Izvēlies rudbekijas

ilzel
ilzel 26. maijs 2010 07:00
2413

Varbūt izvēlēsies šogad iestādīt rudbekijas? Tās patiesi nav prasīgas un kaprīzas vasaras puķes, bet savas ziedēšanas laikā ļoti skaistas. 

 

 

Rudbekijas sēj martā, bet ārā stāda pēc salnām. Stādu pirkšanas laikā tās vēl nezied, tāpēc daudzi nepērk kaķi maisā, bet zinātāji nepaies garām šīm skaistajām puķēm.

 

Ir gan zemas (20-50 cm), gan augstas (50-90cm), gan ļoti augstas, līdz 2 metriem, kuru ziedi domāti arī griešana, ne tikai smukumam dobē.

 

Rudbekijas nāk no Amerikas, kur tās savu meln-brūno viducīšu dēļ ir iesauktas par Melnacainajām Sūzenām.

 

 

Ziedi sastopami no dzeltenajiem, oranžajiem toņiem, līdz sarkanbrūnajiem. Koši, dzīvespriecīgi un vienkārši.

 

Lai ziedētu līdz vēlam rudenim, noteikti jāatceras vecos ziedus izgriezt, lai augs nepatērē enerģiju sēklu ražošanai.

 

 

Stādīšanai izvēlēties vajadzētu saulainu, vai vismaz daļēji ēnainu vietu, un pietiekami mitru augsni. Noteikti jāatceras par laistīšanu ilgstošu sausumu periodā, savādāk - ļauj lai tik aug! Un priecē acis ar to skaistumu. 

 

foto: easytogrowbulbs.com, martinseebergardendesign.co.uk

 

Kādas vasaras puķes Tu esi izvēlējusies šogad?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
inny 26. maijs 2010 08:54

Manās dzimtajās mājās ir skaistumdārzs ir lielu skaitu dažādu puķu - tagad, SK lasot, sapratu, ka pāris šķirnes jau pazīstu :) Vecmamma kādreiz ar vectēvu samaksāja dārza dizainerei, lai izveido puķu dārzu, skujeņu apstādījumus un lapeni ar maķslīgo dīķīti ar strūklaku. Tur ir paradīze! Es nevaru jau sagaidīt, kad atkal došos turp, tas ir pasakaini! Varu no rītiem ilgi, ilgi viena sēdēt, lūkoties ar vectēvu stādītajās ūdensrozēs un klausīties ūdens skaņās. Īsta meditācija, veiksmīgu dienu uzsākot :)
Bet mums ar vecmammu topā ir petūnijas, jo tās var uzkārt, kur tik grib! Tā kā laukos daudz vietas tam, tad visur ir dažādas petūnijas, šogad arī tika sapirktas nokarenās dekoratīvās zemenes. Eh, nu esam mēs - sievietes - estētiķes! :)