Laiks kliedēt mītus – patiesība par veļasmašīnām un žāvētājiem

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. maijs 2021 08:27
133

Iegādājoties jaunu mājokli vai atjaunojot vannasistabu, bieži rodas jautājums – ko izvēlēties: atsevišķi stāvošu veļasmašīnu un veļas žāvētāju vai iekārtu, kurā integrētas abas šīs iespējas? Izvēli sarežģī arī sabiedrībā sastopamie mīti. “Kesko Senukai Latvia” produktu speciālists Kristaps Krūmiņš iesaka, kad ir vērts izvēlēties veļasmašīnu un  veļas žāvētāju kā atsevišķas ierīces un kad dot priekšroku veļasmašīnai ar žāvēšanas funkciju. 

Kādos gadījumos ir vērts izvēlēties atsevišķu veļas žāvētāju?

Drēbes, kas žāvējas uz radiatoriem vaisalokāmā  veļas žāvētāja, nerotā nevienu mājokli. Tāpēc arvien vairāk cilvēku interesējas par citiem veļas žāvēšanas veidiem, kas palīdzētu atrisināt estētiskās problēmas. Kā liecina “Kesko Senukai Latvia” produktu speciālista Kristapa Krūmiņa novērojumi, veļas žāvētājs ir kļuvis par vienu no vissvarīgākajām sadzīves tehnikas iekārtām.

Pēc speciālista domām, meklējot piemērotāko žāvētāju, ir vērts pievērst uzmanību vairākām niansēm: pieejamajai platībai mājās, vēlamajām žāvēšanas funkcijām un maciņa biezumam.

Atsevišķs žāvētājs ir piemērotākais risinājums tiem, kuriem vannasistabā ir vairāk vietas un kuri vēlas plašāku funkcionalitāti. Tas noteikti sniegs arī laika ietaupījumu, jo vienlaikus var gan mazgāt veļu, gan žāvēt. Atsevišķus žāvētājus ļoti bieži izvēlas ģimenes ar maziem bērniem, kurām liels netīrās veļas daudzums ir ikdienas rutīna.

Vēl viena atsevišķa žāvētāja priekšrocība, kuru klienti augstu novērtē, ir lielāka jauda, tāpēc vienlaikus ir iespējams izžāvēt vairāk veļas nekā veļasmašīnā ar žāvēšanas funkciju.

Žāvētāju popularitātes pieaugumu, pēc speciālista domām, izraisījusi arī tehnoloģiju attīstība. Ja agrāk žāvētāji  bija jāuzstāda labi vēdināmā vietā to radītā siltuma un mitruma dēļ, mūsdienās žāvētājus ar siltumsūkni var uzstādīt jebkur – liekais mitrums tiek uzkrāts iebūvētā tvertnē, un žāvētājs pat nav obligāti jāpievieno kanalizācijas sistēmai.

“Meklējot piemērotāko žāvētāju gan interneta, gan mazumtirdzniecības veikalos, klienti ņem vērā individuālās vajadzības. Viņiem ir svarīgi, cik daudz veļas var izžāvēt vienā reizē, vai žāvētājiem ir nepieciešamās funkcijas, kādas papildu programmas ražotājs paredzējis,” stāsta “Kesko Senukai Latvia” produktu speciālists.

Pēc viņa teiktā, inovāciju cienītāji meklē tādus modeļus, ko var vadīt attālināti ar mobilās lietotnes palīdzību, savukārt cilvēki ar alerģijām izvēlas ierīces ar integrētu antialerģijas tehnoloģiju, kas iznīcina 99,9 % putekļu ērcīšu un alergēnu. 

Kliedējam mītus par veļas žāvētājiem 

Veikalu konsultantiem ļoti bieži tiek uzdoti jautājumi, kas balstīti plaši izplatītos mītos par veļas žāvētājiem. 

Veļas žāvētājā drēbes saraujas un kļūst par vienu izmēru mazākas. Nav taisnība. Mūsdienu žāvētājos var izžāvēt praktiski jebko, pat tādus audumus kā vilna, zīds vai ūdensizturīgas jakas, vienlaikus saglabājot apģērba ilgmūžību.

Veļas žāvētājs pamatīgi saburza drēbes. Gluži pretēji, veļu ir daudz vieglāk izgludināt pēc žāvēšanas veļas žāvētājā. Labākie modeļi apģērbu ne tikai nesaburza, bet, gluži pretēji, izlīdzina burzījumus ar tvaiku tik efektīvi, ka pēc apstrādes šīm drēbēm nav nepieciešama papildu gludināšana, tās var uzreiz pakārt skapī vai vilkt mugurā.

Veļas žāvētājā var ielikt tik daudz veļas, cik vēlaties. Nē, katram žāvētājam tomēr ir veļas slodzes ierobežojumi.

Veļas žāvētājs ievērojami palielina rēķinu par elektrību. Izvēloties ergonomiskus modeļus, elektrības rēķinā liela atšķirība nebūs jūtama.

Nav atšķirības starp atsevišķu žāvētāju un veļasmašīnu ar iebūvētu žāvēšanas funkciju. Joprojām pastāv atšķirības. Atsevišķi stāvoši žāvētāji ir lielāki, tiem ir efektīvāki pūku filtri un vairāk dažādu žāvēšanas funkciju.

Lietojot žāvētāju, telpā rodas vairāk putekļu. Patiesībā no veļas atdalītās pūkas, dzīvnieku spalvas un mati neizplatās telpā ap veļas žāvētāju, bet nonāk žāvētāja pūku filtros, tādejādi telpas kļūst pat tīrākas. 

Daudzfunkcionālās veļasmašīnas – veids, kā ietaupīt vietu un naudu

Daudzfunkcionālās veļas mazgājamās mašīnas ir piemērotākas mazākiem mājokļiem: tā kā žāvētājs ir integrēts veļasmašīnā, tam nav vajadzīga papildu vieta. Šīs veļas mazgājamās mašīnas biežāk izvēlas mazākas ģimenes, kurām veļas mazgāšana nav ikdiena.

Šī ierīce atvieglo arī to cilvēku dzīvi, kuri nevēlas gaidīt mazgāšanas cikla beigas un pārvietot veļu no veļas mazgājamās mašīnas uz žāvētāju: mazgāšanas programmas beigās mašīna automātiski pārslēdzas uz žāvēšanas režīmu. Turklāt lielākajā daļā daudzfunkcionālo veļas mazgājamo mašīnu tiek izmantotas modernas tehnoloģijas – mašīna automātiski izvēlas mazgāšanas un žāvēšanas ciklu, kas būtu vispiemērotākais konkrētam apģērbam. Tomēr iebūvētie žāvētāji nevar izžāvēt visu veļu, kas izmazgājas veļasmašīnā vienā reizē, bet tikai tik, cik norādīts instrukcijā. 

“Kesko Senukai Latvia” speciālists norāda uz vēl vienu daudzfunkcionālās veļasmašīnas priekšrocību – tā maksā mazāk nekā divas atsevišķas iekārtas, tāpēc tas ir piemērotāks risinājums iedzīvotājiem, kuri meklē ekonomiskāku iespēju.  

Kliedējam mītus par veļasmašīnām ar žāvēšanas funkciju 

Un kādus mītus par veļasmašīnām ar žāvēšanas funkciju visbiežāk dzird veikalu konsultanti?

Veļasmašīnas ar žāvēšanas funkciju nav pietiekami saudzīgas pret veļu. Jaunākie modeļi par veļu rūpējas ne mazāk delikāti kā autonomi veļas žāvētāji.

Daudzfunkcionālās veļas mazgājamās mašīnas netaupa enerģiju, tāpēc neliela veļas daudzuma mazgāšana un žāvēšana ir ļoti dārga. Lai gan veļas mazgājamā mašīna-žāvētājs patērē vairāk elektroenerģijas nekā atsevišķs žāvētājs, tas nenozīmē, ka tā ir neekonomiska – izvēloties vienkārši jāpievērš uzmanība enerģijas klasei.

Šādas veļasmašīnas ir aprīkotas tikai ar novecojušām tehnoloģijām, jaunākās tehnoloģijas tiek integrētas tikai autonomos žāvētājos. Tā nav taisnība. Jaunākās tehnoloģijas tiek izmantotas arī daudzfunkcionālās veļasmašīnās, kaut arī reizēm tām ir nedaudz mazāk funkciju nekā atsevišķi stāvošos žāvētājos.

Tā ir sarežģīta ierīce, kas ātri iziet no ierindas. Katrai ierīcei ir instrukcija, kuru izlasot, problēmām nevajadzētu rasties. Turklāt, iegādājoties iekārtu, var izmantot iespēju uzdot visus interesējošos jautājumus veikala konsultantam.Zināmākie ražotāji, kas piedāvā veļasmašīnu ar žāvēšanas funkciju, garantē līdz pat 10 gadu garantiju svarīgākajām detaļām. 

“Pirms pievienot jebkuru ierīci elektrotīklam vai ūdensvadam, vienmēr izlasiet instrukciju. Bieži vien ražotājs norāda specifiskas prasības iekārtas pieslēgšanai komunikācijām un tās ieslēgšanai,” atgādina “Kesko Senukai Latvia” produktu speciālists.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies