Kā palīdzēt dzīvniekiem pārciest vasaras karstumu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. jūnijs 2021 10:13
4105

Vasaras karstums ir klāt! Cilvēki var veldzēties vēsā dušā kaut desmit reizes dienā, bet kā palīdzēt pārciest lielo karstuma vilni mūsu mīluļiem?

Apkopjam dažus ieteikumus, kas palīdzēs mājas mīluļiem vasaras karstumā.

Ja dzīvnieks paliek viens mājās karstā laikā, atstāj vairākus trauciņus ar tīru ūdeni. Karstā laikā ēdiens ļoti ātri var sabojāties, tāpēc, ja vien tā nav sausā barība, nevajadzētu atstāt to istabā, lai izvairītos no dzīvnieka saindēšanās.

Ja mājoklī ir telpas ar flīzētām grīdām, nevajadzētu liegt dzīvniekam piekļuvi šīm telpām, jo flīzes ilgāk saglabā vēsumu. Ja flīzētu grīdu nav, mājoklī var izkārtot uz grīdas samitrinātu dvieli, uz kura mājas mīlulis varēs atgulties un atsveldzēties.

Karstā laikā ieteicams dzīvnieku ar garu vilnu biežāk ķemmēt. Pavilnas izķemmēšana kaut nedaudz atvieglos lielā karstuma pārciešanu.

Mājas mīluļu bieža mazgāšana nenāks tiem par labu. Lielajā karstumā ieteicams dzīvniekam nedaudz samitrināt ar vēsu ūdeni ķepas, purniņu un galvas daļu starp ausīm. Ik pa brīdim var mājas mīluli apslaucīt ar mitru dvielu vai apsmidzināt no pulverizatora ar vēsu ūdeni.

Nevajadzētu dot dzīvniekam dzert aukstu ūdeni – tam ir jābūt vēsam, bet ne ledainam, citādi riskē ar mājas mīluļa saslimšanu un pat nāvi.

Āra pastaigas ieteicams veikt agri no rīta vai vakarā, kad ir pārgājis lielais karstuma vilnis. Pastaigu maršrutu ieteicams izvēlēties ēnainu. Pozitīvi, ja pastaigas maršrutā būs kāda ūdenstilpne vai strūklaka.

Nekādā gadījumā karstā laikā neatstāj dzīvnieku mašīnas salonā. Uzturēšanās uzkarsušā automašīnas salonā var kļūt par mocībām un novest pie dzīvnieka nāves.

Dažas pazīmes, kas ļaus saprast, ka Tavs mīlulis cieš no karstuma:

  • Pasīva un nīkulīga uzvedība
  • Smaga elpošana
  • Pastiprināta siekalu izdalīšanās
  • Miglains skatiens
  • Sauss un karsts deguns
  • Šķidra vēdera izeja, vemšana un krampji.

Dzīvnieka pārkaršanas simptomu gadījumā, tas ir jāpārvieto ēnainā un vēsā vietā, jānoņem uzpurnis un kakla siksna, lai atvieglotu elpošanu. Dzīvnieku vajadzētu ietīt mitrā drānā, lai atvēsinātu – svarīgi, lai drāna nebūtu pārāk auksta, bet tikai nedaudz vēsa – lai izvairītos no straujas ķermeņa atdzesēšanas, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.

Ja dzīvniekam ir karstuma dūriens, nevajadzētu dot pārāk aukstu ūdeni – nedaudz samitrini purniņu ar vēsu ūdeni un dod dzert remdenu ūdeni. Kontrolē, lai dzīvnieks dzer nelieliem malkiem. Viegli glāsti mīluli – tas palīdzēs normalizēt asins cirkulāciju.

Būsim atbildīgas un uzmanīgas! Atcerēsimies, ka mūsu mazie mīluļi nespēj ar vārdiem pasūdzēties par sliktu pašsajūtu.

Mīlēsim un rūpēsimies par tiem, ko esam pieradinājušas!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies