Lieta, kas iedvesmo - akvārijs.

Aggie
Aggie 3. oktobris 2010 00:03
2684

 

Viena no lietām, kas mani iedvesmo ir akvārijs. Man mājās arī viens tāds liels ir. Bet kā tas sākās?

 

Tas notika sešus gadus atpakaļ. Aizgājām ciemos pie paziņas. Es paliku viesistabā ar bērniem un dzēru tēju, bet viņš izgāja ar manu vīru parunāties. Kamēr es tā tur sēdēju, manu skatu piesaistīja viņa dators. Viņam kā screensaver bija izveidots akvārijs. Toreiz tā arī nosēdēju pētot šīs peldošās radības, līdz parādījās vīrs un mums bija jādodas prom. Aizbraucām uz mājām. Iegāju iekšā un sapratu, ka arī man ko tādu vajaga. Bet ne jau uz desktopa. Es gribēju īstu ūdens pasauli. Savu ūdens pasauli.

 

Sēdos un sāku lasīt literatūru par akvārijiem un to iemītniekiem. Kādu mēnesi studēju, līdz nonācu pie secinājumiem:

 

- NĒ! aukstā ūdens akvārijam, jo tās zivis daudz mēslo un bieži sanāk tīrīt tilpni (kam man tas, lieki darbi, es esmu cilvēks, kurš sevi lieki nenoslogo ar fiziskajiem darbiem);

- NĒ! sāļā ūdens akvārijam. Ļoti lielas izmaksas, jākontrolē pareizais sāls daudzums utt.

- JĀ! JĀ! JĀ! tropiskajam akvārijam. Un jo lielāks, jo labāk, jo retāk jātīra. Un, ja vēl pareizos iemītniekus saliek kopā, tad tā tīrīšana pavisam reti sanāk.

 

Domāts darīts, un lūk kādu es radīju savu iedvesmojošo ūdens pasauli.

 

Gūpijas (2 mātītes un 10 tēviņi) – krāsainībai – zilas, sarkanas, dzeltenes, ar punktiņiem, ar strīpiņām, vai vienkrāsaini.

 

 

Stikla sami (10) – noslēpumainībai – es šīs zivis pati dēvēju par asakām, jo tur tik asaka peld. Vienmēr jānofokusē skats, lai pamanītu tās peldam akvārijā.

 

+ funkcionālās zivis.

 

Makrospilusa otocinkls (10) – to sejiņas man atgādina vardes – tās attīra stiklu no aļģēm.

 

Koridoras (5) – ņipīgas zivteles, kas rokas pa grunti.

 

...un galvenais funkcionālais un interesantais...

 

Garneles (10) – dažādībai (apēd to ko citas zivis neapēd, nav speciāli jābaro).

 

 

 ...un vēl ar grunti apkrauts porains akmens gar aizmugurējo sienu un pievienots gaisa pumpim, kas rada burbuļus gar visu sienu – patīkamam fonam.

 

 

P.S. Un vai zinājāt, ka pēc Fen-Šui ūdens simbolizē pārpilnību? Es to atklāju, rakstot šo blogu.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
laaciite 4. oktobris 2010 21:39

Meitenes, akvārijs ir kaut kas vienreizējs.Man arī ir stūra akvārijs,un tiešām nav bieži jātīra/ 2x gadā.
Zivtiņas iedalās mierīgajās un agresīvajās, kopā reti sadzīvo vai viena otru apēd.
Zoo veikalā visu pastāsta, kuras ar kurām sadzīvo.
Akvārijs ir ļoti labvēlīgs bērniem, tiem patīk zivtiņas vērot, barot. Akvārijs tiešām nomierina novērš no sliktām domām. Udens (akvārijs), uguns ( kamīns), zeme ( dārza darbi) tas viss ir super!
Sākumā bērnam var nopirkt skaistu vienu zivtiņu(gailīti) viņai pietiek ar apaļu kolbu vai vāzi, saliek nedaudz akmentiņus, viena zivtiņa (gailītis), viņai nevajag siltumu, skābekli un izmaksas ļoti mazas, domāju kādos 10.00LS iekļausies.

Aggie 3. oktobris 2010 15:44

...rebeka.. sāļās ir okeāna zivis, tās saldūdenī nedrīgst mest... un vispār neesmu redzējusi, kur Latvijā pārdotu sāļā akvārija zivis... toties tas ir ļoti skaists akvārijs, kad to izveido, tur ir jābūt arī koraļļu rifiem.... bet izmaksas... tik bagātnieks var atļauties... es zinu, ka Dublinas lidostā divi tādi ir...

miranda 3. oktobris 2010 15:37

Man arī ir akvārijs ar mazu, mīļu bruņurupucīti. :)

3. oktobris 2010 13:47

Jūs ir slimas ar tām zivīm un kaķiem!Tā ka tādas vecmeitas....

Rebeka 3. oktobris 2010 10:33

Aa man vēlviens jautājums, tajā tropiskajā, saldajā un sāļajā akvārijā var mest vienas un tās pašas zivis, vai katram veidam, savas šķirnes atbilstoši ir??

happy2012 3. oktobris 2010 10:30

es vnm esmu gribējusi akvāriju,bet kad draudzene pastāstīja cik bieži akvārijs ir jāmazgā,sapratu ka man zivis ilgi nenodzīvotu!?)

sandija 3. oktobris 2010 09:45

Man nekad mūžā nav bijis akvārijs. Manas zivtiņas noteikti nebūtu ilgdzīvotājas:D

3. oktobris 2010 09:34

Protams, ka akvārijs var iedvesmot....taču pilnīgi noteikti zinu, ka akvārijs spēj nomierināt:)

Aggie 3. oktobris 2010 06:58

...un zivis ir tik klusas...

Aggie 3. oktobris 2010 06:58

rebeka... tropiskie ir siltā ūdens akvāriji... temeperatūra nedrīkst būt zemāka par +24... un tiešām maz darba ar siltajiem (jo lielāks, jo labāk, tiešām mazāk jātīra, ja būs tilpumā mazāks, būs biežāk jāpatīra), es savu akvāriju tīru 2x gadā, bet tā ik pēc laika ir jāpielej ūdens klāt, jo iztvaiko...

Rebeka 3. oktobris 2010 00:58

vitula,

man mājās ir kaķis kurš nenormāli besī un ar kuru ir jāņemās, jo viņš ir vecs un nesaprot vairs kur ko dara, zivis šķiet tik elementāri, turklāt nebūtu skumji ja uzpeldētu ar vēderu uz augšu.

rozhuks 3. oktobris 2010 00:54

Viesi,būtu paklusējis!!!!

3. oktobris 2010 00:41

Es atklāti apbrīnoju cilvēkus, kas var nodarboties ar akvārijiem un visām zivju būšanām, man nebūtu šīs pacietības :)

Rebeka 3. oktobris 2010 00:31

Viesis03.10.2010 00:07:12

Kāpēc gan ne? Ir dzejnieki kas sacer dzeju skaties uz koku, nu katram savs iedvesmas avots, un akvārijā taču ir tāda dzīvība, kāpēc gan ne.

Starp citu, kādas īsti tās atšķirības? tiem saldūdesn, sālsūdens to es saprotu, bet kā izpaužas tas tropiskais? Manam draugam ienāca prātā ideja, lai vismaz vizuāli liktos ka telpas mums dzīvoklī pašākas, starp viesistabu un virtuvi ielikt lielu stikla vitrīnu, tad fantācija aizgāja, līdz akvārijsienai, bet nu tad izdomājām , ka bieži jātīra, pārāk dārgi utt... nu varbūt mums vajag tropisko???

3. oktobris 2010 00:07

:D kā var akvārijs iedvesmot!????ja nav par ko rakstīt tad neraksta neko!