Jau 12 Drogas veikalos var nodot pārstrādei plastmasas iepakojumus

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2021. gada 21. jūlijs, 13:37:38
Jau 12 Drogas veikalos var nodot pārstrādei plastmasas iepakojumus

Paplašinot projektu “Šķirot ir dabiski!”, no šodienas, 20. jūlija, jau 12 Drogas veikalos ir pieejami plastmasas šķirošanas konteineri, kuros ikviens aicināts nodot pārstrādei jebkura zīmola un marķējuma skaistumkopšanas produktu plastmasas iepakojumus. Iespēja šķirot plastmasu, ko Drogas savos veikalos nodrošina sadarbībā ar Garnier un Latvijas Zaļo punktu, ir gan Rīgā, gan Liepājā.

Līdz šim šķirošanas tvertnes bija pieejamas trijos Drogas veikalos (t/c Alfa, t/c Akropole, t/c Origo), taču, ņemot vērā iedzīvotāju atsauksmes un daudzos ierosinājumus izvietot tās arī citās Rīgas apkaimēs, kā arī ārpus galvaspilsētas, tvertnes turpmāk būs pieejamas 11 Rīgas veikalos un vienā Liepājas veikalā:

Tvertnēs iedzīvotāji aicināti nodot pārstrādei jebkura zīmola ķermeņa kopšanas, sejas kopšanas un matu kopšanas produktu plastmasas iepakojumus neatkarīgi no plastmasas marķējuma. Pirms iepakojumu nodošanas ir svarīgi pārliecināties, ka tie ir tukši un tīri. Nepieciešamības gadījumā iepakojumi jāizskalo, lai atbrīvotos no produktu pārpalikumiem, kas atvieglos tālāko pārstrādes procesu. 

“Īpašs prieks, ka projekts “Šķirot ir dabiski!” iziet ārpus Rīgas robežām un arī Liepājā tagad būs par vienu plastmasas šķirošanas vietu vairāk. Tā kā plastmasas iepakojumu mūžs ir īss un tie ļoti ātri kļūst par atkritumiem, Drogas kopā ar Garnier un Latvijas Zaļo punktu ir vienojušies kopīgam mērķim samazināt plastmasas atkritumu daudzumu – gan izglītojot sabiedrību, gan nodrošinot iespēju šķirot, gan ieviešot sortimentā arvien vairāk produktu pārstrādājamos un no pārstrādātas plastmasas ražotos iepakojumos. Paldies mūsu klientiem, kuri reizē ar veikala apmeklējumu izdara labu apkārtējai videi, atnesot iepakojumus pārstrādei,” saka AS Drogas mārketinga un sabiedrisko attiecību direktore Ilze Kirstuka-Ščeglova. 

 

Veikalos Drogas savāktie plastmasas iepakojumi tiks nodoti Eco Baltia grupas polimēru materiālu pārstrādes uzņēmumam Nordic Plast, kur tie tiks pārstrādāti otrreizējās izejvielās, kas tālāk tiks izmantotas jaunu produktu ražošanā.  

Par AS Drogas

AS Drogas ir lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls skaistumkopšanas, veselības, higiēnas un sadzīves preču segmentā Latvijā un Lietuvā ar 148 veikaliem. Latvijā Drogas ir pārstāvēts visplašāk – klientiem pieejami 95 veikali, Lietuvā atvērti 53 veikali Drogas. AS Drogas Latvijā un Lietuvā kopumā nodarbina vairāk nekā 1 300 darbiniekus. No 2004. gada AS Drogas ir mazumtirdzniecības grupas A.S. Watson Group uzņēmums. 

Par A.S. Watson Group

Dibināta 1841. gadā, A.S. Watson Group ir lielākais starptautiskais mazumtirgotājs veselības un skaistumkopšanas preču segmentā ar vairāk nekā 16 000 veikaliem 27 valstīs Āzijā un Eiropā. Katru gadu 5.3 miljardi pircēju un lojalitātes programmu dalībnieku iepērkas grupas 12 mazumtirdzniecības zīmolos gan klātienē veikalos, gan interneta veikalos. A.S. Watson Group nodarbina vairāk nekā 140 000 darbinieku visā pasaulē. 

A.S. Watson Group ir starptautiski zināmā un multinacionālā konglomerāta CK Hutchison Holdings Limited sastāvā, kura darbības sfēras ir ostas un ar to saistītie pakalpojumi, mazumtirdzniecība, infrastruktūra, enerģija un telekomunikācijas vairāk nekā 50 valstīs.

Apmeklējiet www.aswatson.com, lai iegūtu padziļinātu informāciju par A.S. Watson Group un tās zīmoliem. Tāpat saziņa iespējama digitālajos kanālos (interneta veikalos, sociālajos tīklos, mobilajās lietotnēs u.c.); sīkāka informācija http://www.aswatson.com/our-customers/digitalasw/ 

Par Garnier

Garnier ir globāls skaistumkopšanas zīmols, kas pieejams visiem, un tā mērķis ir kļūt par pirmo patiesi ilgtspējīgo, dabisko zīmolu tirgū. Jau kopš 1904. gada Garnier piedāvā efektīvus, novatoriskus skaistumkopšanas produktus, kurus iedvesmojusi un bagātinājusi daba. 2020. gadā Garnier paziņoja par Green Beauty iniciatīvu, proti, par vispusīgu, visaptverošu pieeju ilgtspējas nodrošināšanai, kas ietekmē ikvienu Garnier vērtības ķēdes posmu un ievērojami samazina zīmola ietekmi uz vidi. 

Par Latvijas Zaļo punktu

Latvijas Zaļais punkts ir pirmā un lielākā ražotāju atbildības organizācija Latvijā, kura rūpējas par izlietotā iepakojuma un videi kaitīgo preču šķirošanas, savākšanas un pārstrādes sistēmu izveidi visā Latvijas teritorijā. Latvijas Zaļā punkta vīzija ir veidot Latviju kā valsti bez atkritumiem, kurā  viss tiek sašķirots, pārstrādāts un visam tiek atrasta vērtība.