Kā pareizi mēslot istabas augus ziemā?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. janvāris 2015 00:00
3215

Vai tiešām vajag atšķirīgu mēslojumu orhidejām, papardēm un silto zemju istabas augiem? Vai varbūt uzskatīt, ka ziemā istabas augi dodas snaudā un par tiem aktīvāk rūpēties tikai pavasarī?

 

Atbild Sieviešu Kluba eksperte Anita Bandere, dārzniece.

 

Ziemas periodā telpaugus laista salīdzinoši reti, izņemot gadījumus, ja istabās ir sauss un pārāk silts gaiss. Mēslot nepieciešams reizi divās nedēļās, bet, ja augs ir slims, parasti to nemēslo!! Vispirms tos jāārstē, tad var dod papildus barības vielas. Ja augi ilgu laiku nav mēsloti un tāpēc izskatās slikti, tad noteikti tas jādara.

Ja, piemēram, aizmirstas regulāri piebarot, ziemas periodā var izmantot mēslojuma nūjiņas, to iedarbība ilgs apmēram trīs mēnešus..


Vel viens ļoti veiksmīgs variants ir, augsnē iestrādāt ilgiedarbīgo mēslojumu (krāsainas granulas ar vaska kārtiņu).

 

Bieži cilvēki vēlas bioloģiskus mēslojumus, uzskatot, ka tikai tie ir veselīgi un nekaitīgi... Tomēr minerālmēsliem ir arī savi plusi: minerālmēsli izšķīst ātrāk par bioloģiskajiem, līdz ar to tos iesaka izmantot laika periodā, kad vajag panākt tūlītēju rezultātu. Turklāt ievērojot pareizās devas, minerālmēsli nav kaitīgi.

 

Ja telpaugs ir tikko uzdāvināts un iestādīts svaigā augsnē, tad tajā ir pietiekami daudz barības vielu, lai kādu mēnesi īpaši to nemēslotu. Galvenais vajag atcerēties, ka visiem augiem vajadzīgs miera periods!!!

 

Kā izvēlēties pareizos mēslojumus? Izvēli atvieglo, ja uz paciņas rakstīts, piemēram, Mēslojums dārzeņiem, Mēslojums rozēm, Mēslojums zemenēm, Mēslojums skujeņiem utt. Tomēr zināmā mērā tas ir ražotāju mārketinga triks. Daudzi mēslojumi cits no cita gandrīz neatšķiras, izņemot tos, kas paredzēti skābu augsni mīlošiem augiem - rododendriem, krūmmellenēm u.c. Tie visi ir kompleksie mēslojumi, kas satur svarīgākos barības elementus - slāpekli (N), fosforu (P) un kāliju (K), bieži arī dažus mikroelementus un kalciju. Tie der kā pamatmēslojums, ja augsnē nav pārāk zems vai augsts kāda barības elementa saturs. Gadījumos, kad augsnē trūkst konkrēta elementa, svarīgi iedot tieši šo elementu saturošu mēslojumu, bet to nevar izdarīt ar kompleksajiem minerālmēsliem.

 

Istabas augiem labāk izvēlēties tieši istabas augiem piemērotu mēslojumu. Un ziemā vidēji tos mēslo reizi vai divreiz mēnesī. 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rūpējies par saviem istabas augiem ziemā?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies