alveja izraisa vemšanu, miegainību, caureju.
Taro, kolokāzija, alokāzija jeb ziloņa ausis izraisa sāpīgu mutes dobuma iekaisumu un pietūkumu, pastiprinātu siekalu izdalīšanos, vemšanu un apgrūtinātu rīšanu.
Kallas izraisa sāpīgu mutes dobuma iekaisumu un pietūkumu, pastiprinātu siekalu izdalīšanos, vemšanu un apgrūtinātu rīšanu.
Krokusi un vēlziedes izraisa asiņainu vemšanu, caureju, šoku, iekšējo orgānu un kaulu smadzeņu bojājumus.
Begonijas izraisa nieru mazspēju, vemšanu, pastiprinātu siekalu izdalīšanos.
Plankumainais suņstobrs un velnarutks mazās devās izraisa nogurumu, miegainību, nespēku, koordinācijas zudumu. Nopietnāka saindēšanās izraisa sirdsdarbības traucējumus, slāpes, vemšanu, sāpes, paralīzi un nāvi.
Saindēšanās ar īrisiem izraisa pastiprinātu siekalu izdalīšanos, vemšanu, trīcēšanu, miegainību, caureju. Visindīgākās ir saknes.
Maurloki mājas mīluļiem var izraisīt vemšanu, asiņainu urinēšanu, vājumu, sirdsdarbības traucējumus, apgrūtinātu elpošanu.
Dīfenbahija izraisa mutes dobuma iekaisumu, dedzināšanu,pietūkumu, pastiprinātu siekalu izdalīšanos, vemšanu, apgrūtinātu rīšanu.
Dracēnas mājas mīluļiem var izraisīt vemšanu (ar asiņu piejaukumu), depresiju, anoreksiju, pastiprinātu siekalu izdalīšanos. Kaķene gaidībās, nobaudot dracēnu, var zaudēt savus kaķēnus.
Zilā kurpīte izraisa vēdersāpes, vemšanu, apgrūtinātu elpošanu, paralīzi, sirds maspēju, apgrūtinātu elpošanu un nāvi.
Eņģeļtaurei ir indīgas visas auga daļas. Izraisa koordinācijas zudumu, apetītes zudumu, sirdsdarbības traucējumus, apgrūtinātu elpošanu, vemšanu, miegainību, trīcēšanu un krampjus, paralīzi un nāvi.

Dzīvnieki ir ļoti ziņkārīgi, tiem patīk nobaudīt dažādus augus. Īpaši mājas kaķiem, ja tiem nav iespējas doties ārpus mājokļa, istabas augi var kļūt kārdinoši un arī bīstami. Lai arī kaķi un suņi ir izteikti gaļēdāji un patiesībā nav nemaz tik dumji, tomēr daži augi mēdz būt maldinoši vilinoši mājas mīluļiem.

Saindēšanās var izraisīt vemšanu, krampjus, caureju un pat nāvi. Apskati galeriju ar augiem, kuru apēšana var draudēt tavam mīlulim ar nopietnām veselības problēmām.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies