Kas jāņem vērā, dodoties uz pludmali ar suni

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. jūlijs 2019 10:59
1335

Vasaras pēdējais mēnesis rit pilnā sparā, liekot ķert katru saulaino dienu un pludmales priekus. Ja esi nolēmusi doties uz pludmali kopā ar savu uzticamo mīluli, ņem vērā dažus noteikumus.

Pludmales pieejamība

Noskaidro, vai pludmalē, uz kuru plāno doties, ir atļauta suņu uzturēšanās. Suns nebūs priecīgs, ja karstā vasaras dienā tam nāksies pavadīt piesietam ārpus pludmales teritorijas vai, vēl trakāk - automašīnā, kamēr tu baudi vasaras priekus un ūdens veldzi. Šāda rīcība sunim būs ne tikai emocionāls pārdzīvojums, bet arī var apdraudēt suņa veselību, ja nāksies uzturēties tiešos saules staros, kā arī bez svaiga ūdens pieejamības slāpju remdēšanai.

Ne visi suņi ir lieliski peldētāji

Lai arī vairums cilvēku uzskata, ka visi suņi ir lieliski peldētāji, tā nemaz nav. Ir suņu šķirnes, kuras nav paredzētas aktīviem ūdens priekiem. Suņi ar īsām kājām (piemēram, franču buldogi, mopši un takši) nav piemēroti peldēšanai lielā dziļumā, jo to mazās kājiņas apgrūtina peldēšanas procesu un spēju noturēties virs ūdens. Buldogiem un mopšiem peldēšana nav ieteicama arī to elpošanas orgānu specifikas dēļ.

Ja brīvdienu esi nolēmusi pavadīt laivā vai uz jahtas, dodoties dziļākos ūdeņos, neaizmirsti par glābšanas vesti arī savam mīlulim. Glābšanas veste ir absolūti nepieciešama, ja tavs suns cieš no kādām slimībām, aptaukošanās vai ir vecs.

Suņa pieskatīšana

Atrodoties pludmalē, vienmēr pieskati savu suni. Uzmanies, lai suns nepeldētu tālu prom no krasta, īpaši tādās vietās, kur ir spēcīga straume vai lieli viļņi. Novērtē situāciju - vai suns varēs patstāvīgi tikt ārā no ūdens, kad būs noguris no peldēšanas.

Atceries, ka ne visi cilvēki mīl suņus, tāpēc cieni apkārtējos un neļauj sunim brīvi klīst pa pludmali vai peldēt patstāvīgi. 

Ja sunim ir sanācis izkārnīties pludmalē, ar steigu savāc izkārnījumus. Atceries, ka tavā somā ir jābūt speciāli tam paredzētam maisiņam, ja reiz dodies uz publisku vietu ar savu mīluli.

Suņa veselības apdraudējums

Esi uzmanīga, dodoties ar suni uz nepazīstamu peldvietu nomaļā vietā. Atceries, ka vasarā ūdens priekus bauda ne tikai cilvēki, bet arī atsevišķas čūskas. 

Neļauj savam sunim peldēt ūdenī, ja tajā ir savairojušās zilaļģes. Tās var izraisīt sunim vēdera problēmas, acu, ausu, rīkles un ādas iekaisumu.

Uzturoties pludmalē ilgstošu laiku, parūpējies, lai tavam sunim būtu iespēja paslēpties no tiešiem saules stariem. Dodoties uz pludmali, nodrošini sunim dzeramo ūdeni un piemērotu trauku. Ja pludmales apmeklējumu ir plānots apvienot ar pikniku, sarūpē arī sunim kaut ko ēdamu. Nedod sunim viņa veselībai kaitīgus produktus. Ja vēlies palutināt savu mīluli ar kaut ko garšīgu un veselīgu, vari viņu uzcienāt ar arbūza, melones, ābola šķēlīti, zaļajām pākšu pupiņām, briseles kāpostiem, sparģeļiem, ķirbja gabaliņiem vai mellenēm.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies