Izvēlīgā, bet patiesi skaistā KALATEJA

nosiguldas
nosiguldas 26. februāris 2014 17:44
3351

Šoreiz par augu, kuru apkopei nepieciešama informācijai, kādai manai sekotājai, piebildīšu, ka es pati arī laiku pa laikam kādu šīs sugas brāli audzēju, bet pārmērīgi siltas jūtas neizjūtu. Man patīk ziedoši augi, te ir vairāk dekoratīvas lapas, un nepieciešama plaša telpa, pretējā gadījumā augs pazūd un nav redzams viņa skaistums, visā tā krāšņumā.

 20140226174048-50471.jpg

http://iplants.ru/calathea.htm

Dekoratīvo lapu auga Kalatejas (calathea)  dzimtene ir tropu lietus meži.

Izcelsme: tropiskā Amerika

Klimats. Kalatejām patīk tropu apstākļi – silta telpa un mitrs gaiss un viegli noēnota vieta (pēc pieredzes – Calathea triostar labi aug arī pie saulaina A puses loga). Ziemā temperatūru nevajadzētu samazināt zemāk par 18-20°С. Nepatīk straujas temperatūras svārstības. Trūkstot gaismai, lapas zaudē krāsainību.

Bet par visu sīkāk varēsiet lasīt http://darznieksiesacejs.blogspot.com 
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 27. februāris 2014 09:35

vai tik tev nav marantas, ja ir pārziemojis un tev ir 1. variants, piesakos stādiņam. Zaļais pārziemoja, bet brūnais nē.:)

VesmaSk 26. februāris 2014 19:20

Mana puķe dikti līdzīga attēlā redzamajai, bet manai tieši otrādi - ja izlieku uz gaišā dienvidu puses loga, kur vairāk saules, tā lapas paliek nekādas - blāvas un necilas, manai patīk tieši ēnā - uzreiz košas lapas.