Luijs XIII

Autors: ssfinkss, 2017. gada 28. oktobris, 20:23:46
Luijs XIII

Savu mājas mīluli es negaidīju, nemeklēju un pat nedomāju par to. Bija augusts, un es devos uz mājām, bet pie trepju telpas durvīm sēdēja runcis. Kaķēns tas vairs nebija. Gadiņi divi trīs viņam jau bija. Sēdēja runčuks, ne pie viena negāja klāt, izskatījās izbadējies.
Gāju viņam garām, bet šis pienāk pie manis. Paglaudīt kaķi jau es varu, bet apzinos, ka man nav nekā, ko viņš varētu ēst. Es jau pat nezināju, ko kaķis var ēst. Bet kaķis paceļ asti un nāk man klāt. Paglaudīju, bet viņš tik nāk man līdzi. Domāju, kas nu būs? Man tak kaķis nav bijis. Neko nesaprotu. Veru dzīvokļa durvis vaļā, bet šis kā varens zvērs ienāk dzīvoklī. Domāju, nu tik būs. Ko viņš tagad darīt? Bet kaķis iet pa dzīvokli, un iepazīstas ar to, kas dzīvoklī ir.

Skatos uz kaķi un domāju. Nav tak mājas kaķis! Īstens ielas kaķis. Kastītes man nav, barības arī nav. Zvanu meitai. Stāstu un jautāju: ko nu tagad lai dara? Viņa tā mierīgi atbild, lai iedodu to kas ir un paskatos, kas būs. Pamēģināju arī. Šo to viņš pagrauza. Bet pa to laiku meita atbrauca. Barību un kastīti ar smiltiņām atveda. Sakārtojām visu divatā, bet šis neko. Tur pastaigā, citur pastaigā, kaut kur paguļ, pamazgājas, bet ārā neprasās. Pārtiku kaķim arī sagādājam visādam gadījumam. Pienāk laiks iet gulēt. Tā nu es arī izdarīju. Aizgāju, izgulējos, no rīta piecēlos un skatos brīnumus. Kastīte tukša un neaiztikta, bet plīts apčurāta, trīs gāzes radziņi nestrādā. Smaka arī ne mazā. Paskatos izlietnē, bet tur šis aizgājis pa lielam. Uz grīdas gan viss tīrs.

Nu nebiju es laimīga, nebiju priecīga, ka šitā apstrādā gāzes plīti un izlietni. Mācīju staigāt uz kastīti.

Devos prom no mājām, kaķis dodas man līdzi. Paliek atkal pie trepju telpas durvīm. Tā nu mēs sākām ar kaķi iepazīties. Lēnām, mierīgi, bez īpašām emocijām. Vaktēja viņš, kad nākšu mājās. Bet kad nokavēja un juta, ka esmu jau mājās, tad taisīja lielus kaķa koncertus pie dzīvokļa durvīm, - tā, ka kaimiņi pie durvīm zvanīja un teica, lai laižu savu kaķi mājās.

Tagad jau viņš korekts kaķis ir. Staigā uz kastīti, ārā vairs neiet, tikai mājās dzīvo, seko man mājās, sagaida mājās un mīl mani. Vārdiņu arī viņam piešķīru – Luijs XIII.

Konkurss: Mans mājas mīlulis...

20170319094751-96374.jpg