Ieskats manā augu pasaulē

nosiguldas
nosiguldas 13. jūlijs 2012 11:00
1239

Jau no agras bērnības vienmēr ar sajūsmu gaidīju, kad pie krustmātes uzziedēs kaktus un protams, kad sāku dzīvot pastāvīgi, mani pirmie mājas iemītnieki bija kaķis un istabas augi.

Ar daudziem no vieņiem man saistās jaukas atmiņas un arī kuriozi gadījumi. Ar tiem arī šodien padalīšos.

Šo augu sauc PAHISTAHIS, viņš ir maziņš un tapēc vēl nezied, bet, kad uzziedēs ir ko redzēt.

Pirmo reiz šo augu ieraudzīju kādā čiekurkalna mājas logā, es bieži braucu garām, sai mājai un katru reizi ar sajūsmu skatījos uz šo augu. Kādā vakarā, kad vīrs mani veda mājās no darba, palūdzu viņam apturēt mašīnu un devos ciemos pie manas sapņu puķes īpašnieces. Piezvanīju un ar bailēm gaidīju, kas atvērs un ko teiks.

Durvīs stāvēja kundzīte gados un kad minstinoties un raustot valodu, pajautāju par stādiņu, viņa sāka smaidīt un teica, ka pat nojaušot par kuru puķi es runājot, tā kā uz palodzes augu bija daudz. Viņa mani ieaicināja istabā un iznesa podiņu ar stādiņum kas jau ziedēja. JŪS NEVARAT IEDOMĀTIES KAS TĀ BIJA PAR LAIMI.

Bieži manā mājā nonāk augi, ko mani paziņas atdod, parasti tas skan tā, ja tu viņu neņemsi es metīšu lauk.a un tā laiku pa laikam manai kolekcijai pievieniejos vēl kāds negaidīts viesis.

Protams arī man ir 'mīļāki augi un ne tik mīļi, es cenšos ar tiem dalīties, un tas jau daudzas reizes ir attaisnojis sevi. Kad augs aiziet bojā, es varu stādiņu palūgt kādam, kad pirms tam esmu tādu uzdāvinājusi. Vai atceraties pavasarī es meklēju vairākus augus, kas pa ziemu bija aizgājuši bojā, nu lūk arī viņi.

Ginura

ļoti dekoratīs augs, ziediņi kā mazas pienenītes, tikai neiesaku tās smaržot vislabāk ziediņus vienkārši izkniebt.

Eshinantus

Kāda no meitenēm nosauca šo augu par Monna Liza, es varu tikai piekrist, vienreizēji skaists augs.

Šo augu sauc par Justīniju, pie manis tas nonāca no pansionāta, kur tas gāja bojā.

Ir runa par šo augu bildītes apakšā un, lūk, arī ziediņš, vai nav skaisti?!

Mani vieni no mīļākiem augiem ir uzumbāras vijolītes, tās manā mājā ir no pirmsākumiem, pirmās man kaķis vienkārši apēda un tad es izlasīju, ka vijolīšu dzimtenē, to lapiņas izmanto salātos.

Man labi aug un ļoti patīk Streptokarpusi, rozā dalu un dāvinu draugiem, bet pati šogad dāvanā saņēmu zilu.

Kāds man ļoti tuvs augs ir Pahistahis, jeb istabas kļava, manā mājā tās ir dzeltenā, baltā sarkanā un oranžā krāsā, ziedēs gan nedaudz vēlāk, bet kad sāk ziedēt priecē visus, kas to redz.

Nobeigumam, tas večuks ir mans bērnības kaktus, viņam ir noteikti viarāk kā 45, saimniece nu jau kādu laiku ir citā saulē, bet večuks dzīvo pie manis, zied gan retāk kā manā bērnībā, bet vienalga mīļs un vienmēr atsauc atmiņā jaukus mirkļus.

Augi ir kā cilvēki, viņi jūt līdz savam saimniekam, kad viss ir labi augi zied, kad pati slikti jūtos arī augi izskatās slikti. Kādā reizē aizbraucu komandējumā un kad atgriezos pēc nedēļas, man viena no puķēm bija nonīkusi, kad jautāju cilvēkam kuru atstāju pieskatīt, viņa teice, ka visu darīja kā liku.

Mans sapnis ir ziemas dārzs un es zinu, ka kādreiz man tas būs. Galu galā ja ir sapnis, tas agri vai vēlu piepildās, galvenais ticēt.

Manus istabas augus vari apskatīt arī fotoblogā! 

{fotoblog:2579}

Pastāsti arī Tu par saviem istabas augiem un piedalies konkursā>>

Balva

Skaistāko bilžu un interesantākā stāsta autorei šoreiz tiks divas dāvanas vienā!

Zvaigzne ABC izdotā grāmata „Ziedu valoda. Vārdnīca”

Kad vārdi šķiet par skaļu, nopērc vijolīšu pušķīti vai dāvini vienu anemoni. Tavs acu skats un zieds Tavās rokās pateiks, ko gribēji sacīt.
Sen zināmā, bet mūsdienās piemirstā ziedu valoda – spēle, kas ikdienai piešķir mazliet rotaļīguma, krāsas un smaržas...
Protams, gluži tāpat kā sapņu tulkojumi, arī ziedu zīmju skaidrojums palaikam mēdz būt diametrāli pretējs. Taču ikvienam ir iespēja izvēlēties sev tobrīd piemērotāko. 
Pasaki to ar ziediem! – tā skan floristu asociācijas devīze un grāmatas veidotāju aicinājums.

Vairāk par grāmatu uzzināsi šeit>>

kā arī

Izdevniecības Zvaigzne ABC grāmata „Zelta mājas grāmata jeb Zinātnības magazīne”.

Grāmata ir pārsteidzoši aizraujoša lasāmviela – no mūsdienu viedokļa brīžam smieklīgi aizkustinoša, brīžam šokējoša ar savu atklātību, jo lietas, kuras mēs noklusējam vai par kurām dodam mājienus, grāmatā tiek sauktas īstajos vārdos.
Šis izdevums ir tautas paražu un tradīciju mantojums, un tas ieinteresēs lasītāju arī kā vēsturiska liecība par dažādām norisēm, darbiem un saimniekošanas metodēm Latvijā. Viens otrs padoms ir ļoti zaļš un var būt arī praktiski noderīgs, jo, “ka arī citi, labāki līdzekļi tiks atrasti, tad tomēr šie nezaudēs savu spēcību”.

Grāmata sagatavota publicēšanai pēc 1877. gada izdevuma, un tajā pārsvarā saglabātas tālaika spilgtās un spriganās valodas un stila īpatnības.

Vairāk par šo grāmatu uzzini šeit>> 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nosiguldas 13. jūlijs 2012 12:52

paldies, vieta ir ,nav vēl tikai līdzekļu, bet gan jau arī tas sakārtosies, zinu pat kā izskatīsies, monsteru paredzēts, laist no otrā stāva, gar logu un sienu uz pirmo stāvu, kur būs izeja uz gaļamistabu un nelielu slēgto lodžiju.

sandrulish 13. jūlijs 2012 12:50

Paldies par ieskatu Tavā augu pasaulē! (Y)

astronija 13. jūlijs 2012 12:33

No sirds novēlu,lai Tavs skaistais sapnis par Ziemas dārzu piepildās! Un tā noteikti būs! (F) (L)

nosiguldas 13. jūlijs 2012 12:23

varu padalīties ar stādiņu :)

nosiguldas 13. jūlijs 2012 12:23

nē Ambera, šo augu es labi pazīstu tā kā nosaukums viņam ir eshinantus, ja ievadīsi nosaukumu googlē, varēsi pārliecināties ( skat. attēlus), neatkarīgi no nosaukuma, tavs skan skaistāk un cēlāk. :)

ambera 13. jūlijs 2012 12:11

Skaisti istabas augi . Tik es to nosaukumu puķei neizdomāju:D Tāds nosaukums bija veikalā uz puķes poda. Vai tavai Mona Lisai ziediņi tādi samtaini un pūkaini? Manai gludi , bet tādi paši lapas arī;) Varbūt vēl citi paveidi ir?

Sieviešuklubs.lv 13. jūlijs 2012 11:09

Justīnijai ir ļoti skaisti ziedi! :) Protams, brīnišķīgas ir arī vijolītes.