Kā pareizi kopt aizkarus?

Stalve
Stalve 8. marts 2017 12:36
2654
aizkari durvīm
guļamistabas aizkari
aizkari guļamistabai
Pludmales namiņu aizkari
klasiski aizkari
lina aizkari
dienas aizkari

Kā pareizi kopt aizkarus?

Katru lietu, kas atrodas mājās, ir jākopj, un aizkari nav izņēmums. Šie izstrādājumi ir pietiekoši delikāti, tāpēc tiem jāveltī īpašu uzmanību. Kā pareizi kopt aizkarus? Tas ir ļoti vienkārši, galvenais – ievērot dažus noteikumus. Jūsu aizkari vienmēr izskatīsies skaisti un glīti, ja jūs tos regulāri mazgāsiet, gludināsiet, vēdināsiet un tīrīsiet.

Mazgāšana

Mazgājiet aizkarus vismaz reizi gadā vai biežāk, kad pamanāt, ka tie ir kļuvuši netīri. Aizkarus drīkst mazgāt veļas mašīnā tikai delikātā režīmā. Centrifūgas režīmu izmantojiet minimālā līmenī vai vispār atslēdziet šo funkciju. Izmazgātus aizkurus sapuriniet, izlīdziniet un uzreiz uzkariniet uz stangas: tādā gadījumā tos nevajadzēs gludināt vispār, vai arī vajadzēs, bet pavisam nedaudz. Aizkarus var mazgāt rokām, izmantojot speciāli tādam gadījumam paredzētus mazgāšanas līdzekļus. Aizkarus, it īpaši virtuves aizkarus, viegli atmazgāt, pievienojot ūdenim jebkuru trauku mazgāšanas līdzekli: tas lieliski likvidē taukainus plankumus, viegli izskalojams un neatstāj uz auduma rakstus, kā tas mēdz būt, izmantojot veļas pulveri.

Gludināšana

Svarīgi ir iemācīties pareizi gludināt aizkarus. Visupirms tam ir vajadzīgs labs gludeklis ar ideāli gludu pēdas virsmu. Gludināšanas režīmu izvēlaties atkarībā no auduma tipa un blīvuma. Ja aizkaru materiāls gludināms ar ļoti karstu gludekli, tad šo materiālu vispirms jānosedz ar baltu kokvilnas vai lina audeklu un jāgludina caur to. Šis vienkāršais paņēmiens ļauj izvairīties no aizkaru auduma pārkarsēšanas un bojāšanas. Aizkarus vienmēr jāgludina no kreisās puses.

Pirms gludināšanas noskaidrojiet, no kāda auduma ir šūts aizkars. Katram auduma tipam ir jāizvēlas attiecīgu temperatūras režīmu un jāievēro dažus citus noteikumus. Piemēram, kokvilnu un vilnu pirms gludināšanas ir jāsamitrina, bet organzu un šifonu jāgludina sausus ar tikai mazliet siltu gludekli. Viskozu un acetātzīdu gludiniet caur mitru marli. Mākslīgo zīdu vispār nedrīkst slapināt, citādi uz tā paliek plankumi.

Visas šuves gludiniet ar gludekļa priekšgalu. Šuves vieglāk izlīdzināt, liekot zem tām papīra vai mīksta auduma strēmeles tā, lai šuves izvirzītā daļa sakrīt ar auduma virsmu.

Tīrīšana

Aizkarus var tīrīt arī mājās ar putekļusūcēju vai speciālu mīkstu slotiņu. Tīrot ar putekļsūcēju, izmantojiet šim nolūkam paredzēto mīksto uzgali. Aizkaru pamatīgākai tīrīšanai nogādājiet tos ķīmiskajā tīrītavā, kur tos iztīrīs kvalitatīvāk ar speciālu ķīmisko līdzekļu izmantošanu.

Arī aizkaru stangas periodiski ir jātīra, izmantojot šķidru tīrīšanas līdzekli un mīkstu birsti.

Laiku pa laikam izsmidziniet ap aizkariem antistatisko līdzekli: tas atstums putekļus no aizkariem un ļaus tiem vieglāk slīdēt gar stangu.

Vēdināšana

Audumi, it īpaši dabiskie, aktīvi absorbē smakas, tāpēc aizkarus periodiski jāvēdina. Vislabāk to darīt vasarā, kad ārā pūš viegls vējiņš – tas nodrošinās gaisa pieplūdi jūsu istabā un atsvaidzinās aizkarus. Jums atliek tikai plašāk atvērt logus.

Aizsardzība

Lai aizkari kalpo ilgāk, parūpējieties par to, lai tie neizbalē, ja jūsu mājokļa logi atrodas saulainā pusē un uz aizkariem krīt tiešie saules stari. Šim nolūkam izvēlaties biezāku tillu.

Prasmīgas un, galvenais, pastāvīgas aizkaru kopšanas rezultātā aizkari vienmēr būs tīri un skaisti, un arī kalpos jums krietni ilgāk.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies