Luteklīte Mika!

24. aprīlis 2012 09:50
546

Tā ir mūsu ģimenes mīlule Mika. Viņai ir 1.5 gadiņi, jauka un jauna kaķenīte...

Mēs ieraudzījām sludinājumā, ka pārdot rudus kaķenus, piezvanījām saimniekiem un sarunājām, ka šodien aizbrauksim apskatīties. Pienāca vakars, braucām uz Juglu pēc kaķēna, kad ieradāmies un iegājām dzīvokli, ieraudzījām 3 rudus, pūkainus runcīšus un vienu melnu mazu kaķenīti. Gribējām ņemt rudu runcīti, bet saimniece pateica, ka rudie jau ir aizrunāti un ir palikusi tikai melnā kaķenīte. :)

Viņa bij tik ļoti maziņa un nobijusies, ka ieskatoties viņai actiņas sapratām, ka ir jāņem ciet ja jau esam atbraukuši, tad uz mājām ar tukšām rokām braukt jau nebūtu labi!

Atbraucām mājās, noliku mazu šķīvīti ar pieniņu un speciālos konservus kaķēniem, lai viņa varētu pamieloties un sāk pierast pie jaunās vides... Iekārtojām kastīti un sākām pamazām dzīvot kopā, nu jau ar mazo, melno kamolīti!

Mika ļoti ātri pierada jaunajā vieta un ik vakaru nāca gulēt tieši mūsu gultā, protams, ka prom nedzinām, lai jau guļ ja viņai tā gribas:)

Mika ir Skotijas nokareno ausu kaķenīte (bez dokumentiem) varētu teikt, ka viņa ir bez šķirnes, bet vienmēr gribas savu mīluli iepriecināt arī ar kādu kārumu vai mazu mantiņu. Ik reiz, kad esam Dino Zoo veikalā, nopērkam kādu jaunu rotaļlietu... Mājās jau ir vairākas mazās bumbiņas un mīkstās pelītes, kurām astes ir izplūkātas. :)

Mikai palika gads, mēs nolēmām viņu sapārot ar runci, un pēc dzemdībām sterelizēt. Tad nu 11.novembrī (11.11.11 skaists datums, vai ne?) viņai piedzima 3 mazi jauki kaķēni.

Jā, tas bij man pārbaudījums, jo kamēr viņa staigāja grūta, es netā meklēju visu informāciju par to. Kad sākas dzemdības, kas man ir jādara, kā viss var beigties, kam gatavoties?

Uztraukums bija pamatīgs... gaidīju dzemdības tā, it kā kāds no radiniekiem būtu stāvoklī:) Visvairāk baidījos no tā, ka būšu darbā un nespēšu viņai palīdzēt, bet viņa nolēma dzemdēt tieši tajā dienā, kad man iekrita brīvdiena.

Biju laicīgi sataisījusi viņai kasti, kur ieklāju paladziņu, lai ir mīkstāk gulēt (kaut arī biju gatava, mazos kaķēnus sagaidīt savā gultā) bet Mika bij sapratusi, ka kaste ir taisīta tieši šim lielajam notikumam.

No rīta, kad pamodos un gāju uz virtuvi, Mika izskrēja pretī un sāka ņaudēt tā, it kā sauca mani uz virtuvi. Atnācu pie kastes un skatos, ka tur jau guļ mazs, melns kunkulīts, sapratu, ka nu dzemdības ir sākušas:)

Sēdēju pie kastes, glaudīju Miku (viņa bij tādā nesaprašanā kā es, jo visu laiku skatijās uz mani ar savām lielajām, zaļājam actiņam un ņaudēja arī bij satraukusies) un gaidīju, kad dzims nākošais kaķens, jo puncis bija ciets un varēja saprast, ka būs vēl kāds kaķēns - viens vai divi, to gan nemācēju noteikt. :) 

Un nepagāja ne 15 minūtes, kad otrs kunkulīts arī bij gatavs ierasties uz šīs pasaules... Ņēmu kaķēnu rokās, devos uzreiz mazgāt (jo pirms tam lasīju, ka kaķene var nesaprast un kārtīgi nenomazgāt un tad ir jātaisa mākslīgā elpināšana, no tā gan es nedaudz baidījos), bet Mika paveica visu lieliski:)

Nu jau 2 kaķēni bij piedzimuši...pataustīju Mikai punci,un bij tāda sajūta,ka iekšā vairs nekā nav...bet pagāja 40 minūtes un arī 3 kaķēns bij klāt,tas gan bij pārsteigums :)
Tā ,nu bij pagājušas Mikas dzemdības un man mierīga sirds,ka viss noritēja labi.Pirms tam biju salasījusies visādus briesmu stāstus par kaķu dzemdībām,bet Mika saprata visu ko un kā iesākt:)

 Bija patīkami vērot, kā mazie kaķeni attīstas,kā atveras actiņas, kā sāk rotaļaties,kā sāk paši ēst un viss beidzot bij pienācis laiks meklēt jaunus saimniekus, jo kaķēni bij paaugušies un nu bij palikuši patstāvīgi! 

(Var būt liekas muļķīgi,ka es uztraucos par kaķenes dzemdībām,zinot to ka laukos kaķenes pašas aiziet uz šķuni uz bēniņiem un piedzmdē un pēc mēneša iznes laukā kaķenus,un pašas zin kā un ko darīt,bet es tiešām ļoti pārdzīvoju) :)

Ir jauki, ka mājās ir kāds mīlulis, par kuru var rūpēties, bet ir arī tādi gadījumi, kad sāp sirds tieši no pārdzīvojumiem, jo dzīvnieks nevar pateikt, ja viņam kaut kas sāp vai kaut kas nepatīk. Mēs to nesen piedzīvojām pirms operācijas!

Bija pagājuši 4 mēneši un Miku varēja vest uz sterilizāciju, operācija norisa labi, vienīgais Mika pēc narkozes ilgāk nevarēja pamosties. Kā ārsts paskaidroja tas tāpēc, ka dzemdē bija strutas un līdz ar to operācija bija nedaudz sarežģītāka un narkoze stiprāka :( 
Un strutas bij izveidojušās no zālēm, kuras biju iedevusi vienu reizi pirms Mika satikās ar runci..un ar to vienu reizi arī pietika,dīvainākais ir tas,ka to tā nemaz nevarētu  atklāt, ja nebūtu operācija un mēs joprojām nezinātu,ka ir sākušās problēmas ar veselību:(( Pirms Mikas mums bij runcis kuru iemidzinājām tieši pēc kastrācijas,kad sākas veselības problēmas, tāpēc arī pārdzīvojumi šoreiz bij dubultā). 
Prieks ir par to ka viss beidzas LABI! 

Tāda, lūk, ir mūsu mājās mīlule... tiešam ļoti mīļa kaķenīte, Mikai patīk, ka viņu samiļo, pakasa aiz austiņas un, protams, kad iedodam kādu kaķu kārumu:) Kaķenīte uzmanības pietiek no visiem mūsu ģimenes locekļiem, it īpaši no meitiņas, kura ar Miku ir sadraudzējušas, kopā guļ un kopā spēlējas:)

Mīliet savus mīluļus,kurus esat paņēmuši savā aprūpē. :)

Iesūti arī sava mājdzīvnieka konkursa stāstu ar norādi Mājas mīluļu konkursam šeit!

www.royalcanin.lv

Katru nedēļu kādam no jaukajiem draudzības stāstiem tiks veicināšanas balviņa - kārbiņa pārtikas glabāšanai!

Bet galvenā balva - Royal Canin produktu grozs tieši tavam mīlulim!

Ja uzvarētāja mājas mīlulis būs suns, viņš saņems šādu komplektu.

Savukārt, ja laimīgais būs kaķa īpašnieks, tad šādu dāvanu komplektu no Royal Canin.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 25. aprīlis 2012 14:57

Ouuu, super, arī mums ir pilnīgi melna kaķenīte! (Y)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā