Kā pareizi izvēlēties dekoratīvo akmeni, ķieģeļflīzes

whitehills
whitehills 11. septembris 2019 15:45
291

Akmens ir viens no pirmajiem celtniecības materiāliem, ko cilvēki sāka izmantot izturīgas mājas celtniecībai. Tomēr akmenim ar visām tā priekšrocībām bija nepieciešama ilgstoša apstrāde, lai izveidotu pareizu ģeometrisko formu un elegantu ornamentu. Tikai turīgi cilvēki varēja atļauties apstrādātā materiāla skaistumu, savukārt lielākajā cilvēku daļa bija apmierināta ar parastajiem akmens blokiem, kuri ir bijuši rūpīgi pielāgoti viens otram.

20. gadsimta vidū intensīva zinātniskā attīstība, kas bija veltīta dabiskā akmens analoga radīšanai, noveda pie jauna materiāla parādīšanās. Tas izcēlās ar precīziem ģeometriskiem izmēriem, spilgtu faktūru un krāsu dažādību. Ārēji materiāls pilnīgi kopēja dažādu formu dabisko akmeni. Jaunais mākslīgais akmens, kas izgatavots uz cementa bāzes, ir kļuvis par produktu, kas lieliski piemērots ēku dekorēšanai dažādiem mērķiem.

Mākslīgā akmens ražošanas tehnoloģija turpināja uzlaboties. Tādējādi neorganisko krāsvielu pievienošana ļāva ražot jebkuras krāsas un nokrāsas materiālu atbilstoši patērētāju vēlmēm. Apvienojot dažādu toņu akmeni mūrē, jūs varat tam viegli piešķirt papildus apjomu, faktūru un izteiksmīgumu.

Kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties kvalitatīvo dekoratīvo akmeni (ķieģeļflīzes).

Pirms uzsākt ēkas apdari, jums jāuzdod sev jautājums - vai es gribu remontēt fasādi katru gadu?

Ja jūs neesat gatavi katru gadu ieguldīt savus laiku, spēkus un finanses, tad jums jāsaprot, ka kvalitatīva fasāde nevar būt lēta! Attiecīgi šodien ir labāk ieguldīt, nevis katru gadu pārmaksāt par darbu, materiāliem un tam veltīt arī savu laiku. Viens no apšuvuma risinājumiem ir augstas kvalitātes dekoratīvs akmens.

Bet ne visas ķieģeļflīzes, ko mēs redzam veikalu plauktos, ir atbilstošāa kvalitātes. Šeit arī ir nianses, uz kurām vienmēr ir jāpievērš uzmanība. Zemāk ir aprakstītas tas nianses uz kurām Jums ir jāpievērš īpaša uzmanība:

1. Keramzīts - tas nedrīkst būt pievienots augstas kvalitātes materiālam! Keramzīts ir lēts būvmateriāls, to izmanto veidņu aizpildīšanai, kas viegli absorbē mitrumu, bet slikti iztvaikojās. Attiecīgi šādu materiālu nevar izmantot uz fasādes, jo fasāde kļūst mitra un var parādīties pelējumi vai sēnītes. Ja tomēr jūs iegādājāties materiālu, kur sastāvā ir bijis keramzīts, labāk to izmantot iekšējai apdarei, kur nav mitruma ietekmes.

2. Krāsvielas - nav mazsvarīgi, kādas krāsvielas izmanto ražotājs. Daudzas lētas krāsas izbalē uz saules. Vasarā, kad saule nevienu nesaudzē, fasāde ar nekvalitatīvu krāsu laika gaitā kļūs gaišāka, iespējama nevienmērīga izdegšana, kā dēļ jūsu māja zaudēs pievilcību. Tāpēc vienmēr ir jāprecizē, kāda veida pigments tiek pievienots materiāla sastāvam. Vislabākās krāsas ir vācu. Lietus arī nav bīstams, jo arī lietus var nelabvēlīgi ietekmēt krāsvielas - mitrā laikā laikā sliktas kvalitātes krāsvielas var plūst, veidojot smērējumus.

3. Flīžu izkrāsojums – krāsām ir jābūt flīžu masā. Daži ražotāji, ietaupot materiālu, krāso tikai priekšējo flīzes pusi. Pigments, kas ieklāts pa virsu, izskatīsies neestētiski un pēc mazākās šķelšanās var redzēt ka akmens ir mākslīgs. Pirms flīžu iegādes,  paprasiet paskatīties flīzes griezumu, un tikai tad jūs varat pārliecināties, vai ir izkrāsota visa flīze (flīžu masa) vai tikai tās priekšējā daļa.

4. Elementu atkārtojamība - vienmēr jāpievērš uzmanība tam, cik atkārtojamu elementu ir kastē. Ja ražotājs ietaupa uz elastomēra formām, tad visa jūsu virsma, kas tiks pārklāta ar akmeni, sastāvēs no viena vai vairākiem atkārtotiem elementiem - gala rezultāts jūs neiepriecinās, jo siena neizskatīsies dabiski, jo būs ļoti pamanāms, ka dekoratīvais akmens ir tikai emitācija. Apzinīgi ražotāji pievērš lielu uzmanību ne tikai tehniskajām īpašībām, bet arī vizuālajam efektam. Dekoratīvā akmens izgatavošana ir radošs process, un dizainerim, kuri izstrādā formas, ir jāņem vērā, ka dabā praktiski nav līdzīgu elementu un attiecīgi atkārtojamībai nevajadzētu būt vismaz uz 2 m2.

5. Stūra elementi - ja celtniecības procesā ir ārējie stūri, kas arī būs jāpārklāj ar akmeni, labāk ir pievērst uzmanību tikai tiem zīmoliem, kuriem ir stūra elementi. Stūra elements piešķir ēkai pilnīgu, pabeigtu izskatu. Stūra elementu alternatīva ir griezums 45 grādu leņķī. Bet šāda montāža nebūs priecīga, jo vienmērīgam griezumam ir vajadzīgas prasmes, un pašā stūrī būs redzama sprauga, norādot uz to, ka akmens nav dabisks.

6. Dekoratīvā akmens struktūrai nevajadzētu būt porainai, pretējā gadījumā akmens uzsūc mitrumu, līdz ar to kalpošanas laiks samazinās, pēc kaut kāda laika sāks drupināties, ka arī vizuāli nav patīkami novērot nevienmērīgu tekstūru.

7. Tehniskie parametri - pievērsiet uzmanību izturībai, sala izturībai, mitruma absorbcijai - šie 3 parametri norāda uz akmens kalpošanas laiku. Ja akmens drupinas jūsu rokās, labāk ir atteikties no šāda akmens vai izmantot šādu akmeni tikai iekšējai apdarei. Izturība pret salu – uz to norād koeficientu: ja koeficients ir 50 vai mazāk sala ciklu, labāk to neņemt ārējai apdarei. Ūdens absorbcija ir arī svarīgs faktors, pārliecinieties, ka koeficients nepārsniedz 5%.

8. Ķīmisko piemaisījumu klātbūtne kompozīcijā - vienmēr pārbaudiet, kas ir produkta sastāvā, jo daži negodīgi ražotāji, lai samazinātu izmaksas, piemaisa kaitīgas vielas. Vai arī, ja tas ir dabīgs akmens, piemēram, granīts, jums jāpieprasa sertifikāts, kas norāda uz radiācijas klātbūtni.

9. Garantijas par precēm - pirms iegādāties dekoratīvo akmeni, vienmēr ir vērts noskaidrot, kāda veida garantijas ražotājs sniedz un ko tas sedz. Standarta garantija ir 5 gadi. Ja ražotājs ir pārliecināts par savu kvalitāti, tad garantija būs daudz lielāka.

10. Īpaša pārklājuma klātbūtne, lai saglabātu kvalitāti un ūdensnecaurlaidību - ražotāji iesaka dekoratīvo akmeni pārklāt ar speciālu hidrofobu, lai nākotnē būtu mazāk jātērē laiku ēkas tīrīšanai. Ja ražotājam ir arī savs patentētais sastāvs virsmas pārklāšanai, tas nozīmē, ka šāds ražotājs rūpējas par savu reputāciju un nodrošina jūs ar rīku, kas, pirmkārt, novērš izsaļumu paradīšanos (bālganus plankumus - traipus, kas parādās sāļu izdalīšanās dēļ), un, otrkārt, no mitruma - akmeni var mazgāt zem augsta spiediena.

Ievērojot visus iepriekš minētos ieteikumus, jūsu izvēlētais dekoratīvais akmens jūs priecēs daudzus gadus, un, pats galvenais, šādam akmenim nav nepieciešami papildu ieguldījumi. Būvējiet viegli un ar smaidu!

www.whitehills.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies