Kam uzticēt savu mājdzīvnieku atvaļinājuma laikā?

Autors: , 2012. gada 15. jūlijs, 00:00:00
Kam uzticēt savu mājdzīvnieku atvaļinājuma laikā?

Vasarā daudz biežāk vēlamies izbraukt ārpus mājām. Tomēr tad, ja esi dzīvnieka īpašniece, noteikti jāparūpējas par mīlulim atbilstošu apstākļu nodrošināšanu tavas prombūtnes laikā! Kas jāņem vērā, uz laiku atstājot dzīvnieku, stāsta "Dr. Beinerta" veterinārās klīnikas vadītājs un galvenais veterinārārsts Jānis Beinerts!

Protams, vasara ir brīvdienu un atvaļinājumu laiks, kad biežāk nekā citkārt, izbraucam ārpus mājām. Ne tikai ceļojumi, bet arī došanās peļņā uz ārvalstīm ir iemesls, kādēļ dzīvnieki dažkārt tiek atstāti mājās bez saimnieka gādības.

Saimnieka prombūtne nereti ieilgst līdz gadam un pat vēl ilgāk, tādēļ pirms aizbraukšanas, vispirms būtu jāizvēlas dzīvniekam labvēlīgākā uzturēšanās vieta un cilvēks, kurš par viņu gādās. 

Kurš parūpēsies par tavu dzīvnieciņu?

Te nu pastāv vairākas izvēles iespējas. Savu mīluli vari atstāt kāda radinieka vai drauga pagaidu aprūpē, ievietot viņu pansijā vai viesnīcā. Vēl savu dzīvnieciņu pieskatīt vari palūgt uzticamam kaimiņam, kurš tavu mīluli izvedīs pastaigā un pabaros. Tāpat pieejami ir arī speciāla servisa pakalpojumi, kas ietver rūpes par dzīvnieku, saimnieka prombūtnes laikā.

Veterinārārsts apgalvo, ka šāda dienesta pakalpojumu izvēle dzīvniekam ir labvēlīga, jo tavs mīlulis noteiktās stundās tiks pabarots un izvests pastaigā, bet lielākais ieguvums būs dzīvnieka uzturēšanās viņam ierastajā vidē – savās mājās. 

Svarīgākā informācija par tavu mīluli

Cilvēkam, kurš tavas prombūtnes laikā būs atbildīgs par mājdzīvnieku, noteikti būtu jāatstāj instrukcija par to, kad un ko viņš ēd, kādi ir viņa ikdienas paradumi, kad dzīvniekam veiktas pēdējās vakcinācijas, un kad nepieciešamas nākošās. „Aizbildnim” noteikti vajadzētu atstāt arī dzīvnieka pasi un dokumentus gadījumiem, ja notiek kāds negadījums vai piemeklē pēkšņa saslimšana. Vēl svarīgi, lai tiktu atstāta informācija par pēdējiem lietotajiem medikamentiem,” uzskaita Jānis Beinerts.

Šādi parūpēsies, lai cilvēks, kurš tavu mīluli pieskatīs tavas prombūtnes laikā, būtu bruņojies ar visu nepieciešamo informāciju.

„Dažkārt cilvēks, kurš pieskata kāda cita mājdzīvnieku, atvedot viņu pie veterinārārsta, par dzīvnieku neko nezina. Bieži vien nav informācijas ne par to, cik dzīvniekam ir gadu, ne to, vai viņš ir vakcinēts, vai – nav, nedz to, vai viņam ir alerģija pret kādu preparātu,” stāsta veterinārārsts.

Protams, šī informācija nepieciešama gadījumos, ja noticis kāds nelaimes gadījums, tomēr nekad piesardzības nevar būt par daudz. Tādēļ reizēs, kad savu mīluli uztici kādam citam, noteikti pārliecinies, vai par viņu atbildīgā persona, ir pietiekami labi informēta par dažādām niansēm, kas viņam par tavu dzīvnieku ir jāzina! 

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kam savas prombūtnes laikā tu uztici rūpes par savu mīluli un kādu informāciju par viņu parasti sniedz cilvēkam, kurš par viņu atbildīgs?