Logu vertikālais vēdināšanas režīms var apdraudēt tavu kaķi!

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2019. gada 26. jūlijs, 12:19:10
Logu vertikālais vēdināšanas režīms var apdraudēt tavu kaķi!

Lai arī daudzi domā, ka vertikālais vēdināšanas režīms pasargās kaķi no nokrišanas, tomēr tas var kļūt par nāvējošām lamatām tavam pūkainim. ⠀

Plastmasas loga konstrukcija ir veidota tā, ka atvērtā stāvoklī tā veido trīsstūri, kuram augšējā daļa ir pietiekami liela, lai kaķis varētu caur to izlīst (ja izlīdīs galva, tad arī viss pārējais kaķa ķermenis izsprauksies cauri).

Ja kaķis ir iesprūdis, viņš nevar pats saviem spēkiem izkļūt no šīm lamatām. Kaķis slīd zemāk un zemāk uz šauro galu. Šajā gadījumā nagi kaķim nepalīdz, jo ar tiem kaķis nespēj ieķerties gludajā stikla un rāmja virsmā. 

20190726121851-56930.jpg
⠀⠀
Kāpēc kaķi tur lien?

Arī kaķiem ir vēlēšanās paelpot svaigu gaisu. Vai arī aiz loga ir kāds putns/kukainis.⠀

Kas notiek tālāk?

Ja kaķis ir iesprūdis:⠀ 

Nevajadzētu paļauties uz to, ka jūsu kaķis nekad nelīdīs šajā spraugā, jo līdz šim tā viņu nav interesējusi. Pat uz īsu brīdi atstāts vaļā logs var maksāt jūsu kaķim veselību vai dzīvību.

Ir daudz traģisku stāstu: "Es tikai aizskrēju līdz veikalam", "Mēs pamodāmies no rīta, bet kaķis nokarājās spraugā miris".⠀

Neatstājiet logu vertikālās vēdināšanas režīmā, ja jūsu mājā ir kaķis! Nekādā gadījumā neatstājiet logu šādā stāvoklī, ejot ārā no mājas, uz nakti.

Informācijas avots: Zanimal Hope dzīvnieku glābšanas organizācija