Kā izvēlēties ziemas riepas Tavam auto?

dolo_acca21
dolo_acca21 17. novembris 2017 16:03
1311

Auto noma Ambercar aicina domāt ne tikai par savu, bet arī apkārtējo drošību, laicīgi nodrošinot auto ar ziemas riepām! Tā kā līdz šim laikapstākļi Latvijā ir bijuši visnotaļ mainīgi, pat pārsteidzot mūs ar gana bagātīgu sniega kārtu kādā novembra rītā, gribētos ticēt, ka šoferīši savus spēkratus jau ir aprīkojuši ar ziemas riepām. Tiem pārgalvīgajiem, kas to vēl nav izdarījuši, atgādinām, ka ziemas riepas ir obligātas līdz ar 1. decembri. Šis ir pēdējais laiks, lai to izdarītu. Taču piedāvājums riepu pasaulē ir tik plašs… Kā izvēlēties savai automašīnai ziemas riepas?

Ambercar auto noma iesaka izvērtēt vairākas nianses. Vispirms jau katram autovadītājam ir jāizvērtē tas, ar kādiem apstākļiem visbiežāk gaidāmajā ziemas sezonā nāksies saskarties. Ja tie būs tikai pilsētas ceļi vai šosejas, kas lielākoties ir notīrītas no biezas sniega segas, tad var apdomāt par vissezonas jeb M+S riepu iegādi. Šīs riepas ir no vidēji mīkstas gumijas, padarot tās īpaši piemērotas braukšanai pa asfaltu arī tad, ja to neklāj pamatīga sniega kārta.

Taču gadījumā, ja ar automašīnu lielākoties tiks braukts pa slikti tīrītiem un apledojušiem ceļiem, ir jāizvēlas mīkstāka gumijas sastāva riepas, tās var būt gan ar radzēm, gan bez. Radžotas riepas būs lieliski piemērotas ledum un biezai sniega kārtai. Šīs riepas būs droša izvēle kārtīgos ziemas apstākļos, taču tad, ja kārtīga sniega deva mums ies secen, ir jāatceras, ka šoferim ar radžotajām riepām uz asfalta ir jākļūst uzmanīgam, jo tās var ietekmēt automašīnas vadāmību, kā arī jārēķinās ar to, ka auto šķitīs skaļāks, radzēm pieskaroties asfaltam. Savukārt mīkstākas riepas bez radzēm būs ar smalkāku protektoru, kas ir visnotaļ labs radžu aizstājējs. Protams, radžotas riepas ir nepārspējamas uz ledus un dziļā sniegā, taču šāda veida riepas ir diezgan labs konkurents.

Tāpat riepas atšķiras pēc to cenas un kvalitātes. Skatoties no šī aspekta, ir svarīgi nonākt pie kompromisa un apzināt to, kas pašam auto īpašniekam ir svarīgāks. Arī riepu bizness ir tieši tāds pats bizness kā jebkurai citai precei vai pakalpojumam. Var skriet pēc brendiem, kas sevi jau ir pierādījuši, piemēram, Goodyear, Pirelli vai Michelin, vai var izmēģināt to, ko piedāvā kāds ne tik bieži dzirdēts zīmols.

Galvenais ir riepu maiņu neatstāt uz pēdējo brīdi, kā arī atcerēties, ka braukšana ziemā un ar ziemas riepām nav tāda pati, kā vasarā!

 

Drošu ceļu novēlot,
Ambercar auto noma

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies