Idejas svētku galda dekorēšanai Mārtiņdienā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 5. novembris 2018 13:51
1750

Vēl tikai dažas dienas ir palikušas līdz tradicionālajiem rudens svētkiem - Mārtiņdienai.

Senajiem latviešiem šie svētki simbolizēja rudens beigas un ziemas sākumu. Līdz Mārtiņdienai bija jābeidz visi lauku un dārza darbi, lai svētkos varētu novērtēt ražu un pateikties par to, klājot bagātīgi klātu galdu un pielabinot veļus.

Ap Mārtiņiem tika kauti mājlopi un mājputni, lai sagatavotu gaļas krājumus ziemai, tāpēc Mārtiņdienā tradicionāli tiek celti galdā dažādi gaļas ēdieni.

Kā dekorēt galdu Mārtiņdienas mielastam

Senākos laikos, kad veikalu preču klāsts nebija tik bagātīgs, galda klāšanai tika izmantoti dažādas dabas veltes, taču galveno un svarīgāko vietu, protams, ieņēma paši ēdieni.

  • Godinot svētku mielasta galveno sastāvdaļu - gaili, vistu, zosi vai pīli, dekorācijās vari izmantot mājputnu figūriņas vai traukus, kurus tie rotā. Šobrīd veikalos ir nopērkami arī svētkiem atbilstoši galdauti, auduma un papīra salvetes. Neaizmirsti par salvešu gredzeniem - tie var būt ar dekoratīvu gaiļa figūriņu, papildināti ar spalvām vai rudenīgi košām ogām.
  • Galda klājumā nebaidies no krāsu dažādības, tomēr ieteicams pieturēties pie rudens krāsu paletes. 
  • Ķirbis nav tikai Helovīnu rotājums! Arī Mārtiņdienā droši var izmantot šo rudens ogu galda dekorēšanai. Izvēlies vienu lielāku ķirbi, kuru vari papildināt ar ziediem un citiem augiem, vai arī dekorē galdu ar mazākiem dekoratīvajiem ķirbīšiem.
  • Galda dekorēšanai izmanto dažādas dabas veltes, kas simbolizē ražu. Izveido pušķīšus no salmiem vai labības vārpām. Galda dekorācijās iederēsies āboli, cidonijas, pīlādži, fizāļi, kukurūzas vālītes, čiekuri un rieksti.
  • Sintētika un plastmasa lai paliek Helovīniem, bet Mārtiņdienā galda dekorēšanai izmanto linu, kokvilnu, džutu, koka materiālus, māla traukus, pītus groziņus.
  • Un, protams, uz rudens svētku galda noteikti iederēsies arī sveces, kas dos siltumu un radīs mājīguma sajūtu.
Lai jauka Mārtiņdiena!
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam