Kādas krāsas gultas veļu visbiežāk izvēlas Latvijas iedzīvotāji

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. marts 2021 14:19
397

IKEA interjera dizainere Olga Žuravļova atklāj, ka Latvijas pircēji ir iecienījuši neitrālos un dabas toņus, piemēram, pelēko, zilo un smilškrāsu, un biežāk izvēlas vienkrāsainu vai ar neuzkrītošu rakstu apdrukātu gultas veļu. Pavasarī dizainere aicina atsvaidzināt guļamistabu ar kaut ko košāku un dalās padomos, kā izvēlēties piemērotāko gultas veļu.

“Nomainīt tekstilizstrādājumus – tas ir viens no vienkāršākajiem un maciņam draudzīgākajiem veidiem, kā atsvaidzināt interjeru. Tā kā gultas veļa var tieši ietekmēt miega kvalitāti, ir svarīgi tās izvēlē ņemt vērā personiskos paradumus un kvalitātes kritērijus. Gultas veļai ir jābūt patīkamai pieskārienam, izturīgai, lai tā ilgi kalpotu, un, kas pēdējā laikā kļūst arvien svarīgāk – ilgtspējīgi ražotai.”

20210305141912-64048.jpg

1. Izvēlies audumu 

Ir zināms, ka cilvēks aptuveni trešo daļu mūža pavada miegā. Tas nozīmē, ka mēs daudzas stundas esam saskarsmē ar gultas veļu, un tāpēc ir svarīgi to izvēlēties pārdomāti. Materiāls ietekmē komfortu, ventilāciju un to, vai guļot nenosalsim vai nepārkarsīsim.

Visbiežāk gultas veļai izmanto kokvilnas audumu. Jo augstāks ir kokvilnas procents sastāvā, jo elpojošāks ir materiāls. Bieži sastopams ir lins, un interjera dizainere piebilst, ka populārs ir arī liocels – atjaunojama celulozes šķiedra, ko izgatavo no koka. Liocela ražošana ir saudzīga dabai, un tam piemīt lieliska spēja absorbēt mitrumu un uzturēt siltumu. 

2. Pievērs uzmanību pavedienu skaitam 

Lai izvēlētos īsto gultas veļu, viens no kritērijiem ir pavedienu skaits, kas norāda, cik pavedienu ir vienā kvadrātcollā auduma. Jo lielāks ir šis skaits, jo blīvāks audums. Blīvāki audumi pieskaroties šķiet mīkstāki. Turpretī mazāks pavedienu skaits nozīmē, ka audums būs vieglāks un ātrāk žūs – tas var būt svarīgi, piemēram, bērnu gultasveļai, kuru parasti mazgā biežāk.

3. Rūpīgi nomēri

Pirms izraudzīties gultas veļu, ir precīzi jāzina matrača, spilvenu un segu izmērs. Ja īsti tos nezini, labāk pārmēri, jo pareiza izmēra gultasveļa gan izskatīsies labāk, gan funkcionēs pilnvērtīgāk. Piemēram, Latvijā iecienītajiem palagiem ar gumiju ir jāņem vērā arī matrača augstums, jo atbilstošs palags nenoslīdēs no malām un mazāk burzīsies.

20210305141936-64740.jpg 

4. Izvēlies dizainu 

Gadalaikiem un gaumei mainoties, nereti rodas arī vēlēšanās atsvaidzināt guļamistabas interjeru un tekstilus. Olga norāda, ka tagad ir īstais brīdis šķirties no ziemas sezonā iecienītākajiem tumšajiem toņiem – sarkanā, sūnzaļā, pelēkā un brūnā, kas radīja mājīgu noskaņu tumšajā gada laikā, un izvēlēties kaut ko pavasarīgāku gaišos, vēsos toņos, kas rada svaiguma sajūtu. Pavasara kolekcijās redzam rozā un zaļos toņus, kontrastainākus rakstus. 

Ar jaunu gultas veļu gulta var kļūt par galveno telpas akcentu. Papildinot istabu ar aizkariem, kas aiztur gaismu, mīkstu pledu, spilveniem un paklāju, kopiespaids būs vēl mājīgāks, un diena sāksies ar prieku par skaisto vidi. Dizainere iesaka iekārtojumā vispirms izvēlēties vienu galveno akcentu – košu spilvenu, gultas veļu ar kontrastainu apdruku vai ko citu – un tad to papildināt, lai izceltu. 

5. Higiēna 

Labam miegam ir svarīga ne vien kvalitatīva gultas veļa, bet arī citi guļamistabas piederumi, piemēram, matraču un spilvenu pārvalki, kas pasargā no lieka mitruma un pāragras nolietošanās. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies