Kā saglabāt ziedus ilgāk svaigus?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. marts 2010 00:00
4273

Ziedi ienes ikvienā mājā īpašu burvību. Sevišķi, ja šie ziedi nāk no mūsu mīļotā cilvēka. Bet kā saglabāt ziedus pēc iespējas ilgāk svaigus? Sieviešu Klubs nāk talkā ar padomiem!

{smallpic:1}

  • Neliec ziedus siltā ūdenī, jo tas ziedus dehidritē. Tāpēc, kad esi apgriezusi galus, liec ziedus tīrā vāzē, kas piepildīta ar aukstu ūdeni.
  • Grieztie ziedi var piedzīvot "šoku", kad tiem ir temperatūras svārstības un novīst uzreiz, tāpēc mēģini izvairīties no karsta un silta gaisa plūsmu maiņām un nepārvieto ziedus acumirklī no aukstas uz siltu telpu un otrādu.
  • Tāpat,ja laukā ir auksts un iegādājies ziedus puķu veikalā, ļauj tiem kādas 30 minūtes pastāvēt un pierasts pie gaisa temperatūras telpā.
  • Ziedu kātiem ūdenī vajadzētu būt ne dziļāk kā līdz pusei.
  • Daži floristi iegādātajiem ziediem pievieno "ziedu barību", kas nogali baktērijas, kas dzīvo uz ziediem. Šo ziedu barību vari pagatavot arī pati, pievienojot ūdenim pāris tējkarotes citrona sulas vai ingvera. Skābe nogalinās baktērijas.
  • Nogriez ziedu kātus ik pārdienu un nomaini ūdeni, pieberot arī "ziedu barību".
  • Ja Tavi ziedi ir gandrīz novītuši, vari mēģināt tos atdzīvināt, piepildot vāzi ar gandrīz verdošu ūdeni.

Avots: www.casasugar.com

Kādi ir Tavi paņēmieni, lai ziedus saglabātu svaigus?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
agnesitta 23. marts 2010 21:16

Veikalos var nopirkt arī tādu pulverīti, kuru pievienojot ūdenim, ziedi stāv ilgi.

etija 22. marts 2010 22:22

esmu strādājusi ar ziediem15 gadus, un nekas nav labāks par krāna H2O, katru dienu svaigu, ja telpa ir silta tad divas reizes dienā mainīt ūdeni, un apgriezt kātiņus.
Vasarā puķītēm patī atžirk arī ledusskapī :)

21. marts 2010 09:52

Pēc savas pieredzes rozes vienmēr lieku minerālūdenī un man nostāv līdz pat 2 nedēļām un citreiz pat ilgāk. Un labāk nepirkt grieztos ziedus , bet nopirkt podiņos.Esmu ļoti apmierināta ar lielo pavasara izvēli, piem. Hiacintes podiņos, dažadi citi ziedi podiņos, tagad jau liela izvēle ziedu veikalos.

paasma 19. marts 2010 12:28

ir jau ziedi, kuriem kāri ir jāsaklapē (mārtiņrozēm, krizantēmām), bet rozes esmu dzirdējusi, ka tieši otrādi - jāliek kartsā ūdenī. Un tiešām stāv ilgāk. Tāpat ik pa laikam rozēm taisu vannu - piepildu vannu ar remdenu ūdeni tā lai nosedzas puķes un ļauju "pakaifot" kādu stundu

sallija 18. marts 2010 15:26

PARASTI APDEDZINU KĀTUS.

18. marts 2010 14:56

Ne, ne- ziediem nepatīk auksts ūdens. Tas ir tas pats kā asinsvadi- aukstumā saraujās. Tā pat arī zieda kātā notiek, kas līdzīgs un ūdeni uzsūkt ir apgrūtinoši. Ūdenim jābūt istabas temperatūrā. Bet ziedi ar koksnainiem kātiem (dālijas, saulespuķes, krizantēmas...) ir jāliek verdošā ūdenī aplaucēt kātus un tad vāzē. Tādā veidā tiek izsists no kāta gaisa burbulis, kas traucē uzsūkt ūdeni.
Toties rozēm kātus var apdedzināt līdz oglei. Arī tas atvieglo ūdens piegādi.

happy2012 18. marts 2010 14:35

es bieži rozēm apgraužu vai apdedzinu kātus(kaut kur lasīju ka palīdz)un stāv tiešām ilgāk!

pasmaidi 18. marts 2010 13:25

Es izšķīdinu ūdenī tableti aspirīna, arī palīdz ziediem ilgāk būt dzīviem :)