Jauns vaļasprieks

Iveta - tereeze
Iveta - tereeze 23. marts 2017 14:09
1970

Man patīk dažnedažādi rokdarbiņi, kopš bērnības esmu tamborējusi, adījusi un šuvusi lellēm kleitas. Vēlāk sāku čubināties ar kvilinga tehniku, šajā tehnikā tapa ziedi, glezniņas, svešturīši un citi brīnumi, kas tika dāvināti kolēģiem un tuviniekiem. Visi ļoti slavēja un brīnījās, par manu pacietību, bet kopš dēliņa piedzimšanas vairāk nepietiek laika  šādiem brīnumdarbiem. Un viss laiks tika veltīts dēliņam un ja kādam rokdarbam, pievērsos, tad tā bija zeķīšu, cepurīšu adīšana mazajam ķiparam.

Vienu dienu Youtobē atradu dažnedažādas idejas un pamācības par  3D origami.  Origami ir dekoratīvi lietišķās mākslas veids, kurā no papīra tiek izveidotas visas iespējamās figūriņas. Tā ir sena papīra locīšanas māksla. Darbiņi izskatījās tik skaisti, ka arī es nolēmu pamēģināt. Sākumā tika noskatīti vairāki video, kā šie brīnumainie darbi top, tad meklēju kā izveidot šos trīsstūrīšus.

Sākt locīti nav sarežģīti, tam pietiek ar krāsaino papīru. Cilvēkam jāpiemīt precizitātei un pacietībai. Ar origami tāpat kā kvilingu var izveidot dāvaniņas, kā arī radīt dekoratīvus elementus. Tā ir aizraujoša nodarbe. Vienīgais mīnuss (ja tā var teikt),  līdz rezultātam (gatavam produktam) ilgs ceļš ejams. Pirmais darbiņš man prasīja vairākas dienas, jo bija nepieciešami gandrīz 300 gabaliņi, bet pati salikšana aizņem vien pāris minūtes (atkarīgs no sarežģītības pakāpes).  Izrādās vienā minūtē es varu salocīt knapi trīs trīsstūrīšus. Pagaidām mana brīvā laikā ir pieticis tikai diviem darbiņiem. Bet vēlētos pamēģināt vēl kādus sarežģītākus un lielākus darbiņus izveidot.

20170323140903-77094.jpg

20170323140916-23961.jpg

Čaklo rociņu konkurss

20170319094751-96374.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ofelija 24. marts 2017 13:12 margrieta

Sapratu,ka taa tev ir meditaacija un tas ir loti labi savaa zinaa.Man arii visi mani rokdarbi ir mediteesanas process.
Peedeeja laikaa esmu sapratusi,ka man loti patiik radiit lietas,kuras ir praktiskas.
Es buutu prieciiga,ja man buutu lielaaks talants uz to ,ko daru-meeginu radiit jaunas tehnikas adiisanas procesaa,izsuusanaa,arii gleznosanaa,bet ne vienmeer sanaak!
Tevii ir loti liela precizitaate,pacietiiba!Domaaju ,ka tu noteikti izaugsi savaa radosaa darbaa.Redzu tevi kaa labu rokdarbnieci,ja runaa par adiisanu,izsuusanu!

Iveta - tereeze 24. marts 2017 11:54 ofelija

Es apbrīnoju cilvēkus, kuriem ir talants savas emocijas uzlikt uz papīra, gleznas veidolā. Esmu mēģinājusi zīmēt, gleznot, bet man diezko nesanāk un tāpēc es meklēju citus veidus, kā izpausties. Man arī gribās radīt ko skaistu. Šī knibināšanās ar papīrīšiem man ir kā meditācijas process, kurā atpūšos no ikdienas stresiem un pienākumiem un gūstu gandarījumu, kad sanācis skaists un košs darbiņš.

Iveta - tereeze 23. marts 2017 20:48 ofelija

Katram savs

ofelija 23. marts 2017 15:48

Es loti atvainojos,ja aizskaru tevi,bet es nespeeju iedomaaties ko saadu (kaa dekoru )sava maajaa!
Katram sava gaume protams,bet es gribu buut atklaata!Citam varbuut riebtos manas gleznotaas ellas gleznas!

Iveta - tereeze 23. marts 2017 15:09

Man tas ir brīvā laika aizpildīšanas veids. Oliņa jau ir aizceļojusi pie kolēģītes, kurai bija jubileja un viņa ļoti to novērtēja. Šos darbiņus var izmantot kā dāvaniņu, kā dekoru. Šajā tehnikā var izveidot rotu lādītes, vāzītes, kurās var likt ziedus tādā pašā tehnikā veidotus vai sausos ziedus. Šajā tehnikā var veidot rotājumus Ziemassvētkiem, lieldienām utt.

Ciao 23. marts 2017 14:47

Un kur pēc tam šos darbiņus izmanto? Jeb kāds ir pielietojums?

Aggie 23. marts 2017 14:34

oi, apbrínoju, tāda pacietība nepieciešama...

Linduchy 23. marts 2017 14:17

Oho, forši un interesanti :) (Y)
Mums ar vīru bija plāns Ziemassvētku brīvdienās izveidot 3d ziemeļbriedi no kartona. Cītīgi griezām detaļas, bet līdz salikšanai nedaudz pietrūka gan laika, gan pacietības. Tā nu tas ziemeļbriedis mums pagaidām gaida labākus laikus :D