Kā parūpēties par savu suni ziemā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. janvāris 2019 16:11
1537

Kad ārā pazeminās temperatūra un snieg sniegs, ir ļoti svarīgi pareizi parūpēties par savu suni. Esam sagatavojuši padomus, kā parūpēties par savu suni ziemā, lai tas būtu vesels un justos labi.

Parūpējies par suņa ķepām

Ļoti aukstā laikā ir ieteicams vilkt sunim speciālu apģērbu – jaciņu vai mētelīti. Īpaši tas ir ieteicams īsspalvainiem suņiem, lai pasargātu tos no atdzišanas un saslimšanas. Suņa ausis, aste un ķepas ir visjutīgākās pret aukstumu ķermeņa daļas. Lai arī suņa ausis un asti īpaši aukstā laikā tu nevari pasargāt no aukstuma, nosedzot ar apģērbu, taču tu vari parūpēties par savu suni, vedot viņu īsākās pastaigās. Ieteicams suni vest ārā gaišā dienas laikā, kad ir nedaudz siltāks.

Lai pasargātu suņa ķepas no aukstuma un ķimikālijām, ar kurām tiek apstrādātas ietves, ieteicams sunim uzvilkt speciālus zābaciņus. Zābaciņi palīdzēs aizsargāt suņa ķepas no savainojumiem, ja sniega kārta ir sasalusi. Ne visiem suņiem patīk ģērbšanās. Pie zābaciņu izmantošanas tev nāksies pieradināt suni pakāpeniski. Ja suns tomēr protestē pret zābakiem, noteikti nomazgā ķepas ar siltu ūdeni pēc pastaigas. Pēc pastaigas vari ietīt suņa ķepas siltā, samitrinātā dvielī – tas palīdzēs sunim sasildīties, kā arī notīrīs sāli no ķepām.

Ēdienkarte

Pievērs uzmanību suņa ēdienkartei. Maltītei kaloriju, vitamīnu un minerālvielu ziņā ir jābūt atbilstošai gan suņa aktivitātei, gan ārējai temperatūrai. Ja tavam sunim patīk ziemas rotaļas un garas pastaigas, parūpējies, lai suņa maltīte būtu barojošāka. Suņiem, kuri ikdienā dzīvo ārā (voljērā vai suņu būdā), ziemā ir jādod barojošāks ēdiens. Pārliecinies, ka tavam sunim ir piekļuve svaigam ūdenim. Atceries, ka ārā ūdens bļodā var ātri vien aizsalt.

Siltuma avots

Ja tavs suns ikdienā dzīvo voljērā vai suņu būdā, parūpējies par to, lai tavs suns varētu patverties no aukstuma. Nosiltini suņu būdu, ieklāj tajā kādu siltu segu. Īpaši aukstā laikā ir ieteicams ļaut sunim ieiet iekštelpās, lai sasildītos. Neatstāj suni ārā pa nakti, kad temperatūra pazeminās vēl zemāk.

Uzturoties telpā, suns var meklēt siltuma avotu, lai sasildītos, taču tas var neaprēķināt visus siltuma avota draudus un iegūt apdegumus. Parūpējies par to, lai sunim nebūtu piekļuves kamīna liesmai vai karstai krāsnij/plītij.

Ja ikdienā tu neļauj sunim gulēt savā gultā vai dīvānā, parūpējais, lai sunim aukstā laikā nebūtu jāguļ uz plikas grīdas. Uzklāj uz grīdas kādu segu vai iegādājies sunim speciālu guļvietu.

Drošība

Ziemā dienas ir īsākas, ātrāk iestājas tumsa. Parūpējies par to, lai tavs suns būtu pamanāms tumsā. Uzvelc suni atstarojošu vesti vai apliec ap kaklu siksniņu ar LED gaismiņām. Sliktas redzamības apstākļos tas var palīdzēt izvairīties no ceļa satiksmes negadījuma un dzīvnieka traumēšanas.

Dodoties pastaigā, ir ieteicams ievērot piesardzību. Nevajadzētu ļaut sunim doties uz ledus, jo nevar zināt, cik bieza ir ledus kārta. Sniega kārta var apslēpt asus priekšmetus (stiklus, metāla lūžņus u.c.), skrienot suns var savainoties, tāpēc vajadzētu ievērot piesardzību, rotaļājoties ar suni nepazīstamā apkārtnē.

Higiēnas līdzekļi

Pastaigas dubļainā laikā var sasmērēt suņa vilnu, taču ziemā nav ieteicams aizrauties ar suņa vannošanu. Suņiem paredzēto šampūnu bieža lietošana sausina ādu un var izraisīt alerģiju dzīvniekam. Ja tavam sunim ir gara spalva, kas ziemas laikā neizbēgami smērējas, konsultējies ar savu veterinārārstu, lai piemeklētu sunim pēc iespējas mitrinošāku šampūnu. papildini suņa barību ar uztura bagātinātājiem, kuri ir paredzēti suņa ādas un spalvas veselības uzlabošanai. Ja tu pamani, ka tava suņa āda ir kļuvusi sausa un lobās, tu vari uzsmērēt uz ādas nedaudz kokosriekstu eļļas.

Auto

Neatstāj suni mašīnā! Atceries, ka automašīna vasarā ātri uzkarst, bet ziemā automašīnā temperatūra ātri pazeminās. Nepakļauj savu suni atdzišanas riskam. “nem suni līdzi savās gaitās. Ja tas nav iespējams, tad labāk atstāj viņu mājās – siltumā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies