Kā izvēlēties piemērotāko monitoru darbam, izklaidei un mācībām

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. augusts 2016 12:56
987

Informācijas tehnoloģiju speciālists, eSporta profesionālis un skolotājs, Samsung pamudināti, atklāj savu pieredzi, kā atrast vislabāko monitoru darbam, izklaidei un arī gaidāmajam mācību gadam. Par spīti atšķirīgajām prasībām monitora izvēlē, viņi visi ir vienisprātis, ka tas ir neatsverams produktivitātes rīks – pat sīkākā nianse var būtiski ietekmēt gan darba rezultātus, gan izklaides pieredzi.

Darbam – pārredzams displejs un regulēšanas iespējas

Informācijas tehnoloģiju speciālists Jānis Ikaunieks, kurš ikdienā konsultē vairākus uzņēmumus jaunas aparatūras iegādē, izvēloties monitoru darbam, iesaka izvērtēt trīs tā tehniskos parametrus – izšķirtspēju, ekrāna augstuma regulēšanas un stiprināšanas iespējas. “Ekrānam jābūt vismaz Full HD kvalitātē. Viens no tādiem ir Samsung CF591 ieliektais monitors, kurš 27 collās ļaus baudīt kvalitatīvu un asu attēlu,” stāsta Jānis un piebilst, ka ieliekta monitora lielākais pluss ir tā piemērotība mūsu dabiskajam redzes laukam, jo tā malas un centrs atrodas vienmērīgā attālumā no acīm.

No darba ergonomikas viedokļa jāņem vērā iespējamība regulēt ekrāna augstumu un izliekumu. Savukārt netradicionālāku darbavietu iekārtošanā labs risinājums ir monitori, kurus ar īpašiem stiprinājumiem var pielikt pie sienas. 

Datorspēlēm – ātra datu caurlaidība un neliels reakcijas laiks

Datorspēļu profesionāļi nekļūdīsies, sakot, ka piemērots monitors var palielināt iespēju uzvarēt virtuālo pretinieku. Spēļošanai labāks būs lielāks ekrāns, jo ļaus labāk pārvaldīt spēles gaitu. Arī acīm nebūs papildu piepūle, ja ekrāns būs ērti pārskatāms. Lai izbaudītu jaunāko spēļu grafikas šedevrus, svarīgi, lai ekrānam ir arī augsta izšķirtspēja un neliels reakcijas laiks.

Latvijas eSporta federācijas pārstāvis Roberts Petkevičs atzīmē, ka līdz ar straujo videospēļu attīstību, pieaug arī spēlētāju prasības. “Mans nosacījums numur viens ir ātra datu caurlaidība no HDMI un DisplayPort kabeļu pieslēgvietām uz datoru, un, lai ierīcei ir minimāls reakcijas laiks – apvienojumā tas sniedz iespēju skatīt pat ātrākās kustības ar minimālu attēla izplūšanu, raustīšanos un dublēšanos,” konsultē speciālists. Viņš arī atzīst, ka par ieliektajiem ekrāniem līdz šim bija dzirdējis televizoru kontekstā, tāpēc patīkamu pārsteigumu sagādāja ziņas par tāda paša tipa monitoru.

Mācībām – regulējams un krāsām bagāts ekrāns

Mirkli pirms mācību gada sākuma līdz ar burtnīcu, skolas somas un rakstāmpiederumu iegādi nedrīkst aizmirst arī par atbilstoša monitora nepieciešamību. Informātikas stundas, programmēšanas pamati, digitālie mācību materiāli, elektroniskās dienasgrāmatas apliecina, ka efektīvs mācību process bez piemērotām tehnoloģijām nav iedomājams. Projekta “Samsung Skola nākotnei” programmas absolvents un Tukuma Raiņa ģimnāzijas fizikas skolotājs Valdis Zuters no savas pieredzes atzīst, ka visērtākais būs liela izmēra ekrāns, kas ērti ļauj darboties ar diviem blakus atvērtiem dokumentiem.

“Svarīgs aspekts ir arī displeja krāsu bagātība, kas ļauj ne tikai pilnvērtīgāk izmantot kvalitatīvi izstrādātus materiālus, bet arī radīt tos pašam. Piemēram, skolēni ļoti bieži veido dažādas infografikas vai animācijas,” stāsta skolotājs un piebilst, ka priekšroku dod monitoriem ar LED apgaismojumu. Pirmkārt, to darbspējas ir ilgmūžīgākas, otrkārt, tā diodes izgaismošanas kvalitāte ir augstāka, tāpēc tiek nodrošināts plašāks krāsu spektrs.

Radošs mācību process dažkārt ievieš izmaiņas darba vietas izkārtojumā, tāpēc V.Zuters ļoti novērtē un citiem iesaka izpētīt, vai noskatīto monitoru iespējams regulēt. Tādā veidā to būs ērti pielāgot gan dažāda vecuma skolēnu, gan vecāku darba vietām.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies