Iemesli, kāpēc adoptēt dzīvnieku no patversmes

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. jūnijs 2020 17:12
239

Foto: www.pixabay.com

Sociālie tīkli ir pārpildīti ar jaukām šķirnes dzīvnieku bildēm un sludinājumiem par iespēju tos iegādāties. Tomēr ir vērts aizdomāties, varbūt labāk paredzēto naudas summu iztērēt kaut kam citam, bet dzīvnieku adoptēt no patversmes, dāvājot tam otru iespēju, mīlestību un mājas siltumu.

Kāpēc adoptēt dzīvnieku no patversmes

Dzīvnieku patversmes ir pārpildītas ar liela un maza izmēra suņiem un kaķiem visdažādākajās krāsās. Tikmēr šķirnes suņu un kaķu audzētāji turpina savu biznesu. Nereti gadās, ka šiem "uzņēmējiem" it nemaz nerūp dzīvnieku veselības stāvoklis, jo galvenais ir tiem likt pāroties un laist dzīvē jaunus kaķēnus un kucēnus peļņas nolūkā. Cietsirdīga izturēšanās, piespiedu pārošanās un dažādas medicīniska rakstura manipulācijas diemžēl ir regulāra prakse daudziem dzīvnieku pavairotājiem un tirgotājiem. 

Pērkot dzīvnieku no audzētājiem, tu liedz iespēju patversmes dzīvniekiem atrast mājas un mīlošus saimniekus. Nav noslēpums, ka daudzi dzīvnieki tiek eitanizēti, jo visiem vietas patversmēs nepietiek, tomēr katrs no tiem skumst un ilgojas pēc mīlestības.

Ja tomēr vēlies savā mājā redzēt šķirnes kaķi vai suni, nesteidzies to pirkt no audzētājiem, jo arī patversmēs mēdz nonākt šķirnes dzīvnieki.

Adoptējot dzīvnieku no patversmes, tev vairs nebūs jāsatraucas par tā vakcinēšanu, attārpošanu, sterilizēšanu/kastrēšanu, jo vairumā gadījumu patversmes par to jau ir parūpējušās.

Dzīvnieku adopcija no patversmes nenotiek bez maksas, tomēr šī summa, kuru tu samaksāsi patversmei, ir daudzkārt mazāka par to, kuru tu iztērētu, pērkot dzīvnieku no audzētājiem. Turklāt šī nauda palīdzēs turpmāk uzturēt patversmē esošos dzīvniekus.

Patversmē esošie dzīvnieki nav sliktāki par šķirnes dzīvniekiem. Tie ir mīļi, pūkaini, dzīvespriecīgi un gatavi sniegt tev visu savu mīlestību un uzticību.

Dzīvnieki spēj palīdzēt cīnīties ar stresu. Regulāras pastaigas ar suni, tā dzīvespriecīgā astes luncināšana, sagaidot tevi mājās pēc darba - tas ir neaprakstāms prieks. Savukārt kaķi ir lieliski "mājas dakteri", kas ne tikai mazina stresu, bet arī palīdz normalizēt asinsspiedienu un sirds ritmu ar savu mīlīgo murrāšanu.

Tomēr paturi prātā, ka dzīvnieka adoptēšana (tāpat kā iegāde) ir ļoti atbildīgs solis. Ir jārēķinās, ka dzīvnieks prasīs tavu uzmanību. Tam būs nepieciešama kvalitatīva barība un aprūpe. Un, protams, neaizmirsti, ka arī dzīvniekiem reizēm mēdz būt garlaicīgi, tāpēc izklaidēm nereti tiek izmantoti izmētāti apavi, aizkari vai vāze uz kumodes, kura dzīvniekam šķiet neiederīga kopējā interjerā.

Lai katram no mums izdodas atrast patversmē savu mīluli, kuram dāvāt mājas, sirds siltumu un mīlestību!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies