Krāsaina oāze pilsētā: Māras Upmanes-Holšteines terases pārvērtības

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. maijs 2019 18:02
462

Skaisti un ērti iekārtota terase vai balkons sniedz iespēju arī ikdienā notvert atvaļinājuma sajūtu, ir pārliecināta mūziķe un mamma Māra Upmane-Holšteine. IKEA dizainere Rita Rimke palīdzēja iekārtot Māras jaunā mājokļa terasi, pārvēršot to no tukša un pelēka stūra ar kontrastējoši oranžām kolonnām par krāsainu un dzīvīgu vietu atpūtai. 

“Tā kā es esmu pilsētas meitene, man nav bijusi iespēja daudz laika pavadīt pie pļavām, govīm un citām lauku lietām, tāpēc tagad es piedomāju pie tā, kā būt tuvāk dabai. Terase ir labākais risinājums, kā sajust dabas tuvumu, neizbraucot no pilsētas, jo tā ļauj būt svaigā gaisā un vienlaikus izbaudīt komfortu,” saka Māra. 

Eklektisks un košs stils radošai ģimenei

“Māras mājas terasi ieskauj oranži krāsotas kolonnas, un to iespaidīgais vizuālais izskats arī noteica atmosfēru, ko vēlējos tur radīt. Košās kolonnas mani iedvesmoja veidot eklektisku un košu noformējumu un izvēlēties mēbeles, kas būtu ērti lietojamas visai ģimenei. Zaļie augi, dabīgi audumi, krāsaini raksti un dažādu materiālu miksēšana – rotangpalmas krēsls, āra dīvāns no tērauda un plastmasas soliņi bērniem – tas viss kopā ir lielisks veids, kā terases iekārtojumā iekļaut svaigākās tendences,” skaidro dizainere. Māra atzīst, ka sākumā katra detaļa atsevišķi viņai šķitusi neparasta izvēle, taču viss kopā izskatījās lieliski: “Terases dizains nav klasisks, un tas ir tas, kas mūsu nedaudz trakajai ģimenei piestāv. Lai gan parasti man patīk visu kontrolēt, šoreiz es pilnībā uzticējos Ritas vīzijai, un rezultātā tas atmaksājās.”

20190517175954-76567.jpg

Kā galvenos izaicinājumus šīs terases iekārtošanā R. Rimke min mazo telpu, noapaļoto terases formu, kā arī faktu, ka terasē nav elektrības: “Lai uz terases ietilpinātu visu, kas nepieciešams mājīgai ģimenes kopā būšanas telpai, es izmantoju tādas mēbeles, ko var salikt vienu uz otras, kā arī vertikālu augu statīvu. Tas neaizņem daudz vietas, bet tajā var salikt kā dekoratīvos augus un zaļumus, tā nelielas kastītes ar bērnu rotaļlietām, zīmēšanas piederumiem un citiem nieciņiem.” Lai uz terases vakaros būtu pietiekami daudz gaismas pat bez elektrības, IKEA dizainere izmantoja dažādas lampas, kas darbojas ar saules baterijām, kā arī lukturus ar svecēm noskaņas radīšanai.

“Šī ir vieta, kur es klusumā un mierā izdzeršu savu pirmo rīta kafiju, te mani bērni varēs nākt spēlēties tā, lai es viņus no mājas varētu redzēt, un te visi pulcēsies mājas ballītēs,” Māra dalās ar saviem vasaras plāniem terasē. 

20190517180045-46621.jpg

Vienkārši uzlabojumi tavam balkonam

Katram ir iespēja vienkārši un nedārgi uzlabot savu balkonu vai terasi, lai radītu pašam savu vietu, kur baudīt vasaru pilsētā, saka dizainere. Viņa sniedz padomus, kas var noderēt līdzīgām balkona vai terases pārvērtībām:

-      Izlemiet, kāda būs jūsu terases galvenā funkcija un ko jūs tur darīsiet– ja plānojat tur brokastot, meklējiet krēslus un galdu, kas ir piemērotā augstumā ēšanai. Ja terase būs vieta, kur sauļoties un atpūsties, izvēlieties mēbeles, kur var ērti atlaisties. 

-      Izmantojiet mēbeles ar vairākām funkcijām, piemēram, kafijas galdiņu, ko var izmantot kā soliņu, kur apsēsties, kad sarodas viesi, vai salokāmos krēslus, ko var piekārt pie sienas, lai iegūtu vairāk brīvas vietas. Saliekamas un kompakti savietojamas mēbeles varēs ērti noglabāt arī aukstajā sezonā.

-      Ja dzīvojat ar bērniem, izvēlieties mazajiem drošas mēbeles – ar noapaļotiem stūriem un pietiekami zemas, lai bērns tās varētu aizsniegt un ērti izmantot, piemēram, MAMMUT soliņu, kas maksā 5,49 EUR. Izvēlieties izturīgus audumus, noņemamus un mazgājamus pārvalkus un virsmas no viegli tīrāmiem materiāliem. 

-      Neaizmirstiet par aksesuāriem: āra paklāji, tekstilizstrādājumi, lukturi, gaismas virtenes un sveces papildinās interjera stilu, radīs mājīgu noskaņu un ļaus izbaudīt svaigu gaisu arī pēc saulrieta.

-      Izmantojiet vertikālo telpu mantu glabāšanai vai rotājumiem. Tas palīdz uzturēt grīdu tīru, atstāj vairāk telpas, kur kustēties, un rada kārtīgāku atmosfēru.

-      Un, protams, skaistā balkonā vai terasē noteikti jābūt vismaz dažiem augiem. Taču vēl labāka izvēle būs izveidot uz balkona nelielu urbāno dārziņu, kur var audzēt ne tikai puķes, bet arī zemenes, piparmētru rīta tējai vai baziliku vasarīgiem salātiem. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies