Kāda ir Pūpolsvētdienas nozīme

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 25. marts 2018 09:30
5947

Pūpolsvētdiena jeb Palmu svētdiena (arī Ciešanu svētdiena) ir diena, kad Jēzus tika sagaidīts Jeruzalemē  kā glābējs, ar godu un slavas dziesmām, ļaudis klāja uz ceļa drēbes un palmu zarus. Taču viņa ceļš veda nevis uz troni, bet pie krusta.

Latvijā palmas neaug, to vietā baznīcā tiek svētīti pūpoli, kas ir pirmie pavasara vēstneši un saules simbols. Tāpēc latvieši šo svētdienu sauc par Pūpolu svētdienu jeb Pūpolnīcu.

Pūpolsvētdiena tiek atzīmēta nedēļu pirms Lieldienām. Šajā dienā viens otru per ar pūpolu zariem, jo ir ticējums, ka tad būšot laba veselība visu gadu. Parasti tas, kurš pirmais pamostas, iet pērt gulošos un skaita kādu no skaitāmpantiņiem - piemēram, “Pūpolī, pūpolī. Slimība ārā, veselība iekšā!” vai “Apaļš kā pūpols, lunkans kā
žagars!”

Pūpolsvētdienā galdā liek apaļus ēdienus – zirņus, pupas un miežu biezputru (ar sviesta actiņu kā saulīti viducī), gavēņa laikam piemērota būs arī zivs un piena produkti, nevis gaļa.

Izrotā savu mājokli ar pūpoldekoriem arī tu. Sieviešu Klubs piedāvā nelielu dekoru izlasi iedvesmai no www.pinterest.com


Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Iveta - tereeze 6. aprīlis 2017 13:59

Mūsmājas pūpolīši jau zied nesagaidījuši Lieldienas.