Ir laiks modināt Kannas

nosiguldas
nosiguldas 25. marts 2014 13:55
5276

 Ko darīt ar kannām? Man šī tēma bija interesanti arī pašai, jo , ja godīgi, tās nav manas mīļākās puķes, jo zied reti, vairāk ir tikai dekoratīvas lapas.

Savvaļā kannas aug Amerikas tropu un subtropu apgabalu purvos un ne tikai. Cieti saturošo sakneņu dēļ dienvidos tā ir izplatīta lauksaimniecības kultūra. Savukārt kannu enerģiskā augšana un noturība pret kaitīgām vielām tiek izmantota ekoloģisku problēmu risināšanā – līdzīgi kā mūsu platuma grādos izmanto niedres. Pārtikai tiek izmantota C.indica ‘Edulis’. Andu kalnos saknes vāc sešus mēnešus pēc stādīšanas. Ražība vidēji 50 tonnu no hektāra. Arī Vjetnamas un Dienvidķīnas pārtikas rūpniecībā plaši izmanto cieti, ko satur kannu saknes.
Kannu krāšņums un puse no vērtības ir to varenajās lapās, jo ziedi, kaut arī neparasti un spilgtajās krāsās niansēti, samērojot ar lapām, šķiet necili un daudzām šķirnēm pilnībā uzzied tikai ļoti siltās vasarās. Tieši kā manā gadījumā. Izņēmums ir šķirņu grupa ‘President’ – šīm kannām ir ļoti skaisti un gladiolām līdzīgi ziedi. 
 Bet bez ierastās audzināšanas kannas var audzēt arī ūdenī, tas bija kas jauns un man nezināms. Bet sīkāk lasiet manā blogā. 
 
20140325135444-89657.jpg
 
http://darznieksiesacejs.blogspot.com/
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 25. marts 2014 17:10

A es padomāju, ka nosakums ir pārnestā nozīme, ka tuvojas pavasaris un laiks ņemt ārā kannas, lai laistītu stādus :D

nosiguldas 25. marts 2014 15:49

ES ARĪ:)

Noelle 25. marts 2014 15:04

Nekad neesmu sapratusi, kādēļ šīs puķes sauc par kannām? :)