Kā Tu spēj tikt galā ar bardaku?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. marts 2010 00:00
2417

Man ir 2 mazi bērni (puikas!!) un vīrs. Ar to laikam viss ir izteikts.

 

Mums ir visai laba māja, bet es netieku galā ar tās uzkopšanu, ar mantu sakārtošanu, kur nu vēl par skapjiem un virtuvi!

{smallpic:1}

Man ir arī diezgan daudz darba, kas man jāveic priekš savas darba vietas mājās, un man nav laika vēl tīrīt māju katru dienu!

 

Kamēr no viena gala cenšos kaut ko vākt, pa otru galu mazie jau ir saālējuši visu un man atliek visam atmest ar roku! Man ir arī apnicis visu sestdienu svētdienu to tik vien darīt, kā tīrīt māju (bet citādāk nav iespējams un vakaros esmu pārāk nogurusi, lai kaut ko tādu darītu, turklāt , man jāsagatavo darba lietas un kaut minimāla uzmanība jāpievērš bērniem).

 

Kad mamma vēl nebija slima, viņa man ļoti palīdzēja mājas darbos, bet tagad tie ir uzgūlušies uz maniem pleciem un man vienkārši besī tie putekļi, mūždien piebārstītās grīdas, visur izmētātās mantas:), drēbju kalni utt!

 

Viena ļoti laba lieta ir mans putekļsūcējs ("Hoover"), kas sūc arī grīdu, bet ar šausmām domāju, ka tūlīt būs jāmazgā vēl logi!

 

Bērni ir visliekākie bardaka taisītāji:) Dažkārt, arī vīrs!

 

Nu tā, pasūdzējos, vieglāk palika...

 

Bet īstenībā meklēju jūsu padomus! Kā jūs tiekat galā ar mājas kārtošanu? Cik ilgi tam veltat laiku dienā?

 

Sandija, Sieviešu Klubs

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
marrita 19. augusts 2010 10:49

Jā.. lasu un brīnos.. visi tik kārtīgi.. :D
Es arī tāda biju pirms piedzima puika... un arī tad vēl bija labi.. tad piedzima meitiņa.. un arī vēl mājās bija kārtība.. bet tiklīdz meita sāka rāpot ... sākās šausmas.. kamēr es vienu istabu kārtoju tikmēr otrajā mazie (2.5 gadīgs puika un 11mēneši meita) pārkārto otru... un tā visu dienu.. vakarā tāda sajūta ka spēks iz izsīcis un nervi čupā.. jo uz ko tad tu padusmosies ka tikko izmazgātajā veļā kas nav vēl paspēta sakārtot, jo mazākā izdomā pakakāt.... lielākais resgalis no leduskapja izņēmis zupu un āri ielējis... un kamēr lielākajam jāpastāsta ka tā darīt nedrīkst meitiņa jau izvilkusi no miskastes visu kas tur salikts pusi sastūķējusi mutē pārējo izlīmējusi virtuvē pa visām malām.. nu tās bija piecas minūtes no manas dzīves..... un tā visu dienu.... kā lai nenokaras rokas un kā izlādēties.. :D es eju no rītiem skriet... paliek vieglāk... :D

eia 11. marts 2010 14:03

Es pēc dabas esmu pedantisks cilvēks- dažiem patīk, dažiem nē :)
Man mājās vienmēr ir tīrs un kārtīgs. Lai arī, protams, ir reizes, kad man uznāk lielais slinkums un tad es kaut ko neizdaru...tomēr tas nerada "lielo bardaku" vai netīrību.
Pirms paliku stāvoklī, katru dienu pēc darba sametu veļasmašīnā drēbes, piekārtoju dzīvoklītī. Pēc katras ēdienreizes nomazgāju traukus. Bet vienā no brīvdienu rītiem centos ātri uzmazgāt grīdas un noslaucīt putekļus.
Tagad, kad man mājās ir 1 gadu un 6 mēn. jauna meitiņa, cenšos visas lietas izdarīt, kamēr viņa guļ pusdienlaiku. Tāpēc sanāk, ka katru dienu kaut ko pa druskai sadaru :)
Un arī viņas mantiņas nemitīgi piekārtoju vai daru to kopā ar viņu- kā rotaļu.

delfinish22 10. marts 2010 14:42

nekartība ar mazu bērnu ir normala paradība- mantas vari vākt, nevākt tik un tā ir izmētātas.
Pagaidām vēl bardaku varu savaldīt. Ikdienas darbos ļoti palidz virs. Vīrs palīdz savākt bērna mantas, izsūkt istabu, veļu salikt/ izņemt no velas masīnas.
Protams, ka reizēm uznāk slinkus, lai neko nevāku, bet tik un tā tu ej un dari.

sniedzins24 10. marts 2010 14:19

man ir maza meitina, gadu veca, draugs, nju jaa, telpa kur parasti ir bardaksir viesistaba, jo tur ari ir bernam mantas un visa diena praktiski tur tiek pavadita, be tnju maza uztaisi ttadu bardaku k akaju nav kur spert mak dazu minusu laika :D be tnju ik pa bridim pievacu vinas mantas, lai ir atkal ko darit viinai, pagaidam pati vel nemak savakt mantas, tas pats ir vannas istaba, parcik plaukt smums zemu tad nju ka ieejam tur, ta viss itek izmests uz gridas un vanna :D
be tnju to kartibu meginu noturet ta ka daudzas te raksta, ik pa bridim pievacot, traukus mazgaju pec est taisisanas un esanas, draugs vienmer nomazga savus traukus, par to liels prieks :) gridu mazgaju parsvara kamer maza gul, lai negazs spaini apkart :)
un 1 x nedela man ir tada lielaka tirisana, putekli, paklajs9to gan sanak kadas 2 x sukt, ja ne vairak, jo maza piebirdina ar drupacam) , nu taa kka :)

dudina 10. marts 2010 14:10

Mums mājās nekārtība nemēdz būt, jo tad es nespēju šajā telpā uzturēties. Līdz ar to esmu iemācījusi gan savam vīram un meitiņai ka visu aiz sevis ir jāsavāc un jānoliek vietā.

lelde 10. marts 2010 13:02

Man arī vīrs ir liels palīgs mājas darbos, piemēram, kad pagāšgad mazgājām logus, tad viņš mazgāja no ārpuses,bet es no iekšpuses. Tad vismaz likās,ka darbiņš ātrāk iet uz priekšu. :)

taurenis 10. marts 2010 11:29

Mums mājās bardaka - nekārtības nemēdz būt. Vienīgi kādreiz negludinātas drēbe, neizmazgāta, sūknēta grīda. Meitai 5gadi, ja es palūdzu savākt mantas un tas netiek izdarīts, salasu, visu kas mētājas pa zemi, paņemu miskastes maisu, salasu un pasaku, ka izmetīšu ārā, pēc pirmā šāda mēģinājuma, salasa gandr1iz vienmēr. Vīrs daudz palīdz mājas darbos, mēs norunājam kas taisīs ēst, kas mazgās-sūknēs grīdas, tā kā kompromiss mums ir. Drēbes gludinu parasti7dienās. A par logu mazgāšanu nesatraucos, kad būs atvaļinājums, tad arī izdarīšu.Mums sievietēm tas viss nav jādara vienām, ir nepieciešams, lai arī vīrs palīdz

iegrave 10. marts 2010 08:32

Bet mīļās meitenes, kāpēc ar kārtību jātiek tikai mums pašām? Kā daudzas jau minēja, vīrs palīdz un tas ir tikai normāli. Bet arī bērniem ir jāpalīdz, jo galu galā mēs tak neesam kalpones savām ģimenēm! Man ir 3 bērniņi, kurus jau kopš mazotnes pieradinu pie savu lietiņu savākšanu un savas darbības vietas sakārtošanas. Sākumā kā spēle, kad traktors saved visus būvmateriālus turpmākai celtniecībai, mašīnas brauc uz garāžu, utt. Vēlāk arī bērni paši zina ko kur nolikt.

olchen 9. marts 2010 23:15

Man jāatzīstās: esmu izlutināta :) Mans vīrs ir pedants. Viņš tīra māju tik rūpīgi, kā es nemūžām neiztīrīšu. Viņš mazgā un gludina veļu. Viņš mazgā traukus. Visu to viņš dara pats un bez atgādinājumiem. Es piedalos mājas tīrīšanā tad, kad man ir noskaņojums un laiks :) Kad biju vēl stāvoklī mēs ar vīru norunājām, ka ja piedzims meitiņa, tad mājas darbus viņai mācīšu es, bet ja piedzims dēls, tad viņš. Mums piedzima puika un nu es ar prieku gaidu, kad vīrs sāks audzināt dēlu pēc sava parauga.

sandrulish 9. marts 2010 20:32

Viesi= jā, es tiešām apzinos, ka man ļoti paveicies ar savu vīriņu.....:):):)

9. marts 2010 14:18

Kamēr vēl biju stāvoklī ar otro mazuli, es pati darīju visus mājas darbus līdz pašam pēdējam vakaram.Biju tā izbesījusies - vai tad man vienai viss jādara??!!! Mums ir 3 istabu dzīvoklis ar lielu virtuvi, dzīvojām 4ratā - mana mazā 2gadīgā meitiņa, draugs, mana māsa un es.Bieži sanāca savākt aiz visiem, jo es vienīgā dzīvojos pa dienu mājās ar mazo un man ĻOTI nepatīk bardaks.Pukojos un ērcējos, bet ne pašai labi, ne pārējiem.
Kad atgriezos no dzemdību nama ar otrro bērniņu, man par lielu pārsteigumu māsa un draugs apdarīja visus mājas darbus, tā ka es tikai parūpējos par sevi un bērniem, kaut gan arī bērnus man draugs palīdzēja aprūpēt.
Kaut kas tomēr mainās, šoreiz mans dārgais vīrietis! :)

9. marts 2010 13:47

sandruslish

Laimīgā!!!

sandrulish 9. marts 2010 13:09

Jā, mums mazā peka arī foršo bardaku prot sataisīt....
Cenšos visas dienas garumā ik pa laiciņam ko savakt, traukus arī uzreiz izlietnē nomazgaju pēc ēšanas.Mantas un drēbes ik pa laikam vācu, ko mazā izmetā...
Liels atbalsts ir vīrs, kuram pašlaik švakāk ar darbiem un tad nu viņš cenšas māju palīdzēt tīrīt - paklājus izsūc un bieži vakariņas taisa...Ļoti daudz man palīdz.
Un pats labākais pārsteigums man ir kad, tieku kautkur izbraukt (piem.uz Rīgu uz Sieviešu kluba nodarbību) un atbraucot mājās, viss ir tīrs un mazais paēdis, nomazgāts un vīrs sēž vēl pie datora...Es šokā - kā viņs to visu paspēj...un protams lepojos ar viņu...Arī vakar Sieviešu dienā mani visu dienu lutināja un vēl vakariņas pats taisīja - es saku, vai vajag ko palīdzet, bet mani izdzina no virtuves...:D:D:D

daigar 9. marts 2010 12:28

Man arī lielākie mājas bardaka taisītāji ir vīrs un dēls. Īpaši tas lielākais bardaks ir tad kad abi paliek divatā un manis nav mājās, jo es parasti ik pa laikam cenšos piekārtot, vakaros sakārtojam mantas kopā ar puiku , aiznesu traukus uz virtuvi, bet tāda kārtīga tīrīšana notiek brīvdienās. Nu jā jāpiebilsts, ka darbdienās mājās visi kopā esam tikai vakarā, jo dēliņš dārziņā, bet mēs ar vīru - darbā.

happy2012 9. marts 2010 11:47

es arī esmu iemācījusies traukus mazgāt uzreiz pēc ēšanaas,jo ja atstāju un tā gadās pāris reizes tad vakarā ir ļooti liela kaudze ar traukiem:)
un man ta kā pašai ļoti nepatīk kad mājās ir bardaks,tad vienmēr kad Alise to ir uztaisījusi,cenšos kaut nedaudz savākt lai beigās nav tā ka pāris stundas jākarto...un ja draugs paliek ar Alisi uz pāris stundām,tad jā bardaks ir kolosāls uztaisīts!!

sudrablapsa 9. marts 2010 11:32

Gazele, man tieši tāpat :)

moskis 9. marts 2010 11:32

man ir divi mazi bērni, vīrs un bardaks mājās. ļoti palīdz bardaku savākts - trauku mazgājamā mašīna, trauki iekšā un virtuve izsktās tīra :) drēbes izņemu no žāvētāja un uzreiz saloku - atkrīt gludināšana un skapjos viss salikts.
bet par bardaku es vairs neuztraucos - man svarīgāks ir laiks ko es pavadu ar bērniem, nevis tīra sapucēta māja, kurā tad īsti rotaļas pat nevedas, jo bērnam, nav fantāzijai kur izpausties.
māju piekārtojam visi reizi nedēļā, cik nu pa visiem varam :)

gazele 9. marts 2010 10:20

Es esmu pedante.Pati to atzīstu un man tas ļoti bieži traucē.
Dēlam tagad ir tas vecums, kad pilnīgi viss tiek izmētāts, ja ir iespējams, tad saplēsts utt.
Es māju kārtoju katru dienu, jo pagaidām vēl nestrādāju. Jā, katru dienu konkrēta tīrīšana.
Citreiz rokas nolaižas, jo kā jau Tu, Sandija, minēji-vienu galu sakārto, otrs jau atkal bardakā.
Šobrīd tik daudz cilvēku ir bez darba un būtu priecīgi par jebkuru kapeiku. Varbūt der noalgot mājkalpotāju, kas 2x nedēļā atnāk un visu no A-Z izšrubī?
Bet mums jāatceras, ka kārtot māju, kurā aug bērni, ir tas pats, kas tīrīt sniegu, kad snieg. :)

9. marts 2010 10:09

Mana atbilde uz jautājumu "Kā Tu spēj tikt galā ar bardaku?" būtu, ka īsti jau nespēju. :)
Mani sauc Evelīna un man arī ir divi bērni (viens gan vēl bardaku nav spējīgs uztaisīt ;)).
* Viens ļoti labs ieteikums, kuru arī dzīvē praktizēju, ir jau Rebekas izteiktais - uzreiz pēc ēst gatavošanas un maltītes, nomazgāt traukus, un virsmas (ēdamgaldu, letes, ...). Tas uzreiz dod sakoptāku skatu (un, ja pēkšņi ierodas ciemiņi, tad viņus droši varētu vest virtuvē :)).
* Nākamā ideja, kuru kkur esmu dzirdējusi un, kas man ļoti patīk - lai viena istaba dzīvoklī/mājā ir tāda, kurā bērni savas mantas nedrīkst nest un nedrīkst taisīt bardaku (tā varētu būt, piem., vecāku guļamistaba vai bibliotēka, vai veranda, vai ... ). Doma ir tāda, lai cik būtu nogurdinoša diena un savandīta māja, Tev vienmēr būtu istaba, kura būtu sakārtota un, kura varētu patverties un pārējā haosa (kaut vai, lai kko palasītu vai vienkārši atpūstos un sakārtotu domas).
* Vēl viens noderīgs padoms, ko lasīju un arī praktizēju ir šis - parēķini, cik Tev reāli laiku paņemtu viena vai otra darbība, kas saistīta ar mājas kārtošanu. Piem., notīrīt vannas sistabā spoguļus (~1 min) vai izmazgāt izlietni un WC podu (~5 min), vannu vai dušu, noslaucīt putekļus no plauktiņiem ... (arī nomazgāti spoguļi uzreiz dod sakārtotāku skatu). Tāpat reiz uzņēmu laiku, ka trauku mazgāšana man var paprasīt no kādam 2 līdz 10 min (tas ir mazgāšana un noslaucīšana), tad nu zinu, ka tas nekas liels nav un tāpēc uzreiz ķeros klāt. Tāpat gultas saklāšana prasa, augstākais 1-2min, tāpēc to uzreiz izdaru, kad esmu pamodusies un no gultas ārā. Vai piem., ledusskapja plaukta iztīrīšana (augstākais 1 min) vai arī, ja tas nav pārāk liels, tad visu uzreiz. :) Reizēm no kārtošanas un uzkopšanas mūs attur doma, ka tas jau paņems ļoti daudz laika, bet, ja parēķina, tad tie atsevišķie darbiņi nemaz tik laikietilpīgi nav.
* Patīk arī ideja par to, ka, piem., uzliek taimeri uz 2 min un aicina visu ģimeni iesaistīties, piem., viesistabas sakārtošanā. Kā taimeri ieslēdz visi ķeras pie darba un paceļ žūrnālus, matiņas, aiznes traukus uz virtuvi u.t.t. un tad, kad taimeris apstājas, tad var beigt kārtot. (Tas varētu palīdzēt bērniem uzreiz "neģībt" ;), kad viņiem palūdz sakārtot mantas). Un tāda aktivitāte būtu paveicama pavisam noteikti vienas reklāmas pauzes laikā! ;) (Pati vēl šo neesmu mēģinājusi, jo mans nepilnus 2 gadus vecais bērns šo "rotaļu" vēl nesaprastu. :))
* Kā arī patīk ideja par to, ka katrai nedēļas dienai tiek atvēlēta kāda konkrēta dzīvokļa daļa, kura būtu jāsakārto. Piem., pirmdienās tiek noslaucīti/nomazgāti virtuves skapīši un plīts. Otrdienās, piem., tiek sakopta vannas istaba, trešdienās noslaucīti putekļi no gramatplauktiem ... lai viss dzīvoklis/māja nebūtu jākārto vienā dienā darbiņus sadala pa visu nedēļu ... pati šo tik aktīvi nepraktizēju, bet ideja patīk.
* Augstāk aprakstītās idejas un ieteikumi ir kādreiz lasīti šajā mājas lapā http://www.livingonadime.com/organizing-articles.htm,
kurā ir daudz un dažādu ieteikumi gan par mājas kārtošanu - organizēšanu, kā arī par citām tēmām.

vandzi 9. marts 2010 09:55

Kopš bērniņa ienākšanas ģimenē, liels palīgs mājas uzkopšanā ir vīrs. Sākumā, kad bērns paņēma visas 24h, tad vīrs veica visus mājas darbus un tā nu iegājās, ka arī tagad palīdz sestdienas "lielajā" tīrīšanā. Pa dienu mēģinu arī mazliet piekārtot. Virtuvē traukus mazgājam uzreiz pēc ēšanas (katrs savu), kopējos ēdiena gatavošanas traukus nomazgāju es.
Bet jāpiebilst, ka mūsmājās lielākie haosa taisītāji esam mēs ar dēlu :)
Pirms māmiņas lomas, sakarā ar darbu, samērā bieži biju prom, bet vienmēr uz manu atgriešanos vīrs pacenšas un māja ir sapucēta.

ievukitis 9. marts 2010 08:38

Godīgi, es arī netieku galā. Man arī ir divi mazi mājas jaucēji un māja diezgan liela tāpēc arī tā pati grīdu mazgāšana prasa vairāk laika. Būtu vairāk naudas es noteikti ņemtu kādu kas palīdz mājas darbos.
Tagad nu jāsamierinās kā ir.Cenšamies jau lai būtu tā māja kārtīga, bet gribētos kādu palīgu. Vīrs jau arī reizēm sakārto mantas, par cik traukus mazgājam ar mašīnu, tad arī trauku iekrāmēšanu tajā un izņemšanu bieži veic viņš.

liiga 9. marts 2010 08:34

Jā,man ir līdzīgi-kamēr es esmu kur izgājusi tikmēr ir netīru trauku kalns un māja pilnīgi izvandīta:)
Arī vīrieši ir bērni-par to esmu parliecinājusies 100%:D

Rebeka 9. marts 2010 08:11

Es esmu nesen tikusi galā. Agrāk kārtoju māju tad kad tā bija jau pavisam miskastē, tad sapratu ka tas mana izņem pārāk daudz laika un enerģijas, vieglāk ir visu dienu ik pa laiciņam, garām ejot ko piekārtot, pēc ēst pagatavošanas un ēšanas uzreiz nomazgāt traukus. Tad vakarā kad mazais aiet gulēt fiksi izmazgāju grīdas! Nu tā visu laiku ir puslīdz tīrs un kārtīgs, jo bērns jau demolē nepārtraukti. TAČU ir tā ka šis mans paņēmiens absolūti nestrādā tad kad man ir plāns kur aizbraukt, vai iziet no mājas, jo pa to laiku abi puiši tik taisa bardaku, nu lūk man arī jāmeklē jauns modelis, jo atgriežos darba, un zinu ka kamēr strādāšu, viņi abi demolēs māju un vakarā dabūšu vākt, nu lūk nezinu kā ar to tikt galā!