Luijs XIII

ssfinkss
ssfinkss 28. oktobris 2017 20:23
1304

Savu mājas mīluli es negaidīju, nemeklēju un pat nedomāju par to. Bija augusts, un es devos uz mājām, bet pie trepju telpas durvīm sēdēja runcis. Kaķēns tas vairs nebija. Gadiņi divi trīs viņam jau bija. Sēdēja runčuks, ne pie viena negāja klāt, izskatījās izbadējies.
Gāju viņam garām, bet šis pienāk pie manis. Paglaudīt kaķi jau es varu, bet apzinos, ka man nav nekā, ko viņš varētu ēst. Es jau pat nezināju, ko kaķis var ēst. Bet kaķis paceļ asti un nāk man klāt. Paglaudīju, bet viņš tik nāk man līdzi. Domāju, kas nu būs? Man tak kaķis nav bijis. Neko nesaprotu. Veru dzīvokļa durvis vaļā, bet šis kā varens zvērs ienāk dzīvoklī. Domāju, nu tik būs. Ko viņš tagad darīt? Bet kaķis iet pa dzīvokli, un iepazīstas ar to, kas dzīvoklī ir.

Skatos uz kaķi un domāju. Nav tak mājas kaķis! Īstens ielas kaķis. Kastītes man nav, barības arī nav. Zvanu meitai. Stāstu un jautāju: ko nu tagad lai dara? Viņa tā mierīgi atbild, lai iedodu to kas ir un paskatos, kas būs. Pamēģināju arī. Šo to viņš pagrauza. Bet pa to laiku meita atbrauca. Barību un kastīti ar smiltiņām atveda. Sakārtojām visu divatā, bet šis neko. Tur pastaigā, citur pastaigā, kaut kur paguļ, pamazgājas, bet ārā neprasās. Pārtiku kaķim arī sagādājam visādam gadījumam. Pienāk laiks iet gulēt. Tā nu es arī izdarīju. Aizgāju, izgulējos, no rīta piecēlos un skatos brīnumus. Kastīte tukša un neaiztikta, bet plīts apčurāta, trīs gāzes radziņi nestrādā. Smaka arī ne mazā. Paskatos izlietnē, bet tur šis aizgājis pa lielam. Uz grīdas gan viss tīrs.

Nu nebiju es laimīga, nebiju priecīga, ka šitā apstrādā gāzes plīti un izlietni. Mācīju staigāt uz kastīti.

Devos prom no mājām, kaķis dodas man līdzi. Paliek atkal pie trepju telpas durvīm. Tā nu mēs sākām ar kaķi iepazīties. Lēnām, mierīgi, bez īpašām emocijām. Vaktēja viņš, kad nākšu mājās. Bet kad nokavēja un juta, ka esmu jau mājās, tad taisīja lielus kaķa koncertus pie dzīvokļa durvīm, - tā, ka kaimiņi pie durvīm zvanīja un teica, lai laižu savu kaķi mājās.

Tagad jau viņš korekts kaķis ir. Staigā uz kastīti, ārā vairs neiet, tikai mājās dzīvo, seko man mājās, sagaida mājās un mīl mani. Vārdiņu arī viņam piešķīru – Luijs XIII.

Konkurss: Mans mājas mīlulis...

20170319094751-96374.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ssfinkss 30. oktobris 2017 20:21

Sākumā baidījos no viņa. Varēja uzbrukt, jo baidījās, kad devos prom. Tagad jau skatās mierīgi. Audzina mazo kaķenīti, pa naktīm n-tie kilogrami guļ man virsū, apskaujot mani ar ķepām. Nekad nebiju domājusi, ka tā var būt.:)

Kerstyna 30. oktobris 2017 14:53

Viņš arī tā izskatās, kā Karalis :) Viņa kaķiskā kaķība :)

ssfinkss 29. oktobris 2017 11:02 mazaa raganina

Pēc tam vēl Mia atnāca. Mums tagad šad tad ir ģimenes problēmas. Greizsirdības scēnas manis dēļ, bet kopumā mācās sadzīvot kaķi. Varu atstāt vienus darba laikā. :)

mazaa raganina 29. oktobris 2017 10:45

Labu darbu izdarīji, man prieks par Jums abiem!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā